12 081 заявления-декларации за отпускане на еднократна целева помощ за отопление за сезон 2020/2021 г. са подадени до 27 октомври. Подаването стартира на 1 юли и ще продължи до края на октомври, припомниха от РДСП- Монтана.
Отпуснати са помощи на 9 568 правоимащи, на 1 734 лица е направен отказ, а 779 заявления-декларации са в процес на обработка. В сравнение със същия период на миналата година се наблюдава увеличение на желаещите със 7 %.
Размерът на помощта е 495,80 лв. и се изплаща наведнъж. Крайният срок за подаване на заявленията е 31 октомври 2020 година, напомнят от социалната дирекция.
Минута след 11.00 часа днес настъпи астрономическата пролет. Това е денят на пролетното равноденствие, когато дължината на деня е равна на дължината на нощта. През пролетта дните започват да стават по-дълги от нощта, температурите се повишават, а природата се връща към активен живот. Депутатите одобриха окончателно промени, според които от 1..
Среща за взаимодействието на различни институции при решаване на случаи с деца, жертви или извършители на насилие се проведе във Видин. Организирана е от Института за социални дейности и практики, който ръководи Комплекса за социални услуги за деца и семейства в града и УНИЦЕФ - България във връзка с приложението на нова високоспециализирана..
Полицаи от Монтана установиха 50 кг риба превозвана в колата на мъж от града. По информация на инспектори от ИАРА това е системен нарушител, многократно хващан да бракониерства по водоемите в региона. Полицейски патрул спрял за проверка лека кола в районна на булевард "Александър Стамболийски". В нея униформените открили прясна риба от вида..
Почти всеки трети жител в трудоспособна възраст от община Хайредин си търси работа, показват данните на бюрото по труда. Това е общината от врачанска област, в която безработицата е 6 пъти по-висока от нивата в страната и достига до ниво от 36.23% - при 5.57%-но равнище в България. Тежко е и положението в Борован, където един на трима също си..
Временно движението по път I-1 Видин – Монтана в района на село Скомля се осъществява двупосочно в една лента поради аварирал ТИР. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Учениците от 4-та група в ЦОУД при ОУ "Св. СВ. Кирил и Методий" в Мездра имаха възможността да стимулират своето когнитивно и физическо развитие чрез забавна сензорна игра в часовете по "Занимания по интереси". Те работиха с различни битови и природни материали като боб, зърна, овес, леща и пластилин. Децата създадоха красиви природни картини със..
Пожар изпепели пенсионерския клуб в село Синьо бърдо, община Роман. Няма пострадали, но са нанесени значителни материални щети. Изгорял е покривът на едноетажното помещение, което е в непосредствена близост до сградата на селското кметство. От огнената стихия има изпочупени прозорци и паднали облицовъчни плочи. Мебелите и оборудването в..