Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Онлайн обучението - предизвикателство за деца, родители и учители


Вчера в цялата страна бе даден старт на онлайн обучението за всички ученици. Част от образователните платформи се сринаха още в началото на деня и се наложи обучението да продължи през месинджър, скайп или вайбър. Всичкото това опъна нервите на родители и учители и обърка учениците. Ето какво сподели за Радио Видин по темата Десислава  Петрова, майка на ученици в 3-ти и 7-ми клас:

"Няма разлика от вчерашния ден, отново има срив в системата Школо. Аз съм с двама ученика. Трудно е. За наш късмет имаме 2 компютъра. Има трудности, някой път интернета не работи, децата не успяват да свалят файлове. По мое мнение още една седмица ще трябва, за да се изгладят нещата. В по малките класове е по-лесно. Класните ръководители задават задания децата спокойно връщат работени работи по имейл в групите. Без участие на родители не може може да се справят децата. По-големите класове по-самостоятелно работят,  доколкото работят." 


От другата страна на процеса и на монитора са учениците, които са объркани и всъщност предпочитат да ходят на училище пред онлайн обучението. Как протича един учебен ден в онлайн среда разказва единадесетокласничка от видинската математическа гимназия:

"Много е объркано всичко. Всеки учител изисква на различна онлайн платформа да бъдат предавани материалите. Има ученици, които използват телефоните си, с тях е много по-трудно. В 9 часа ни е казано, почва учебния ден и чакаме учителите да се включат. Правихме дори тест по български език в месинджър. Само на чат сме. Часът по физическо е на теория. Ще имаме тестове, а темата тази седмица е за волейбола. Теста трябва да се проведе в платформата Школо, но не знаем дали ще работи, доста често има срив. Не е забавно да се учи така, по-хубаво е да си на училище. Цял живот ни учат да стоим далеч от технологиите, а сега всичко се случва чрез тях."

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Неделник" от 26 януари 2025 година

Вчера Българското националното радио отбелязва своя 90 ти рожден ден. Да ни е честито. "Без радио не мога" - това споделя Ангелина Петкова от Монтана. Тя е на 86 години, най-възрастната радиожурналистка в града. С Ангелина Петкова ни среща кореспондента ни в Монтана Любо Андреев. Йодановден по стар стил отбелязаха във..

обновено на 26.01.25 в 18:43

Ангелина Петкова: "Без радио не мога"

Без радио не мога. Това казва Ангелина Петкова от Монтана . Тя е на 86 години, най-възрастната радио журналистка в града. Първите стъпки в професия прави в Трявна. Обучава се в Българското национално радио под ръководството на Анна Шинева, Николай Джунов, Борислав Бояджиев и Михаил Минков. И до ден днешен Ангелина се чува по телефона с Божана..

обновено на 26.01.25 в 14:10

Да приемем Христос като най-скъп гост за наша радост и наше спасение

Неделята, в която се намираме днес е Петнадесета неделя след Неделя подир Въздвижение.  Днешната неделя  е посветена на евангелското събитие – срещата на Господ Иисус Христос със  Закхей , началник на митарите и богат за онова време човек. "Йерихон, палмовият град, отново бе развълнуван. Вестта за  изцеряването на слепия просяк..

публикувано на 26.01.25 в 08:00

"Проект Северозапад" възстанови социалната кухня

Възрастни хора в 10 населени места от община Мездра обслужва в момента социалната кухня към фондация "Проект Северозапад" , която възстанови дейността си от началото на годината. Продължават записванията. От неправителствената организация са готови да доставят обяд на достъпни цени до повече населени места, обясни директорът на фондацията Яна Рупева..

публикувано на 24.01.25 в 16:44

Да уловиш магията: Фотографията като начин на живот

Продължаваме да ви срещаме с хората от Северозапада, които успяват да превърнат своето хоби в професия. Това е нещо наистина прекрасно, но понякога може да бъде и предизвикателство.  Когато хобито стане професия, магията понякога се губи. Срокове, клиенти и ангажименти заменят свободата, с която сме свикнали. Но когато обичаш истински това, което..

публикувано на 24.01.25 в 16:30

Избраха думите на 2024 година

Избраха трите най-популярни думи за 2024 година. Това са "Шенген"- с 37.57%, "дубайски шоколад"- с 26.33% и "санитарен кордон"- с 24.14%. Те бяха избрани в третия етап на конкурса "Думи на 2024 година", чрез потребителска анкета, проведена в сайта kaksepishe.com , в която желаещите да участват имаха право да гласуват за общо 10 думи, подбрани от..

публикувано на 24.01.25 в 16:30

"Попитай сърцето" за любов

С нестандартната белгийска писателка Амели Нотомб вече сме се срещали благодарение на романа ѝ „Кралска воля“. И ако там тя разказваше една леко абсурдна любовна история за открадната самоличност, то в романа „Попитай сърцето“ темата е за друг вид любов и за това какво се случва, когато въпросната любов отсъства или не е тази, от която..

публикувано на 24.01.25 в 16:25