Само една победа на старта на Трета лига за отборите от Северозапада

Снимка: Радио ВИДИН

Само една победа регистрираха отборите от Северозапада на старта на Трета лига. Тя беше дело на втория състав на Ботев /Враца/, който отнесе с 3:0 като гост Дреновец. Виктор Василев вкара два гола за успеха, веднъж се разписа и Любо Петров. Врачани посветиха успеха си на контузения си съотборник Тодор Горанов.

Новакът в групата "Левски" Лом спечели точка в дебюта си. Гостуването на "Янтра" Полски Тръмбеш завърши без гол 0:0.

В Мездра местният Локомотив стъпи накриво на старта и след като не успя да вкара гол от многобройните си положения, инкасира попадение в последните минути на срещата срещу Павликени за крайното 0:1.

Първа атомна също загуби в първия кръг. Тимът от Козлодуй падна с 1:2 в Дряново от местния Локомотив, като почетното попадение за гостите реализира Георги Горанов.

В катастрофа пък се превърна гостуването на Бдин в Плевен на Спартак. Видинските футболисти бяха разбити с 0:10.

В следващия кръг на 16 август, неделя, от 18 часа Бдин е домакин на Академия Ботев Враца, Дреновец гостува на Партизан Червен бряг, Левски Лом посреща Локомотив Мездра, а Първа атомна е домакин на Вихър Славяново.

"Балкан" Белоградчик посреща "Ботев" Грамада

Лидерът в класирането "Балкан" Белоградчик е домакин на "Ботев" Грамада в дербито на четвъртия кръг на Областната футболна група на Видин. Отборът на Белоградчик ще играе за победа, каза треньорът Николай Николов: "Изтича наказанието на един от играчите- Николай Дамянов и се завръща на терена. Имаме 5 конкузени- трима на мача в Макреш и..

публикувано на 26.09.20 в 15:52

Панаир на спорта във Видин (СНИМКИ)

Десетки спортисти и треньори се включиха в инициативата "Панаир на спорта" на стадион "Георги Бенковски" във Видин. Събитието откри заместник-министърът на спорта доц. Стоян Андонов : "Министерството организира и подпомага провеждането на тази Европейска седмица на спорта, за да може все повече млади хора, деца, а и по-възрастни да се докоснат до..

публикувано на 26.09.20 в 13:05

"Ботев" взе дербито на Северозапада

Ботев се наложи над Монтана с 2:0 в дербито на Северозапада и погледна към ТОП 6 на елитната футболна дивизия.  Левият защитник Димитър Буров откри резултата в добавеното време на първата част, през която доминацията на гостите беше сериозна. Монтана създаде 4 чисти голови ситуации, а веднъж и гредата спаси врачани преди почивката. През..

публикувано на 26.09.20 в 08:55

Пилоти от Монтана и Видин ще карат на писта "Стара Загора"

Двама пилоти от Монтана и трима от Видин са подали заявка за участие в 3-ия кръг от Националния шампионат на затворен маршрут в Стара Загора. Състезанието ще се проведе тази събота и неделя.  54 пилоти са заявили участие в четирите дисциплини на писта "Стара Загора". В най.атрактивната, клас "Макси", са 9 коли. Румен Киров и Диман Георгиев, от..

публикувано на 25.09.20 в 11:28

Николай Цветков пропуска мача на "Монтана"

Николай Цветков – Демона остана извън групата на "Монтана" за дербито днес във Враца срещу "Ботев". В последните два дни опитният полузащитник не е тренирал на 100 % и за това отпадна от сметките на наставника Никола Спасов.  Младият Стефан Каменов влезе в групата на мястото на Цветков. Заради възстановяване от травми дербито на Северозапада пропускат..

публикувано на 25.09.20 в 11:22

Волейболният тим на Монтана стартира с контролни срещи

Волейболният тим на Монтана стартира с контролните срещи. В зала „Младост” момчетата на треньора Даниел Пеев приемат Дунав /Русе/. В петък мачът е от 18.30 часа, а в събота от 15 часа. Публика няма да бъде допускана, заради мерките срещу коронавируса. От тази седмица монтанци тренират в пълен състав, след като руснаците Максим Сапожков и..

публикувано на 24.09.20 в 17:15

Два автобуса с фенове на "Монтана" тръгват за дербито във Враца

Два автобуса с фенове на "Монтана" ще пътуват за Враца в петък, за да гледат дербито на Северозапада между домакините от "Ботев" и "Монтана", от 7-ия кръг на efbet Лига. Интересът към срещата е огромен и от ръководството на монтанци увеличиха от един на два безплатните автобуси за привържениците си. Срещата на стадион "Христо Ботев“ започва в..

публикувано на 24.09.20 в 11:36