"Монтана" и "Левски" /Лом/ завършиха наравно в контролна среща

Снимка: Любо Андреев

"Монтана" и "Левски" /Лом/ не се победиха в контролна среща, играна на стадион „Огоста”. Преди мача бе официално представен отборът на монтанци за Първа лига. Кметът на Монтана Златко Живков пожела успех на тима.

До почивката домакините диктуваха темпото. С голове на Николай Цветков и Николай Минков "Монтана" се оттегли на почивката с два гола аванс. През втората част нови 11 играчи пусна на терена наставникът на "Монтана" Никола Спасов. Три от тях бяха от юношите старша на тима.

Ивайло Орлинов се възползва от грешка в защитата на "Монтана" и вкара за 2:1 в 51-та минута. В 57-та с прецизен удар от далеч Йордан Георгиев доведе нещата до крайното 2:2.

На старата на efbet лига в събота от 17.45 минути Монтана приема Арда /Кърджали/. В неделя от 18 часа Левски /Лом/ гостува на Янтра /Полски Тръмбеш/ в първия кръг на Северозападната трета лига.

"Монтана": Орлинов, Христов, Михов /к/, Пр.М.Петров, Айтов, Д.Илиев, Балджийски,  Цветков, Минков, Тасев, С.Георгиев /Димитров, Цонков, Каменов, Йорданов, Ив.Илиев, В.Илиев, Кръстев, Ангелов, Младенов, Замфиров, Антонов, Петър Петров/

"Левски"/Лом/: Ганчев, Киков, Григоров, Христов /к/, Мурадов, Сапунджиев, Орлинов, Симеонов, Киров, Славейков, Георгиев /Димитров, Николов, Ненов, Тасев, Ризев/

Как коментираха срещата треньорите на "Монтана" и "Левски" /Лом/  Никола Спасов и Благой Кръстанов чуйте в репортажа.

С късен гол вторият отбор на "Ботев" надделя над "Първа атомна"

Вторият отбор на Ботев /Враца/ постигна трудна, но сладка победа над Първа Атомна с 2:1 в срещата от 7-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия в неделя дългогодишен шеф на областния съвет на БФС Цветан Патеров, който е и бронзов медалист с тима от сезон 1970-1971. Домакините стигнаха до..

публикувано на 21.09.20 в 07:45

Кариана удари „шейховете”, точи се на Локо /Сф/

Убедителна победа с 4:0 постигна Кариана при гостуването си Нефтохимик /Бургас/ в среща от 7-ия кръг на Втора лига. В 17-та минута след центриране на Игнатов Влади Цеков стреля, но вратаря Пламен Колев изби, а при добавката Боби Дамянов изведе напред ерданчани – 0:1. След меле, пред вратата на домакините, Мичев центрира и с глава Николай..

публикувано на 20.09.20 в 14:49

Монтана резна крилцата на „канарчетата”

Монтана постигна победа с 3:1 над Ботев /Пловдив/ в среща от 6-ия кръг на елита. Успехът на стадион „Огоста” стана след обрат. Момчетата на треньора Никола Спасов допуснаха гол в 8-та минута. Тогава бившият нападател на монтанци Атанас Илиев с глава засече центриране от корнер за 0:1. Голът мотивира още повече домакините и те отвърнаха с две..

публикувано на 20.09.20 в 14:46

Жена съдийства регионалното врачанско дерби

Дубълът на Ботев посреща днес от 17 часа Първа атомна от Козлодуй във врачанското дерби на 7-ия кръг от програмата на Северозападната трета лига. Галя Ечева от Велико Търново получи наряд за мача, който започва в 17 часа. Тя е международна съдийка по футбол от 2014 г. Ечева е бивша футболистка на “Болярки”, играла е за националните отбори на..

публикувано на 20.09.20 в 14:05

ОФК "Локомотив" Мездра приема ФК "Спартак" Плевен

Днес от 17.00 часа ОФК "Локомотив" Мездра приема на своя стадион в среща от 7 кръг на Северозападната трета лига ФК"Спартак" Плевен. Домакините са 14-ти във временното класиране с 5 точки от 5 изиграни мача и голова разлика 3:5. Гостите от Плевен са 6-ти, с актив от 9 точки от 6 изиграни мача и внушителна голова разлика от 18:7 гола...

обновено на 20.09.20 в 11:54

Пилоти от Монтана ще карат на писта "София"

Двама пилоти от Монтана, на Старт М /Криводол/, ще карат на писта “София” днес. Това е втори кръг от държавния шампионат на затворен маршрут. За първи път пистата ще се проведе в един ден на околовръстното в района на Младост. За втори път заместник кметът на община Монтана инж. Диман Георгиев ще кара на писта своето Субару, в клас..

обновено на 20.09.20 в 07:50