Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пускат отново тировете през "Витиня"

Започва рехабилитацията на пътя от Благово до Монтана

3
Снимка: Любо Андреев


От 2 ноември тир-овете вече ще могат да пътуват и през прохода "Витиня", съобщи директорът на Областно пътно управление Монтана инж. Илия Илиев. В момента тир-овете от Видин за София преминават през прохода "Петрохан". 
"От 2 ноември трафикът ще бъде пренасочен по път I-1".
Заради натовареното движение се бави ремонтът на пътя от Благово към село Боровци, посочи Илиян Илиев. 
Започва и рехабилитацията на пътя от Благово до Монтана. Инвестицията на 7,2 - километровата отсечка е за над 6,6 млн. лв. с ДДС. Проектът се финансира от Европейския съюз по Програмата "Интеррег V-A Румъния - България 2014-2020", чрез Европейския фонд за регионално развитие и националния бюджет и е част от проект "Долж - Монтана: Съвместни стъпки за по-добра свързаност“. Областният управител на Монтана Росен Белчев пожела успех на строителите: 
 "С тази рехабилитация се цели удобство на хората, които пътуват през тези участъци. Надяваме с след това да бъдат и по-безопасни нашите пътища."

Ремонтът на пътя започва от района на язовир "Чернила" до разклона на пътя за Лом, пресечката с булевард "Трети март", каза инж. Христо Петров, началник на отдел в дирекция на АПИ:

"Ще се положат два изцяло нови асфалтово-бетонни пласта, ще се подсили асфалтово-бетоновата конструкция, ще се подобри отводняването, ще се изпълнят изцяло нови мантинели, знаци и маркировки..."

Пътят е важен за Монтана, тъй като преминава през голяма индустриална зона в града, където работят много фирми, каза кметът на Монтана Златко Живков.

Цялата отсечка от Благово до Монтана се очаква да бъде готова до лятото на следващата година, обещаха от строителната фирма.
 Чуйте повече в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 11 февруари 2025 година

Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин. В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации . Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика..

публикувано на 11.02.25 в 18:00

Семейства от Монтанско отпразнуваха дългогодишен брак

В три села на община Монтана 43 семейства отбелязаха дългогодишен брак . В световната Седмица на брака за трета година се почитат семействата с над 50 години съвместно съжителство. Тази година от Община Монтана уважиха 43 семейства с дългогодишен брак от селата Смоляновци, Славотин и Долна Рикса. Кметът на Монтана Златко Живков поднесе..

публикувано на 11.02.25 в 16:32

Агенция "Пътна инфраструктура" включи път в програмата за ремонт след протести във Вършец

Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) официално отговори на запитване от Сдружение „Аз съм от Вършец“, че участък от третокласен път Монтана – Враца ще бъде включен в програмата за проектиране през 2025 г., съобщиха от гражданската организация. Планираната мярка предвижда изготвяне на технологичен проект за текущ ремонт и поддържане. Това е първата..

публикувано на 11.02.25 в 16:13

Пожар взе жертва в село Сумер

Възрастен мъж загина при пожар в къща в монтанското село Сумер . Предполага се, че огънят е тръгнал от печка на дърва. В област Монтана зачестяват случаите на запалени комини. 78-годишен мъж от монтанското село Сумер е загинал при пожар в къщата си. Мъжът живеел сам в края на населеното място, съобщи кметицата на Сумер Лидия Митрофанова ...

публикувано на 11.02.25 в 15:31

Европейската прокуратура разследва сделка за тролейбуси във Враца

Eвропейската прокуратура е внесла обвинителен акт в Софийския районен съд срещу управител и собственик на фирма, обвинен в измама при обществена поръчка за доставка на тролейбуси за община Враца по проект на стойност 4,5 милиона евро. Информацията е от Прокуратурата на ЕС. Проектът, финансиран с европейски средства, предвиждал купуването на..

публикувано на 11.02.25 в 15:21

Семейства от община Белоградчик получиха награди за Седмицата на брака

Община Белоградчик тържествено отбеляза Седмицата на семейството, която се провежда от 7-и до 14 февруари. Събитието откриха кметът Боян Минков и председателят на Общинския съвет Ангел Георгиев. Общинска администрация награди 19 семейства от региона, които тази година празнуват кръгла годишнина. Отличено бе и най-многодетното семейство – това на Елена..

публикувано на 11.02.25 в 15:09

Безплатен консултативен кабинет ще помага на двойките с репродуктивни проблеми от Видин

Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин . В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации. Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика,..

публикувано на 11.02.25 в 14:31