Опашките от хора, образувани заради наложената социална дистанция, са все по-често срещани и вече са част от нашето ежедневие. Иска ни се или не, налага ни се да проявяваме търпение. Дали ще отидем да пазаруваме, да платим сметки, възрастните да вземат пенсия от банка или пощенски клон, да направим справка или друга услуга в дадена институция- за всичко това и много други дейности вече ни е необходимо да предвидим допълнително време. Нерядко се налага за ден човек да се нареди на няколко опашки, така денят му преминава в чакане. Въпреки това по-голяма част от видинчани проявяват разбиране и не виждат проблем в ситуацията:
"Само един път съм се редил, бързо се минава, нямаше и 1 минута на касата... Идвам от Пловдив и още не знам как е тук, там имаше опашки, но хората си стоят и чакат, свиква се. В банките са най-големите опашки, много пенсионери са се събрали. Изнервям се, минах от там, но не влязох. По-късно след 16 ч. е по-спокойно... Много е изнервящо навсякъде. При лекар се чака много, пред банка, мобилни оператори, магазини. Една част от хората са изнервени, все пак има и спокойни... Смятам, че видинчанина е отговорен и дисциплиниран и спазва социална дистанция. Не опашката е причината, за да сме изнервени, просто изолацията... Най-големите опашки са пред пощенските клонове, не може да си вземем пенсията. Вчера беше лудница, идват и чакат над 30, 40 човека."
Ако обърнем поглед назад в близкото ни минало, ще си спомним, че и преди години е имало опашки. Големи опашки. Но тогава те са били предимно за хранителни продукти. Или за цветен телевизор... Сега има всичко, навсякъде, без чакане. Но ето че отново ни се налага да чакаме по опашки. Затова е по-добре да погледнем от положителната страна- докато чакаме, можем да научим някоя новина, споделена от "колега", може да се запознаем с интересен човек, може да си посърфираме в интернет на спокойствие или да послушаме музика през мобилните си устройства. Добре е да отбележим и факта, че ако тук чакаме на опашка максимум половин час, то в по-гъсто населени страни вероятно ще ни се наложи да чакаме на двойно по-големи опашки и повече време.
Приятно чакане!
Управляващото мнозинство имат реални проблеми, каза Кирил Петков. Според него от ДПС на Ахмед Доган не искат да бъдат използвани, цитирам „като смокинов лист "И ги разбирам като виждам какви назначения като Росен Карадимов се предлагат. Наистина, явно е, че Пеевски има огромен контрол върху правителството. Не знам дали контрол или са просто..
Община Видин обнови туристическите табели в централната част на града в подготовка за предстоящия туристически сезон. Подновените указателни табели предоставят информация за забележителности като Стамбол капия и каменния мост, както и карта на туристическите обекти в парк „Рова“. Обновена е и табелата на ул. „Княз Александър Батенберг“..
На 17 март ще се проведе беседа за кариерното развитие между представители на дирекция "Бюро по труда" - Видин и ученици от 10-и клас на Професионална гимназия "Проф. д-р. Асен Златаров". Събитието преминава под наслов "Ориентиране, реализация кариера". Повече за срещата разказа Александра Рачева , директор на Бюрото по труда: "На тази среща ще..
Община Видин обнови туристическите табели в централната част на града в подготовка за предстоящия туристически сезон. Подновените указателни табели предоставят информация за забележителности като Стамбол капия и каменния мост, както и карта на туристическите обекти в парк „Рова“. Обновена е и табелата на ул. „Княз Александър Батенберг“ №4, пред..
Прокуратурата във Видин е започнала разследване за убийство на 20-годишния Мариян Пасков от град Кула , който беше обявен за общодържавно издирване. Предстои да бъдат издадени Европейските заповеди за арест спрямо двамата обвиняеми. 20-годишният Мариян е бил умъртвен на 3 март в имот в Кула. От Апелативната прокуратура в София съобщават, че..
В Художествена галерия "Никола Петров" във Видин е подредена изложба живопис "Вълшебствата на цветния кръг". В експозицията са включени творби на видинчани- възпитаници на Художествената гимназия в Казанлък - Бисерка Вълканова, Емил Вельов, Маргарита Радославова, Марио Матракиев и Чавдар Петров. "Идеята за изложбата се роди спонтанно, въпреки че има и..
Община Берковица организира пролетно почистване на града в периода 10 март – 2 май 2025 година. Призовавате се всички граждани да се включат активно, като почистват дворовете, прилежащите пространства и местата за общо ползване. Почистването е по график като територията е разделена на осем района като се започва от най-високите квартали Беговица..