Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1152 именици отбелязват Гергьовден в община Видин

Свети великомъченик Георги Победоносец
Снимка: архив

На Гергьовден в Община Видин празнуват общо 1152 души. Името Георги носят 956 от тях, като най-възрастният е 97-годишен. 196 жени са кръстени Гергана, съобщават от пресслужбата на община Видин. Сред тях най-възрастната е родена преди 84 години. Най-младите Георги и Гергана са бебета, на два и три месеца. 


На 6 май на територията на Община Враца празнуват общо 3420 именици. От тях името Георги носят 1965 души, а Гергана- 361.


По повод един от най-големите християнски празници в народния календар - Денят на Свети Георги Победоносец, който се отбелязва на 6 май, почитан и като Ден на Храбростта и Българската армия, кметът на Общината д-р Цветан Ценков отправя своите поздравления към видинчани и всички празнуващи, с пожелание покровителят на войската Свети Георги да бди над тях и ги пази с цялата си мощ, като им вдъхва надежда и вяра в един по-светъл утрешен ден. 

"Бъдете живи, здрави и истински победоносци", казва в поздрава си кметът Цветан Ценков.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Козлодуй стартира процедура за прехвърляне на болницата в държавна собственост

Общинският съвет в Козлодуй взе решение да бъде стартирана процедура за прехвърляне на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Иван Рилски" от общинска в държавна собственост. С решението, взето с мнозинство, се възлага на кмета да предприеме нужните действия.  В предложението на кмета е записано, че във връзка с предстоящото изграждане на..

публикувано на 22.02.25 в 16:00

Паметник на Мистер Сенко ще бъде издигнат в родния му град Враца

Паметник на Мистер Сенко ще бъде изграден в родния му град - Враца, обяви кметът на общината Калин Каменов по време на магичен спектакъл, с който беше отбелязана 120-ата годишнина от рождението на илюзиониста.  В процес на уточнение е мястото, където ще бъде поставен и дали ще бъде бюст или в цял ръст. В Регионалния исторически музей във Враца е..

публикувано на 22.02.25 в 15:00

Ломският исторически музей ще осъвремени изложбите и уебсайта си

Историческият музей в Лом ще реализира проект за осъвременяване на реквизита и ново представяне на експонатите , съобщиха от Община Лом. Предвижда се оптимизиране на пространствата за презентиране на временни изложби, закупуване на нов реквизит за залата, който ще даде възможност да се акцентира върху специфичните черти на различните експонати.  Ще..

публикувано на 22.02.25 в 15:00

Дунавският парк в Лом ще бъде обновен с нови спортни и детски съоръжения

Община Лом ще обнови Дунавския парк в града по свой проект , който е одобрен от фондовете на ЕС и ще бъде финансиран безвъзмездно с 224 хиляди лева. Проектът предвижда цялостното обновяване на спортни и детски съоръжения на площ от 1400 квадратни метра.  Предстои монтиране на нови детски съоръжения, включително въртележка с осем места за деца на възраст..

публикувано на 22.02.25 в 14:00
Бюро по труда Враца

В Хайредин най-трудно се намира работа

Хайредин, Борован, Бяла Слатина и Оряхово са общините във Врачанско, в които има най-много търсещи работа в бюрата по труда , това показва анализ на трудовата борса. От 10 в трудоспособна възраст в Хайредин едва шестима работят, а процентът на незаетите е най-висок в областта и е 38.23%. В тази класация следва Борован, където един на трима си търси..

публикувано на 22.02.25 в 14:00

Мъж в Монтана задържан за притежание на канабисови пълнители за вейп

Полицаи откриха в 25-годишен от Монтана пълнители за вейп - цигари с канабис.  Акцията е проведена след получен сигнал.  Криминалист открили 25-годишен мъж от Монтана, за който имали информация, че държи наркотични вещества. Той бил доведен в сградата на полицията, където доброволно предал три пълнителя за електронни "вейп" цигари, представляващи..

публикувано на 22.02.25 в 13:37

Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс

Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Така хората със зрителни проблеми показаха, че могат да готвят, и то вкусно. Да аранжират приготвените от тях ястия и най-важното да се чувстват полезни. Кулинарният конкурс в Монтана бе възстановен след дълги години. "И ние можем" под това мото се..

публикувано на 22.02.25 в 12:44