"Кариана" излиза за победа срещу "Локомотив"

Снимка: Любо Андреев

Кариана ще търси победа у дома срещу Локомотив /Горна Оряховица/. Така момчетата на треньора Веселин Великов ще могат да запазят второто място във временното класиране на Втора лига. Ерданчани и Миньор /Перник/ са с по 10 точки, а столичния Локомотив е на върха с 16 точки и мач повече.

"Определено ще липсва Евгени Игнатов, който е осневен играч. Ще трябва да се справим и без него и да бием", си пожела Великов. Капитанът на Кариана изтърпява наказание от една среща.

Двубоят от 6-ия кръг на Втора лига е утре от 17 часа. Срещата е поверена на Мартин Великов, Теодор Петров и Живко Петров.

Още медали за "Радуканови" Видин

Поредно отлично представяне записаха състезателите на видинския клуб по лека атлетика"Радуканови" тази зима в зала. На първия турнир от веригата "GO KIDS" видинските атлети спечелиха три златни, три сребърни и един бронзов медали. Ивайла Мишина е златна медалистка на скок дължина с постижение 5.09 м, като спечели и сребърен медал на 60 метра с препятствия..

публикувано на 08.03.21 в 10:45

Трето поредно равенство за "Бдин"

Изиграха се срещите от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. "Бдин" Видин спечели още една точка след 0:0 срещу втория във временното класиране "Севлиево". Вчера "Дреновец" завърши при същия резултат като гост на "Павликени", 0:0 е крайният резултат и в мачовете "Първа атомна" Козлодуй - "Янтра" Полски Тръмбеш и "Академик" Свищов - "Локомотив" Мездра...

публикувано на 07.03.21 в 17:42

"Град" Белоградчик записа пета поредна победа

В драматичен и оспорван двубой Град (Белоградчик) победи отбора на Софийския университет в среща от 13 кръг на Висшата волейболна лига. Състезателите от Белоградчик записаха пета поредна и общо седма победа в групата, като се наложиха като гост с 3:1 гейма (32:30, 25:18, 22:25, 26:24).  Град се изкачи на четвъртата позиция в класирането с 18 точки..

публикувано на 07.03.21 в 15:38

Йоло Николов: Вече тренирам пълноценно и очаквам успешни състезания

За 19-а поредна година в деня на Националния празник на България, Мездра бе домакин на Републиканския шосеен пробег „3 март”. Организатори на събитието бяха Община Мездра и местният СК Атлет. В тазгодишното издание на шосейния пробег взеха участие 224 атлети от 23 спортни клуба. Те се съревноваваха на дистанции от 300 до 5000 м, разделени в 7 възрастови..

публикувано на 07.03.21 в 14:36

Пъстрина би Миньор, излезе начело в класирането

Пъстрина 2012 /Николово/ се наложи с 2:0 над Миньор Кипровец /Чипровци/ в отложена среща от 11-ия кръг на четвърта монтанска футболна дивизия.   Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в село Ерден. И двата гола станаха след удари с глава. В 3-та минута Денис Пепелярски си отбеляза автогол, а в 15-та Кристиян Симеонов бе точен за..

публикувано на 07.03.21 в 14:16

Монтана загуби от лидера Левски

Монтана отстъпи с 1:4 на Левски в среща от 18-ия кръг на елитната група до 19 години. Мачът, с който се поднови пролетния дял на шампионата, се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”. Момчетата на треньора Дилян Иванов влязоха в мача убедително и шокираха лидера в групата. След центриране от корнер с глава Георги Миланов прати..

публикувано на 07.03.21 в 14:14

15 гола в четири мача във Врачанско

15 гола паднаха в 4 мача от 20-ия кръг на Врачанската „А“ футболна група, една от срещите завърши комично и само след 5 минути игра – с това ще се запомнят съботните срещи в четвърта футболна дивизия. Искър 1923 продължи победния си ход срази Дунав 2016 с 5:0. Цветан Лазаров вкара 2 гола, по веднъж се разписаха Николай Методиев, Огнян..

публикувано на 07.03.21 в 14:11