Миналогодишният шампион спечели Мемориал "Найден Войнов"

4
Снимка: ШК "Найден Войнов" Видин

На традиционния 21 турнир по шахмат Мемориал "Найден Войнов" във Видин, победител стана миналогодишния градски шампион Мирослав Милчев. В турнира по случай духовния празник на града тази година участие взеха 22 шахматисти, каза Ефтим Стефанов, председател на видинския клуб по шах "Найден Войнов":

"Този път малко по-малко от обикновеното, но пък между тях имаше доста младежи и подрастващи деца. Победителят на турнира е Мирослав Милчев, градския шампион на Видин за миналата година.  Той успя да спечели със 6 точки от 7 възможни. На второ и трето място се класираха Ивайло Тодоров и Илиян Илиев. От младите най-добре се представи Момчил Златомиров, следван от брат му Никола. Редица други младежи взеха награди. Проведе се  в залата на Общинския съвет. Продължаваме традицията. Всеки месец организираме шахматен турнир във Видин, на който е напълно безплатно участието. Следващия ще се проведе последната събота на месец ноември, който ще е в шахматната школа, в бизнесинкубатора във Видин."

Галерия

Инна от "Бдин" спечели медал от Европейското по бокс

Националната състезателка от видинския клуб по бокс "Бдин" Инна Цветкова си осигури поне бронзов медал от европейското първенство за юноши и девойки, което тече в столичната зала “София”. В четвъртфинален двубой възпитаничката на старши-треньора Кирил Бушев победи Нереа Мартинез Аройо от Испания. В понеделник, 30 ноември, Инна ще се изправи срещу..

публикувано на 27.11.20 в 15:54

Монтана с тренировка в Момчилград

С група от 19 играчи замина Монтана за Момчилград, където ще има последна тренировка преди мача утре. От 13 часа в Кърджали е срещата Арда - Монтана.  Иван Михов е с проблем в коляното и ще се решава дали ще бъде в групата или друг ще отпадне. В Монтана останаха Валери Христов, Росен Кръстев и Ивелин Илиев - Шакири.

публикувано на 27.11.20 в 14:26

Борците са най-добрите спортисти на Враца

За първи път от провеждането на анкети за излъчване на най-добрите представители на спортното училище във Враца в топ 10 влязоха представители само от един спорт. Това стана факт, след оповестяването на анкетата на СУ "Св. Климент Охридски" – единственото с подобен профил в Северозападна България. Борци от клуб "Ботев 93" заеха местата от първо до..

публикувано на 26.11.20 в 15:11

Волейболистите на "Монтана" приемат "Аркада" в реванш за Купата на CEV

Волейболният "Монтана" приема в мач реванш от 1/16-финалите във втория по сила евротурнир - за Купата на CEV отбора на  "Аркада" /Галац/. В първата среща монтанци загубиха с 3:0 гейма. В мача-реванш днес в зала "Младост" ВК"Монтана" трябва да запише чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да..

публикувано на 24.11.20 в 11:04

In memoriam: Почина старши треньорът на ФК "Монтана" Никола Спасов

Старши треньорът на Монтана Никола Спасов почина тази сутрин. На 61 години Адмирала не успя да пребори коронавируса. Скръбната вест съобщиха от стадион "Огоста”. Ръководството на ФК "Монтана" изказва съболезнования на семейството на Никола Спасов. "Загубих един голям приятел и треньор. Новината за смъртта на Никола Спасов ни шокира",..

обновено на 23.11.20 в 17:29
ОФК

Резултати от Междуобластната група U19

Седма победа в първенството по футбол в Зона "Враца" постигнаха юношите старша възраст на ОФК "Локомотив" /Мездра/ . В среща от 9-ия кръг на шампионата момчетата на треньора Владимир Найденов победиха като гости своите връстници от ПОФК "Ботев" /Враца/ с 1:2 (на полувремето 0:1). Попаденията за локомотивци отбелязаха капитанът на отбора Росен..

публикувано на 23.11.20 в 14:45

Веселинов блести за Левски с гол–шедьовър

Гол със задна ножица на Александър Веселинов довърши Локомотив /Дряново/ за победата с 3:1 на Левски /Лом/, като гост. Срещата бе от 16-ия кръг на Северозападната трета лига. В 72-та минута юношата на Монтана изненада вратаря Христо Христов и прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Срещата започна лошо за..

публикувано на 22.11.20 в 17:47