"Ботев 93" с отборна титла по борба и при момчетата

Снимка: Жоро Александров

"Ботев 93" завоюва още една отборна титла в борбата при класиците. Момчетата на врачанския клуб повториха успеха на мъжете, след като на държавното първенство в Самоков триумфираха със 127 т. Зад тях остана "Плевен" със 112 т. и "Рилски спортист" /Самоков/ с 86 т.

Индивидуални титли заслужиха Христо Валентинов /48 кг/ и Християн Иванов, който заслужи приз за най-техничен състезател. Сребърни отличия взеха Антонио Христов /44 кг/, Димитър Георгиев /52 кг/ и Ангел Тодоров /57 кг/.  Леонардо Борисов е с бронз при 57-килограмовите.

*Снимката е илюстративна

Волейболистите на "Монтана" приемат "Аркада" в реванш за Купата на CEV

Волейболният "Монтана" приема в мач реванш от 1/16-финалите във втория по сила евротурнир - за Купата на CEV отбора на  "Аркада" /Галац/. В първата среща монтанци загубиха с 3:0 гейма. В мача-реванш днес в зала "Младост" ВК"Монтана" трябва да запише чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да..

публикувано на 24.11.20 в 11:04

In memoriam: Почина старши треньорът на ФК "Монтана" Никола Спасов

Старши треньорът на Монтана Никола Спасов почина тази сутрин. На 61 години Адмирала не успя да пребори коронавируса. Скръбната вест съобщиха от стадион "Огоста”. Ръководството на ФК "Монтана" изказва съболезнования на семейството на Никола Спасов. "Загубих един голям приятел и треньор. Новината за смъртта на Никола Спасов ни шокира",..

обновено на 23.11.20 в 17:29
ОФК

Резултати от Междуобластната група U19

Седма победа в първенството по футбол в Зона "Враца" постигнаха юношите старша възраст на ОФК "Локомотив" /Мездра/ . В среща от 9-ия кръг на шампионата момчетата на треньора Владимир Найденов победиха като гости своите връстници от ПОФК "Ботев" /Враца/ с 1:2 (на полувремето 0:1). Попаденията за локомотивци отбелязаха капитанът на отбора Росен..

публикувано на 23.11.20 в 14:45

Веселинов блести за Левски с гол–шедьовър

Гол със задна ножица на Александър Веселинов довърши Локомотив /Дряново/ за победата с 3:1 на Левски /Лом/, като гост. Срещата бе от 16-ия кръг на Северозападната трета лига. В 72-та минута юношата на Монтана изненада вратаря Христо Христов и прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Срещата започна лошо за..

публикувано на 22.11.20 в 17:47

"Ботев" падна от "Черно море" във Варна

Врачанският Ботев не успя да сложи край на негативната си серия срещу Черно море и загуби с 1:2 гостуването си на стадион „Тича“. Попадение на Матиас Курьор в 79-та мин. даде трите точки за „моряците“. Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Файсел Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на Ботев изби. Това доведе до..

публикувано на 22.11.20 в 14:54

35 гола в 5 мача във Врачанско

Голов порой беляза съботните срещи от поредния кръг в областната група по футбол във Врачанско. В 5 от мачовете паднаха цели 35 попадения, което прави средно по 7 гола на мач. Тон за това даде лидерът Ботев /Криводол/, който изпрати Торпедо 2004 към Борован с 13 топки в мрежата, а срещата завърши 13:1. Гостите завършиха мача с двама души..

публикувано на 22.11.20 в 14:15

БК Монтана победи с 88 точки разлика Академик (СНИМКИ)

Баскетболистките на Монтана спечелиха със 136:48 точки срещу Академик /Пловдив/ в среща от 5-ия кръг на женското първенство. Така в рамките на четири дни момичетата на треньора Стефан Михайлов взеха две победи над младия тим на пловдивчанки, като гост и домакин .   В зала „Младост” монтанчанки доминираха по всички показатели, като най-..

публикувано на 22.11.20 в 14:08