Единадесетокласник от математическата гимназия спечели "Лъвски скок" във Видин

Снимка: Росен Ракаджиев

Единадесетокласникът Стоян Петров от Профилираната природо-математическа гимназия "Екзарх Антим І" спечели надпреварата "Лъвски скок" във Видин с резултат 2.84 метра. Състезанието се организира от Община Видин, Ученически спортен клуб "Шампион" и Общински комитет „Васил Левски”.

По традиция купата на победителя ще бъде връчена на възпоменателната церемония по отбелязване на годишнината от обесването на Апостола на свободата Васил Левски на 19 февруари.

Надпреварата днес се проведе в спортна зала "Фестивална" с победителите от вътрешните състезания по училища. Всички участници получиха грамоти за участие, връчени от председателя на видинската организация на Общобългарски комитет "Васил Левски" Георги Иванчев.

Официално представяне на обновения ФК "Ком" в събота

В събота, 29 февруари, на стадион "Мрамор" в Берковица ще се изиграе последната контрола на "Ком" преди началото на полусезона в Северозападната трета аматьорска лига. Домакинът "Ком" Берковица ще посрещне отборът на ФК "Вихър" Николово, шампион на четвърта Монтанска дивизия. Това ще е и представянето на отбора преди първия официален мач, който ще бъде..

публикувано на 28.02.20 в 09:45

Видинчанка ще боксира за шампионската титла в Русе

Състезателката на видинския Боксов клуб "Бдин" Инна Цветкова участва в Държавното лично отборно първенство и купа България в Русе. В категория до 57 килограма при девойките възпитаничката на старши-треньора Кирил Бушев победи на полуфиналите Елена Греденекер от "Добруджа" Добрич. Утре талантливото видинско момиче ще играе за шампионско звание с..

публикувано на 27.02.20 в 19:35

Момчетата от СУ "Иван Вазов“ - Мездра са победители в общинския турнир по футбол

Момчетата V-VII клас на СУ "Иван Вазов" град Мездра станаха победители в общинския турнир по футбол от Ученическите спортни игри 2020. В директна елиминация те се наложиха над своите връстници от ОУ "Христо Ботев" със 7:3 (на полувремето 3:3). Така възпитаниците на учителя по физическо възпитание и спорт Христо Иванов се класираха за следващия..

публикувано на 27.02.20 в 13:33

Младежкият дом в Монтана кани ученици да се включат в тенис турнир

Младежкият дом организира традиционния турнир по тенис на маса за ученици. Всички желаещи от 5 до 12 клас могат да се включат в спортната надпревара, която ще се проведе на 7 март /събота/ във фоайето на институцията. Записването става на място, а турнирът започва в 9.00 часа, съобщават от Младежкия дом.  Състезателите ще бъдат..

публикувано на 27.02.20 в 11:07

"Пъстрина" завърши с победа подготовката

Четвъртодивизионният Пъстрина 2012 /Николово/ завърши подготвителния си лагер в Сандански с контролна среща. На стадиона в село Склаве момчетата на играещия президент Димитър Нисторов победиха с 5:1 местния Спартак.  Цветелин Анжелов,  Тони Валентинов - Макарата, Денислав Петров, Александър Димитров и Георги Захариев се разписаха във вратата на..

публикувано на 26.02.20 в 16:20

"Монтана" гостува на лидера в първенството

Монтана гони победа срещу временния лидер на Втора лига ЦСКА 1948. Срещата от 21-ия кръг е от 17.30 часа в четвъртък. Монтанци са трети на 10 точки след “червените”. Треньорите на Монтана са оптимисти за срещата, тъй като отборът записа две последователни победи от старта на пролетния дял. Срещу Нефтохимик /Бургас/ и Хебър /Пазарджик/ Светлан..

публикувано на 26.02.20 в 16:17

Глобиха Ботев с 2300 лева

Ботев /Враца/ олекна с 2 300 лева след домакинското 3:1 над Арда от програмата на 22-ия кръг на елитната футболна дивизия. Съботната среща във Враца стана повод дисциплинарната комисия към БФС да наложи 3 отделни санкции на врачани. Освен стандартните 300 лева, които са заради нерегламентирано използване на факли от агитката на домакините, обаче..

публикувано на 26.02.20 в 08:20