"Ботев" Враца заминава на лагер в Турция

Снимка: Жоро Александров

Футболист №1 на Ботев /Враца/ за 2019-а година Красимир Костов също ще пътува с отбора за подготвителния лагер в Турция, който започва от 21 януари, съобщиха от ръководството. Вратарят, който пропусна контролата срещу Кариана /Ерден/ поради лични проблеми, ще се яви на тренировката в понеделник, след която се очаква отборът да потегли с автобус за Истанбул. Информацията потвърди изпълнителният директор на клуба Денислав Георгиев.

Засега 23-има са играчите, които ще пътуват. На този етап липсва информация дали сред избраниците на Тони Здравков е бразилският полузащитник Давид Рибейро, чиито права се държат от врачани. Колебанието идва от липсата на официална информация дали играчът е възстановен от травмата, която получи през есента и която го извади извън игра за 3 месеца.

Ботев ще остане 10 дни в курорта Алания, където ще изиграе 3 контроли. На 24 януари врачани се изправят срещу 10-ия в Сърбия Напредак /Крушевац/, 5 дни по-късно спорят с четвъртия в Македония Силекс /Кратово/, а на 31 януари излизат срещу втория във Втора австрийска бундеслига Щайер. На място ще се търси противник и за 27 януари, когато Тони Здравков иска да направи още една контрола.

След завръщането си в България врачани са си уговорили спаринг с Литекс и гостуване на Локомотив /Пловдив/.

Първият мач от кампанията е гостуване на Лудогорец, като срещата е на 15 февруари в Разград.

"Бдин" загуби в контрола

"Бдин" Видин загуби контролната си среща с "Ком" Берковица с 1:0. Мачът бе напълно равностоен, като домакините от Видин имаха изгодни положения и удариха и греда, но до гол не стигнаха. Това е последната проверка на видинчани преди старта на първенството на 8 март с мач срещу "Павликени" във Видин.

публикувано на 23.02.20 в 08:15

"Ботев" се върна към победния път

Ботев изстрада 9 мача, но се върна на пътя на победата с 3:1 над Арда. Около 350 фенове изгледаха убедителната победа на врачани на стадион "Христо Ботев", която дойде в 22-ия кръг на Първа лига. Трите точки дават огромно самочувствие на домакините в битката им за оцеляване, като в същото време попари надеждите на гостите за ТОП 6. Ботев откри..

публикувано на 22.02.20 в 15:27

"Кариана" гостува в Горна Оряховица

Кариана излиза за мач №1 за пролетния дял на шампионата на Втора лига. Днес от 14 часа момчетата на треньора Веселин Великов гостуват на Локомотив /Горна Оряховица/.  "Съперникът има добри футболисти. Ще проверим на какво ниво сме. На всяка цена преследваме поне точка". От групата отпаднаха последното ново попълнение Кристиян Апостолов и Георги..

публикувано на 22.02.20 в 11:15

Монтана гони победа в първия си мач у дома за 2020 година

Днес от 15 часа на стадион “Огоста” монтанци приемат Хебър /Пазарджик/. След изтърпяване на наказание в игра се завръща десният бек Валери Христов. Защитниците Костадин Гаджалов и Алекс Георгиев не са напълно възстановени от контузии, въпреки че през седмицата тренираха с отбора. Крилото Борислав Дамянов претърпя днес операция от херния. Момчетата на..

публикувано на 22.02.20 в 10:30

Баскетбол и волейбол в Монтана през уикенда

Волейболистите на Монтана са домакин на ЦСКА утре. Мачът от Суперлигата при мъжете в зала “Младост” е от 18.30 часа. Момчетата на треньора Даниел Пеев са амбицирани да спечелят нова победа. Основание за това им дава, че в последните два мача се поздравиха с успех над Хебър /Пазарджик/ и Левски. Баскетболистките на Монтана приемат Локомотив..

публикувано на 21.02.20 в 14:45

"Ботев" поглежда към победата срещу новак

Ботев търси първи точки през тази година, като врачани срещат новака Арда в мач от 22-ия кръг на елитната футболна дивизия. Двубоят е от 12 часа в събота и ще бъде ръководен от Радослав Гидженов. На арбитъра, който е учител по физическо възпитание от пловдивския ромски кватрал Катуница, ще помагат Станимир Илков и Мирослав Желев. Четвърти рефер ще..

публикувано на 21.02.20 в 14:35

Волейболистите на "Монтана" с чиста победа над "Левски"

Волейболистите на "Монтана" взеха чиста победа с 3:0 гейма при гостуването си на "Левски" в отложена среща от 15-ия кръг на Суперлигата при мъжете.  Първата част бе доста оспорвана и тръгна точка за точка. "Левски" имаше възможност да затвори гейма при 24:22, но не съумя. "Монтана" отбеляза 4 точки, за да спечели. " Левски" имаше преднина от 12:8..

публикувано на 20.02.20 в 16:37