"Ботев" се класира напред за купата на България

Снимка: Жоро Александров

Врачанският "Ботев" се класира за осминафиналите в турнира за футболната купа на страната, след като победи с 2:0 като гост "Надежда" от софийското село Доброславци. Елитният клуб бързо реши нещата в своя полза, като само в рамките на 4 минути преди почивката вкара два безответни гола.

Юлиан Ненов, който започна като титуляр откри резултата след удар с глава в 32-та мин. Нападателят се разписа отблизо. В 36-та мин. Владислав Узунов опъна мрежата на противника за втори път със страховит удар отдалече.

Врачани играха в малко по-различен състав, като съхраниха силите си за следващия си мач от първенството. В понеделник тимът на Антони Здравков гостува на съименника си в Пловдив. Главен съдия на двубоя ще е Станислав Тодоров. Срещата е от програмата на 10-ия кръг на Първа лига и започва в 17:15 часа.

Трима атлети от Мездра са сред най-добрите у нас

Трима мездренски атлети намериха място сред най-добрите атлети у нас в традиционната анкета "Атлет на България за 2020 г.", организирана от списание "Атлетика". Състезателката на СК "Атлет" (Мездра) Милица Мирчева (бягания на дълги разстояния) беше определена за Атлет №6 на нашата страна, нейният съотборник Митко Ценов (бягания на средни и дълги..

публикувано на 03.12.20 в 15:27

"Левски 2020" /Лом/ победи като гост ФК "Севлиево"

В отложен мач от Северозападната трета лига отборът на "Левски 2020" /Лом/ узакони лидерството си в групата след победа над тима на домакините от Севлиево с 2:0. Головете за ломчани вкараха Мариян Огнянов и Георги Иванов. Отборът от крайдунавския град вече има 6 точки преднина пред "Севлиево" и са с мач по-малко. Дебют като титуляр за "Левски"..

публикувано на 03.12.20 в 12:51

"Град" Белоградчик победи "Етрополе" в турнира за Купата

Отборът на "Град" записа първи успех за новия сезон, надигравайки "Eтрополе" в изключително оспорван двубой с 3-2 гейма (17-25; 29-27; 21-25; 25-17; 15-13 точки) в среща от първия кръг на турнира за Купата на България по волейбол и продължава в следващия етап на надпреварата.  "Победата е реванш за загубата от този съперник в първенството преди..

публикувано на 02.12.20 в 19:38

Атанас Атанасов направи първа тренировка с Монтана

В рамките на девет години, от 2011 насам, за четвърти път Атанас Атанасов- Орела идва на стадион "Огоста" не като футболист, а като треньор. Този път договорът му е за две години. "Почваме още от първия ден да работим."           В момента Монтана има 12 точки от 12 мача и 11-то място във временното класиране. Първата задача пред Атанасов е..

публикувано на 02.12.20 в 15:49

Кариана /Ерден/ преустановява участие в шампионата

Лидерът във Втора лига Кариана /Ерден/ преустановява участие в шампионата. Играчи и треньори са получили предизвестия и от 1 януари 2021 година са свободни да продължават в други клубове. Информацията шокира привържениците на Кариана, тъй като тимът от Ерден се превърна във фактор във втория ешелон. От клуба излязоха с отворено..

публикувано на 01.12.20 в 16:51

Видинчанка е с бронз от Европейското по бокс

Състезателката на видинския клуб по бокс "Бдин" Инна Цветкова остана с бронзов медал от Европейското първенство за юноши и девойки, което се провежда в столичната зала "София". В полуфинална среща в категория до 57 килограма възпитаничката на треньора Кирил Бушев  загуби достойно от далеч по-опитната си съперничка- европейската шампионка Карина Коробова..

публикувано на 01.12.20 в 14:02

Волейболистите на Монтана се дадоха на Хебър

Волейболистите на Монтана загубиха с 1:3 гейма от Хебър /Пазарджик/ в среща от първата осмица на Суперлигата при мъжете. Мачът в зала "Младост" бе изключително интересен и приключи за близо два часа. Срещата започна равностойно, след което гостите поведоха с 10 точки. Те затвориха гейма при 25:16. Във втората част пазарджиклии взеха превес и не..

публикувано на 01.12.20 в 11:20