Ентусиасти бягаха 12 километра край Протопопинци в "ПОРТО РЪН 2019"

5
Снимка: Петя Генова

Днес във видинското село Протопопинци се проведе ПОРТО РЪН 2019. Състезанието се организира за пръв път от сдружение БГ Ивентс енд Гайдинг, които чрез спорт искат да презентират красотите на Северозапада.

50 човека на различна възраст се включиха в надбягването. Трасето бе с дължина 12 километра и премина през селото и околните поля и гори.

Голяма заслуга за успеха на надпреварата имат местните хора, които осигуриха атрактивните награди– боб, картофи, туршии, мед, сладка, домашни ракия и вино. Анонимен дарител бе осигурил и по 30 лева награден фонд за първенците в четирите категории – девойки, младежи, жени и мъже.

Оригинални медали от дърво, направени от Ивет-Анелия Димитрова от Чипровци, окичиха победителите.

При момичетата единствен участник бе Никол Тодорова, ученичка от ЛПГ – Берковица. Тя финишира с резултат от 1:04:58 ч., което е и един от най-добрите резултати като цяло от всички състезатели.

При юношите първи стана Ангел Ярев с резултат 1:22:00 ч.

При жените първа е Вероника Вълканова с резултат 1.02.:30 ч..

При мъжете Безапелационен победител е представителят на Берковица Димитър Николов с впечатляващия резултат от 47:40 мин.

Организаторите канят всички ентусиасти на следващото събитие – КРЕТА РЪН, което ще се проведе в края на януари в близост до мездренското село Крета.

Галерия

"Монтана" надигра "Кариана" в регионалното дерби

Монтана победи с 3:1 Кариана в регионалното дерби на 18-ия кръг на Втора лига. Головете паднаха след почивката, а монтанци ще зимуват трети във временното класиране. До почивката на два пъти Атанас Илиев и веднъж Сергей Георгиев не успяха да вкарат за Монтана. Най-чистото положение за ерданчани пропусна Халил, чийто удар в 39-та минута мина..

публикувано на 08.12.19 в 18:04

Ива от Видин е европейска вицешампионка по самбо

Състезателката на видинския клуб "Бъдин" Ива Иванова завоюва сребърен медал от Европейското първенство по самбо за кадетки в столицата на Латвия, Рига. В категория до 52 килограма възпитаничката на треньорката Габриела Кирилова се представи отлично, като само във финалната среща отстъпи на световната шампионка за девойки- украинката София Бординских. В..

публикувано на 08.12.19 в 14:51

"Славия" удари "Ботев" Враца с 2:0 като гост

Славия нанесе поредно поражение на Ботев, като белите си тръгнаха с трите точки след успех с 2:0 насред стадион „Христо Ботев“. Победата на гостите, които играха едно полувреме с човек по-малко, не дойде лесно, а в края на мача врачани имаха основателни претенции за отменен изравнителен гол. Срещата започна добре за гостите, които можеха..

публикувано на 08.12.19 в 14:37

Турнир по футбол за деца се проведе във Враца

Tурнир в памет на футболиста от Ботев Враца - Сашо Ангелов събра над 100 деца във второто си издание .  В спортната проява, която се проведе в залата на ППМГ "Акад. Иван Ценов", участие взеха четири отбора на домакините от Ботев, както и състезатели от отборите на Локомотив Мездра, Пегас Видин, Монтана и клуб "Звездичка". Победителите бяха..

публикувано на 07.12.19 в 16:10

Монтана победи шампиона Нефтохимик с 3:1 гейма

Монтана победи с 3:1 гейма шампиона Нефтохимик /Бургас/ и го свали от лидерската позиция във временното класиране на Суперлигата при мъжете. Едва на три тренировки новият разпределител на монтанци Максимилиян Талер изигра цял мач в зала "Младост". Националът на Австрия бе определен за MVP на срещата от 9-ия кръг. Точка за точка стартира..

публикувано на 07.12.19 в 13:52

Врачанският Ботев ще узнае съперника си за купата във вторник

Врачанският Ботев ще научи името на съперника си в четвъртфиналите от турнира за купата на България по футбол във вторник. Церемонията ще се проведе на националната база в квартал Бояна в София. Волята на Фортуна няма да бъде дирижирана. В тази фаза се играе по един двубой на стадиона, който е отредил жребият. Сред противниците на врачани са..

публикувано на 07.12.19 в 09:13

" Монтана " посреща "Кариана" в неделя

Монтана и Кариана /Ерден/ играят на студентския празник регионалното дерби от 18-ия кръг на Втора лига. Мачът на стадион “Огоста” в неделя от 15 часа .  Монтанци са в подем след треньорските рокади и тандема Светлан Кондев – Венци Иванов спечелиха 6 точки от два мача.  Иванов е оптимист за срещата с карианци" " Ще се постараем да запазим..

публикувано на 06.12.19 в 15:00