Мирослав Будинов напуска Ботев

Мирослав Будинов е следващият сигурен футболист, който напуска Ботев през зимата. Той ще се завърне в Дунав /Русе/. Нападателят, който скоро ще навърши 34 години, е спряган за заместник на отиващия в ЦСКА Ахмед Ахмедов.

Будинов беше привлечен преди около година във Враца от Сашо Ангелов с намерението да засили конкуренцията в атака. Гологлавият таран, който направи силно впечатление с играта си при „драконите“, така и не успя да се наложи в селекцията на врачани. През есента все по-често Будинов беше резерва на Домовчийски и Божинов, а когато беше пускан да поиграе, не се отличи с особени реализаторски умения.

На този етап от ръководството на Ботев не казват нищо за зимната селекция, но е ясно намерението на Антони Здравков да привлече нови играчи, с които врачани да подобрят играта си и да се отлепят от предпоследното място в класирането, което заемат.

Левски (Лом) победи като гост отбора на Павликени с 2:0.

В мач от седмия кръг на Северозападната трета лига футболистите на треньора Благой Кръстанов надиграха тима на домакините от Павликени с 2:0. Още в самото начало на срещата Рангел Абушев от Левски (Лом) преодоля бранител на съперника и вкара първото попадение в двубоя. През целия мач гостите доминираха на терена и създадоха редица чисти положения,..

публикувано на 21.09.20 в 17:00

Панаир на спорта за първи път във Видин

Разнообразни прояви, с участието на спортните клубове от Видин, демонстрации и състезателни игри, ще могат да бъдат видени по време на първия Панаир на спорта в града. Проявата ще се проведе на 26 септември, от 11.00 ч., на стадион "Георги Бенковски", входът е свободен.  Събитието е част от инициативата на Европейската комисия за насърчаване на..

публикувано на 21.09.20 в 14:24

ОФК "Локомотив" Мездра загуби от ФК "Спартак" Плевен

ОФК "Локомотив" Мездра претърпя поредна загуба, този път у дома, от ФК "Спартак" Плевен с 1:2. В 35-та минута гостите поведоха с 0:1 чрез гол от дузпа, реализирана от Ивайло Раденцов. Отново с дузпа, изпълнена от Брайан Стоянов в 66 минута, домакините изравниха резултата. Победния гол за плевенчани отбеляза опитният Иво Иванов..

публикувано на 21.09.20 в 13:30

Митко Ценов с бронзов медал на Балканиадата в Румъния

Състезателят на СК "Атлет" Мездра и национален рекордьор на 3000 метра стипълчейз Митко Ценов не направи най-доброто си бягане и остана с бронзов медал на Балканиадата за мъже и жени в Румъния снощи. Той финишира с време 9.01.31 минути, изпреварен от победителя Тургай Байрам от Турция с 8.54.92 минути и втория Осман Юзунович от Босна и..

публикувано на 21.09.20 в 13:05

Школа по художествена гимнастика отваря в Лом

Школа по художествена гимнастика и боди балет "Грация" отваря врати в Лом. Ще бъдат сформирани две възрастови групи за момичета от 6 до 10 и от 11 до 16 години. Тренировките ще се водят от Милена Бурчина, която има богат опит като хореограф на Националния отбор по художествена гимнастика, столичните клубове "Академик" и "Левски Илияна". Била е личен..

публикувано на 21.09.20 в 11:50

Георгиев четвърти на пистата в София, Киров с повреда

Диман Георгиев от АСК Старт М /Криводол/ завърши четвърти на писта "Бизнес Парк" София. Девет автомобила застанаха на финала в най-силния клас "Макси". За първи път състезанието се проведе в един ден. На първата тренировка Диман Георгиев претърпя инцидент, но само бързата работа на механиците му отстраниха повредите по Субару-то и..

публикувано на 21.09.20 в 11:06

С късен гол вторият отбор на "Ботев" надделя над "Първа атомна"

Вторият отбор на Ботев /Враца/ постигна трудна, но сладка победа над Първа Атомна с 2:1 в срещата от 7-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия в неделя дългогодишен шеф на областния съвет на БФС Цветан Патеров, който е и бронзов медалист с тима от сезон 1970-1971. Домакините стигнаха до..

публикувано на 21.09.20 в 07:45