Общо 265 пътнотранспортни произшествия, от които 211 с материални щети са регистрирани в област Враца за първите пет месеца на 2020 г. Данните са на сектор "Пътна полиция" и бяха изнесени на първото за годината заседание на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата. 54 са тежките произшествия, с петима убити и 63-ма ранени. Като основна причина за възникване на произшествията остава несъобразената с пътните условия скорост, заради която са възникнали 86 инцидента. Рисковите изпреварвания, неспазването на пътните знаци и сигнали, неизползването на обезопасителните колани, каски и защитни устройства в превозните средства, употребата на алкохол, неспазване на правилата за движение от страна на пешеходците са другите причини за катастрофи.
По време на срещата представители на общините и на териториалните звена на изпълнителната власт са докладвали за мерките, които изпълняват относно подобряване безопасността на движението по пътищата в област Враца, част от които са периодични проверки за състоянието на пътната маркировка и знаци, реализиране на различни инфраструктурни проекти, осъществяване на постоянен контрол за спазване правилата за движение по пътищата. Представени са и инициативите, с които област Враца ще се включи в отбелязването на Деня на безопасността на движението по пътищата в Република България – 29 юни. Според подадената информация Общините от областта ще се включат активно чрез популяризиране на тематични визуализационни материали, посветени на пътната безопасност. Със съдействието на Община Роман, ще се раздават информационни брошури, посветени на темата за пътната безопасност, а в ДГ "Зора" в града ще се проведе беседа и проиграване на пътна ситуация. Общините Бяла Слатина и Хайредин ще се включат с информационни кампании, а Община Криводол организира изложба от детски рисунки на тема "Пази детето на пътя". В Община Мизия ще бъде проведена лекция-беседа с ученици, свързана с правилата за движение на пешеходци, велосипедисти и пътници в моторните превозни средства.
Средно по 100 електронни фиша на ден за превишена скорост са издадени в област Монтана през януари. 30 специализирани акции за безопасност на движението по пътищата са проведени през миналия месец. Близо 4 200 нарушения на водачи на пътни превозни средства са установени през януари в област Монтана. Издадени са близо 3000 електронни фиша за..
Шестима души са с травми, след като са паднали на заснежени улици във Враца . Пострадалите са потърсили медицинска помощ в Спешното отделение на Врачанската болница. Трима от пострадалите са с фрактури. Сред контузените има и едно дете. То е с рана на устата. Другите пострадали са възрастни хора.
Община Видин и Видинската света митрополия ще отбележат 152 години от обесването на Васил Левски . Днес, 19 февруари, в 10:30 часа, ще започне Заупокойната литургия в катедралния храм „Св. вмчк Димитър Солунски“ в крайдунавския град. В 11:00 часа ще се проведе поклонение пред бюст-паметника на Апостола на свободата във Видин.
Детска градина "Звънче" вече разполага със солна стая за профилактика на респираторни заболявания. Специализираното помещение откри заместник-кметът Петя Долапчиева, която заяви, че целта на местната администрация е всички детски градини и ясли в града да имат обособени солни стаи. Директорът на ДГ "Звънче" - Николинка Гигова коментира, че..
От Община Кула съобщават, че е стартирал приемът на документи от кандидати за потребители на социалната услуга "Асистентска подкрепа" и социални асистенти за изготвяне на резервен списък. Услугата се предоставя по местоживеене на одобрените потребители по настоящ адрес. Потребители на услугата "Асистентската подкрепа" могат да бъдат: - Лица в..
Стотици врачани отдадоха почит пред паметта на Васил Левски снощи. Над 200 ученици, учители, представители на институции и граждани се включиха във факелното шествие, посветено на 152-годишнината от обесването на Апостола на свободата. Пред паметника на Дякона възпитаниците на ИОУ "Васил Левски" представиха поетична композиция за великия българин...
С рецитал и поднасяне на цветя пред паметника на Васил Левски в Монтана почетоха 152 години от обесването на Апостола на свободата. В Лом беше официално открит бюст-паметник на Апостола на свободата. Президентът и върховен главнокомандващ Румен Радев се обяви категорично против изпращането на български войски в Украйна под каквато и да е..