"Янтра" вкара 8 на "Бдин", "Дреновец" надигра "Трявна"

Изиграха се срещите от петия кръг на Северозападната Трета лига. "Бдин" Видин допусна разгромна загуба при гостуването си на "Янтра 2019" Габрово с 0:8 и се смъкна на предпоследното, 13 място, във временното класиране. В същото време "Дреновец" победи "Трявна с 4:3. Резултатът откри Януш Янушов в 37-ата минута, а Георги Илиев удвои преди края на първото полувреме. Разписа се и капитанът на "Дреновец" Ивайло Иванов десет минути след началото на втората част. В 71-ата минута  Людмил Иванов отбеляза четвъртото попадение. Гостите не се предадоха и в 78-ата минута Васил Андреев вкара от дузпа за 1:4, а малко след това се разписа още веднъж. В 90-ата минута Александър Дамянов намали на 4:3, но за повече нямаше време.

В останалите срещи:

Павликени (Павликени) - Ком (Берковица)  0:0
Локомотив 1927 (Дряново) - Академик (Свищов)  1:1
Ювентус 95 (Малчика) - Първа атомна (Козлодуй)  2:4
Вихър (Славяново) - Партизан (Червен бряг)  3:3

Мачът "Локомотив" Мездра - "Севлиево" е отложен за 10 септември.

Обявиха съдийските назначения за втория кръг

От БФС обявиха назначенията за 2-ия кръг на efbet и Втора лига. Монтана гостува в понеделник, 17 август, на Царско село в среща от елита. Двубоят е от 17.45 часа и ще се дава по телевизията. Мачът ще ръководи Петър Костадинов с помощници йордан Петров и Румен Иванов. Владимир Вълков е четвърти арбитър. Оценка на съдиите ще дава Стоян Денев. В..

публикувано на 12.08.20 в 15:29

"Ботев" ще картотекира познато лице

Врачанският Ботев очаква Юлиан Ненов да оправи документалните си проблеми с Дунав /Русе/, за да го картотекира пред БФС . "Когато това стане, Ненов ще попадне в групата ни", каза старши-треньорът Антони Здравков . Той се опитва да приземи възпитаниците си след успеха над Лудогорец. В събота врачани гостуват на носителя на купата на..

публикувано на 12.08.20 в 08:34

"Ботев" преговаря с грандове за юбилея

Ботев /Враца/ преговаря с няколко европейски клуба за вековния си юбилей. На 21 април 2021 г. в града под Околчица ще отбележат 100 години от организирания футбол, като по този повод управата на клуба подготвя серия от инициативи. Според президента на клуба Христо Илиев, се преговаря с няколко европейски клуба за мач с Ботев, който да украси..

публикувано на 11.08.20 в 15:26

Основен футболист на "Кариана" с лека травма

Халфът на Кариана /Ерден/ Емануил Личев е с разтежение от гостуването на Янтра /Габрово/ на старта на Втора лига. В 30-та минута Личев бе заменен принудително от Пиер Пиeров.  Полузащитникът прави възстановителни процедури на бедрения мускул. Старшията на ерданчани Веселин Великов се надява Личев да поднови тренировки в четвъртък, тъй като е..

публикувано на 11.08.20 в 13:09

"Монтана" решава проблемите в атака с френски нападател

Челестине Енцо е на 24 години и идва от Бастия. Тази вечер таранът ще направи първа тренировка с Монтана.  Новакът в efbet лига няма чист нападател, след като Атанас Илиев предпочете Ботев /Пловдив/. През последните две седмици ръководството не успя да намери българин на този пост и за това прибегна към легионер.  За да види игровото състояние на..

публикувано на 11.08.20 в 13:03

Владимир Ставрев пробяга 721- километровия маршрут "Дунав Ултра"

Ултрамаратонецът Владимир Ставрев завърши успешно 721-километровия пробег по маршрута "Дунав Ултра". Предизвикателството започна преди седмица от видинското село Куделин, а крайната точка на пробега- с.Дуранкулак, община Шабла, бе достигната в неделя- 9 август вечерта. За Радио Видин Владимир Ставрев сподели: "С екипа сме много доволни от..

публикувано на 10.08.20 в 16:58

Още два златни медала за Мездра на състезание по лека атлетика

Мездренските лекоатлети Милица Мирчева и Йоло Николов показаха за пореден път, че в дългите бягания са непобедими. На дистанцията 5000 метра при жените Милица грабна златото с време 16.34.31, следвана от Маринела Нинева на повече от 30 сек.  На същата дистанция нейния треньор Йоло, който се състезава за "Орхание Ботевград" също стана..

публикувано на 10.08.20 в 14:50