Кариана с обрат срещу Пирин за 2:2

5
Снимка: Любо Андреев

Кариана и Пирин направиха 2:2 в среща от 9-ия кръг на Втора лига. На стадион в Ерден домакините губиха с 0:2, но показаха характер и изравниха, а можеха и да спечелят.

В 25-та минута Глоар Антонио откри резултата за „орлета”. Шест по-късно с глава Владислав Златинов от неудобна позиция засече центриране на Била Антонио от ляво за 0:2. В 40 минута домакините се върнаха в мача. Ангел Бастунов получи пас от дясно на Игнатов и върна надеждите на Кариана за 1:2. След почивката ерданчани се настаниха в половината на гостите. В 59-та минута вратаря на Пирин Пангев изби топката, но при добавката с глава Николай Дичев изравни – 2:2. Кариана можеше да вземе и трите точки, ако не бе Пангев. В 74-та минута стражът на гостите се разтегна и изби топката от долния десен ъгъл след шут на Мичев. Равенството на стадиона в Ерден изгледа и кметът на община Бойчиновци Светлин Сретениев.

Галерия

БФС санкционира ПФК Монтана

Дисциплинарната комисия на БФС наложи санкция от 125 лева на ПФК Монтана. Глобата е след мача между Монтана и Славия от 13-ия кръг на U19. 2:2 завърши срещата на стадион "Огоста". Бисер Бисеров изведе напред монтанци в 15-та минута. В 21-та главният съдия Росен Гановски отсъди дузпа за Славия, която Мартин Сораков вкара. Шест минути..

публикувано на 20.10.20 в 14:00

Подиум за Румен Киров на писта "Хасково"

Пилотът от Монтана Румен Киров стана трети на писта "Хасково". Четвъртият кръг от Националния шампионат на затворен маршрут се проведе през почивните дни. При най-мощните коли, клас "Макси", Румен Киров от АСК Старт М /Криводол/ със Субару Импреза завърши трети след Пламен Камбуров АСК ЛВ – Авторейсинг тийм и Константин Маршавелов от КА-2..

публикувано на 20.10.20 в 11:50

"Монтана" и "Марек" с победи на турнира в зала "Младост"

Заради петимата болни с коронавирус, монтанци не успяха да направят нито една проверка и за първи път новият тим на Даниел Пеев записа официален мач за сезона. Ботев успя да вземе крехка преднина в първите две части. При 18:12 точки в първата част Пеев пусна в игра Максим Сапожков. 220-сантиметровият диагонал не е тренирал, но..

публикувано на 20.10.20 в 08:50

"Локо" Мездра с домакинска победа над "Вихър" Славяново

Футболистите на "Локомотив" Мездра изиграха най-силния си домакински мач и победиха "Вихър" Славяново с 3:1. Така те отказаха гостите от плановете им да оглавят класирането.  Мачът в Мездра започна с ранен гол за домакините. Вкара го капитанът Браян Стоянов, който в 6-та мин. наказа грешка в защитата на гостите и отбеляза за 1:0 след асистенцията на..

публикувано на 19.10.20 в 08:55

"Ботев" изпусна победата в динамичен мач

Ботев и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол, а мачът от 9-ия кръг между двата тима, изигран пред около 500 зрители на стадиона във Враца завърши 0:0. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, гъй като веднъж гредата, а след това и съдията им попречиха да  реализират във вратата на столичани. В 25-та мин. прехвърлящ удар на Том срещна..

публикувано на 18.10.20 в 17:40

Ерденчани остават на върха във Втора лига

Кариана направи 2:2 у дома с Добруджа /Добрич/ в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Точката остави ерданчани на върха, след като преследвачът Локомотив /София/ почива. В 54-та секунда момчетата на треньора Веселин Великов откриха резултата. Евгени Игнатов – Бамзе центрира от корнер, с глава Боби Дамянов насочи топката, която бе отбита от..

публикувано на 18.10.20 в 15:55

Паритет в дербито на село Николово

Пъстрина 2012 и Вихър завършиха 0:0 в дербито на село Николово в четвърта монтанска футболна дивизия. До почивката вратарите на домакините и символичните гости – Петко Петков – Перуци и Даниел Младенов имаха по две по-сериозни ситуации. През втората част играта бе главно в центъра, без опасности пред вратите. Ето и останалите резултати от..

публикувано на 18.10.20 в 15:45