Зрелищно равенство между юношите на Монтана и Вихър (Николово)

Снимка: Любо Андреев

Юношите старша възраст на Монтана и шампионът на четвърта дивизия Вихър /Николово/ не се победиха в контролна среща. Двубоят игран на стадиона в Бойчиновци завърши 3:3. Елитният юношески тим направи обрат в средата на втората част.

След центриране от корнер в 10-та минута Георги Миланов изведе напред младоците на Монтана. Осем по-късно Кристиян Методиев – Пато възстанови равенството. Милен Заков и отново Пато дадоха преднина на вихъци до почивката. В 30-та Заков довкарна избитата от вратаря топка след шут на Методиев. В 41-та минута Методиев вкара втори гол след пас от ляво на Боби Сименов за 1:3. През втората част старшата на Монтана направи обрат. В 56-та минута Любомир Веселов завърши с гол самостоятелния си пробив. В 74-та провелия подготовка с мъжете на Монтана Стефан Каменов от далеч направи  резултата равен 3:3. На 17 юли старшата на Монтана гостува на връстниците си от столичния Локомотив.

Баскетболистките на Монтана с победа в Адриатическата лига

Монтана нанесе първа загуба на Цинкарна Целев в Адриатическата лига по баскетбол при жените. В зала “Младост” момичетата на треньора Стефан Михайлов се наложиха с 84:79 точки над словенките Шампионките успяха да стопят преднина от 16 точки. Монтана имаше проблеми в защита и при стрелбата в противниковия кош. Това позволи на Целе да..

публикувано на 05.12.19 в 16:06

Волейболистите на Монтана се класираха на финали за Купата на България

Волейболистите на  Монтана се класираха на финали за Купата на България, след като надиграха като гости Славия с 3:0 гейма. Новото попълнение Максимилян Талер не игра. Очаква се разпределителят от Австрия да бъде картотекиран за домакинската среща на Монтана с Нефтохимик /Бургас/ в петък. Двубоят от Суперлигата при мъжете е от 18.30 часа..

публикувано на 05.12.19 в 14:05

"Ботев" Враца сгази "Кариана" за купата

Ботев стана четвъртфиналист в турнира за купата на България, след като разби с 4:0 Кариана в мач, изигран на осветление на стадион "Христо Ботев" във Враца.Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалите наскоро Петьо Петров и Николай Бакърджиев. Домакините подхванаха противника още с първия съдийски сигнал и до почивката решиха мача в..

публикувано на 04.12.19 в 18:21

In memoriam: Почина футболната легенда на Локомотив (Мездра) и Ботев (Враца) Петьо Петров

На 66-годишна възраст почина един от най-големите футболисти в историята на Локомотив - Мездра и на Ботев - Враца Петьо Петров . Бившият състезател и треньор от близкото минало си отиде от този свят след като през последните години се бореше с коварно онкологично заболяване. Петьо Петров е роден на 21 декември 1952 г. в с. Гложене,..

публикувано на 04.12.19 в 18:14

Кариана без Цветомир Тодоров срещу Ботев за купата

Кариана /Ерден/ без Цветомир Тодоров срещу Ботев /Враца/ за купата на България. Полузащитникът е със спрени състезателни права за един мач за натрупани жълти картони. Тодоров ще трябва да заплати и глоба от 250 лева. След изтърпяване на наказание в игра се завръща Ангел Бастунов. Защитникът Стоян Предев продължава да лекува травма в коляното. В..

публикувано на 03.12.19 в 17:40

Баскетболистките на Монтана приемат словенския Цинкарна Целе

Баскетболистките на Монтана приемат словенския Цинкарна Целе в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига при жените. Мачът в зала “Младост” е в сряда, от 18.30 часа . Двата отбора излизат в спор за първото място във временното класиране. Преди срещата лидер е Цинкарна. Монтана заема втората позиция. Словенките са без загуба, а шампионките на..

публикувано на 03.12.19 в 17:20

Ботев приема Кариана за купата

Ботев спасява сезона срещу Кариана, а мачът от 1/8 финалите за купата на страната е в сряда от 15 часа на стадион "Христо Ботев" във Враца. Врачани ще трябва да убеждават феновете си, че могат да играят нещо повече от ролята на "брашнения чувал" в родния футбол срещу костеливия орех от бойчиновското село Ерден, от когото неведнъж са си..

публикувано на 03.12.19 в 11:05