Баскетболистките на Монтана на финал за купата

6
Снимка: Любо Андреев

Монтана се класира за финала на турнира за купата на България по баскетбол при жените. Момичетата на треньора Стефан Михайлов отстраниха на ½ финала Славия. Шампионките спечелиха с 95:62 точки срещата реванш в зала "Младост" и след две победи са на финал.

Славия се опита да се противопостави на Монтана само в първата четвърт, която завърши 24:21 точки. През втората част монтанчанки отказаха съперника и на почивката водеха с 16 точки. Капитанката Димана Макариева получи почивка, а след това и останалите титулярки. Христина Иванова бе най-резултатна с 19 точки, Габриела Костова добави 14. За Славия Вероника Джикова отбеляза 19 точки, а Патриция Балова 11.

Стефан Михайлов остана доволен от успеха.

"По- добри сме от отбора на Славия. Имахме добра преднина от мача в София."

В събота в столичната зала "Триадица" Монтана ще спори за трофея с Берое /Стара Загора/.

"Мачовете с Берое са с много обрати, в доста от ситуациите ние сме успявали да победим. надявам се да успеем да играем добре, да си използваме силните страни и да бъдем победител. По опитните баскетболистки са в отбора на Берое. Ние сме по обиграни и по-добър колектив от тях, но като цяло там са по опитните баскетболистки. Не виждам нашият отбор да има някакво предимство пред техния. Мачовете винаги са неизвестни, който успее по-добре да си използва силните страни и да спре силните страни на другия отбор, той ще бъде победител.", добави Стефан Михайлов.

Галерия

Официално представяне на обновения ФК "Ком" в събота

В събота, 29 февруари, на стадион "Мрамор" в Берковица ще се изиграе последната контрола на "Ком" преди началото на полусезона в Северозападната трета аматьорска лига. Домакинът "Ком" Берковица ще посрещне отборът на ФК "Вихър" Николово, шампион на четвърта Монтанска дивизия. Това ще е и представянето на отбора преди първия официален мач, който ще бъде..

публикувано на 28.02.20 в 09:45

Видинчанка ще боксира за шампионската титла в Русе

Състезателката на видинския Боксов клуб "Бдин" Инна Цветкова участва в Държавното лично отборно първенство и купа България в Русе. В категория до 57 килограма при девойките възпитаничката на старши-треньора Кирил Бушев победи на полуфиналите Елена Греденекер от "Добруджа" Добрич. Утре талантливото видинско момиче ще играе за шампионско звание с..

публикувано на 27.02.20 в 19:35

Момчетата от СУ "Иван Вазов“ - Мездра са победители в общинския турнир по футбол

Момчетата V-VII клас на СУ "Иван Вазов" град Мездра станаха победители в общинския турнир по футбол от Ученическите спортни игри 2020. В директна елиминация те се наложиха над своите връстници от ОУ "Христо Ботев" със 7:3 (на полувремето 3:3). Така възпитаниците на учителя по физическо възпитание и спорт Христо Иванов се класираха за следващия..

публикувано на 27.02.20 в 13:33

Младежкият дом в Монтана кани ученици да се включат в тенис турнир

Младежкият дом организира традиционния турнир по тенис на маса за ученици. Всички желаещи от 5 до 12 клас могат да се включат в спортната надпревара, която ще се проведе на 7 март /събота/ във фоайето на институцията. Записването става на място, а турнирът започва в 9.00 часа, съобщават от Младежкия дом.  Състезателите ще бъдат..

публикувано на 27.02.20 в 11:07

"Пъстрина" завърши с победа подготовката

Четвъртодивизионният Пъстрина 2012 /Николово/ завърши подготвителния си лагер в Сандански с контролна среща. На стадиона в село Склаве момчетата на играещия президент Димитър Нисторов победиха с 5:1 местния Спартак.  Цветелин Анжелов,  Тони Валентинов - Макарата, Денислав Петров, Александър Димитров и Георги Захариев се разписаха във вратата на..

публикувано на 26.02.20 в 16:20

"Монтана" гостува на лидера в първенството

Монтана гони победа срещу временния лидер на Втора лига ЦСКА 1948. Срещата от 21-ия кръг е от 17.30 часа в четвъртък. Монтанци са трети на 10 точки след “червените”. Треньорите на Монтана са оптимисти за срещата, тъй като отборът записа две последователни победи от старта на пролетния дял. Срещу Нефтохимик /Бургас/ и Хебър /Пазарджик/ Светлан..

публикувано на 26.02.20 в 16:17

Глобиха Ботев с 2300 лева

Ботев /Враца/ олекна с 2 300 лева след домакинското 3:1 над Арда от програмата на 22-ия кръг на елитната футболна дивизия. Съботната среща във Враца стана повод дисциплинарната комисия към БФС да наложи 3 отделни санкции на врачани. Освен стандартните 300 лева, които са заради нерегламентирано използване на факли от агитката на домакините, обаче..

публикувано на 26.02.20 в 08:20