С късен гол вторият отбор на "Ботев" надделя над "Първа атомна"

Снимка: Жоро Александров

Вторият отбор на Ботев /Враца/ постигна трудна, но сладка победа над Първа Атомна с 2:1 в срещата от 7-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия в неделя дългогодишен шеф на областния съвет на БФС Цветан Патеров, който е и бронзов медалист с тима от сезон 1970-1971.

Домакините стигнаха до трите точки след гол на Любо Петров и автогол след удар на Виктор Василев в последните 10 минути. Преди това за гостите вкара Антонио Йорданов, който постави под напрежение врачани.

От отбора казаха, че посвещават победата на  вратаря Юли Левашки, който преди два дни стана баща на син.

С този успех Ботев 2 събра 19 т. и заема второ място в класирането след 6 победи и 1 равенство. На първа позиция е Севлиево.

"Монтана" и "Марек" с победи на турнира в зала "Младост"

Заради петимата болни с коронавирус, монтанци не успяха да направят нито една проверка и за първи път новият тим на Даниел Пеев записа официален мач за сезона. Ботев успя да вземе крехка преднина в първите две части. При 18:12 точки в първата част Пеев пусна в игра Максим Сапожков. 220-сантиметровият диагонал не е тренирал, но..

публикувано на 20.10.20 в 08:50

"Локо" Мездра с домакинска победа над "Вихър" Славяново

Футболистите на "Локомотив" Мездра изиграха най-силния си домакински мач и победиха "Вихър" Славяново с 3:1. Така те отказаха гостите от плановете им да оглавят класирането.  Мачът в Мездра започна с ранен гол за домакините. Вкара го капитанът Браян Стоянов, който в 6-та мин. наказа грешка в защитата на гостите и отбеляза за 1:0 след асистенцията на..

публикувано на 19.10.20 в 08:55

"Ботев" изпусна победата в динамичен мач

Ботев и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол, а мачът от 9-ия кръг между двата тима, изигран пред около 500 зрители на стадиона във Враца завърши 0:0. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, гъй като веднъж гредата, а след това и съдията им попречиха да  реализират във вратата на столичани. В 25-та мин. прехвърлящ удар на Том срещна..

публикувано на 18.10.20 в 17:40

Ерденчани остават на върха във Втора лига

Кариана направи 2:2 у дома с Добруджа /Добрич/ в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Точката остави ерданчани на върха, след като преследвачът Локомотив /София/ почива. В 54-та секунда момчетата на треньора Веселин Великов откриха резултата. Евгени Игнатов – Бамзе центрира от корнер, с глава Боби Дамянов насочи топката, която бе отбита от..

публикувано на 18.10.20 в 15:55

Паритет в дербито на село Николово

Пъстрина 2012 и Вихър завършиха 0:0 в дербито на село Николово в четвърта монтанска футболна дивизия. До почивката вратарите на домакините и символичните гости – Петко Петков – Перуци и Даниел Младенов имаха по две по-сериозни ситуации. През втората част играта бе главно в центъра, без опасности пред вратите. Ето и останалите резултати от..

публикувано на 18.10.20 в 15:45

Убедителна победа за баскетболистките на "Монтана"

Баскетболистките на Монтана постигнаха очаквана победа над Шампион /София/ на старта на първенството при жените. Монтанчанки се наложиха с 89:39 точки над младия съперник. Интрига липсваше в мача в зала „Младост”, тъй като двата отбора са от различни класи. Срещата премина без напрежение и бе използвана от треньорите, за да пуснат в игра..

публикувано на 18.10.20 в 15:15

"Левски" Лом приема своя съименник от град Левски

Четвъртият във временното класиране на Северозападната трета лига "Левски" Лом посреща днес отбора на "Левски 2007" от град Левски.  Двубоят започва в 16.00 часа на градския стадион в Лом. Гостите до момента имат 10 изиграни мача и са на 11-то място във временното класиране с 2 победи, 5 равни и 3 загуби. Домакините, които до момента нямат загуба,..

публикувано на 18.10.20 в 08:37