"Ботев" вече се готви в Турция

Снимка: Жоро Александров

Врачанският Ботев вече тренира на пълни обороти в Алания. От клуба отчетоха със задоволство, че двукратният шампион с Литекс – Том, който беше привлечен ден преди заминаването за Турция, се намира в отлична кондиция.

Напредак /Крушевац/ ще бъде първият съперник на врачани на лагера в Турция. Мачът е на 24 януари. Напредак е на 10-то място в сръбската Суперлига след 20 изиграни мача.

От клуба опровергаха спекулациите, че трима от техните таланти заминават за Разград като част от бъдеща сделка с бразилеца Давид Рибейро. Председателят на управителния съвет Христо Илиев заяви, че няма „аргументи, с които да задържи 12-годишни деца във Враца, ако желанието на родителите им е те да тренират с Лудогорец“. На този етап обаче остават въпросителните около Рибейро, който вместо на подготовка с врачани в Турция се завърна в Бразилия, за да си търси нов отбор.

"Монтана" с протоколна победа над "Локо" Стара Загора

Без проблеми баскетболистките на Монтана разгромиха с 94:40 точки Локомотив /Стара Загора/ в среща от 6-ия кръг на женското първенство. Капитанката на шампионките Димана Макариева получи почивка. Наставникът Стефан Михайлов започна с титулярките. След като спечелиха по 25 точки в първите две четвърти, монтанчанки се оттеглиха на почивката със солиден..

публикувано на 23.02.20 в 17:55

"Локо" Мездра приключи с промените и настъпи газта

Деветият на полусезона в Северозападната Трета лига ОФК Локомотив (Мездра) приема третия в есенното класиране Вихър (Славяново) в първата контрола от зимната си подготовка. Проверката е днес от 15:00 часа на градския стадион. Предстоящият спаринг ще бъде първи мач начело на „железничарите“ за новия старши треньор Николай Нинов. На този..

публикувано на 23.02.20 в 15:00

"Монтана" надигра "Хебър" с 2:1

Монтана спечели с 2:1 срещу Хебър /Пазарджик/ , среща от 20-ия кръг на Втора лига. Атанас Илиев и Сергей Георгиев дадоха преднина на домакините, Хамдиев върна един гол за гостите В 15-та минута монтанци откриха резултата. Атанас Илиев се възползва от грешка на Димитър Везалов и стреля, но вратаря Любенов отби. Топката попадна в Сергей Георгиев. Крилото..

публикувано на 23.02.20 в 14:57

"Монтана" с чиста победа над ЦСКА

Монтана победи с 3:0 гейма ЦСКА в среща от 17-и кръг на волейболното първенство при мъжете. Момчетата на треньора Даниел Пеев бяха набрали инерция от последователните успехи над Хебър /Пазарджик/ и Левски, и без проблеми се наложиха над „червените”. В зала „Младост” монтанци спечелиха първата част с 25:19 точки. Втората тръгна точка за точка, но..

публикувано на 23.02.20 в 14:54

Талант от Видин жъне успехи в ЦСКА 1948

12-годишният Йордан Димитров от Видин успешно защитава вратата на ЦСКА 1948 . Футболният талант е вратар на набор 2007 на "червените", който наскоро спечели престижен турнир в Сандански. Данчо премина миналото лято от "Бдин" Видин при "армейците". Пред клубния сайт заяви, че Мануел Нойер и Дани Наумов са идолите му за вратар. Малкият страж се описва,..

публикувано на 23.02.20 в 14:37

9 медала и купа за самбистите на Габриела Кирилова от Държавното за юноши и девойки

В София се проведе Държавният личен-отборен шампионат по самбо за юноши и девойки старша възраст. Видинският клуб "БЪДИН"- Самбо и Джудо триумфира с 9 медала , от които 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови. Девойките взеха купа за първо място в отборното класиране. Републикански шампиони станаха Ива Иванова- 52 кг, Надежда Любенова- 75 кг и Цветомир Иванов-..

публикувано на 23.02.20 в 14:24

"Бдин" загуби в контрола

"Бдин" Видин загуби контролната си среща с "Ком" Берковица с 1:0. Мачът бе напълно равностоен, като домакините от Видин имаха изгодни положения и удариха и греда, но до гол не стигнаха. Това е последната проверка на видинчани преди старта на първенството на 8 март с мач срещу "Павликени" във Видин.

публикувано на 23.02.20 в 08:15