35 гола в 5 мача във Врачанско

Снимка: Радио ВИДИН

Голов порой беляза съботните срещи от поредния кръг в областната група по футбол във Врачанско. В 5 от мачовете паднаха цели 35 попадения, което прави средно по 7 гола на мач. Тон за това даде лидерът Ботев /Криводол/, който изпрати Торпедо 2004 към Борован с 13 топки в мрежата, а срещата завърши 13:1. Гостите завършиха мача с двама души по-малко, след като състезатели от Борован се сбиха на терена и реферът Красимир Колев ги изгони. Успехът остави криводолци на върха в таблицата с 31 точки.

Академия Ботев отнесе Строител /Кунино/ със 7:2 в друг резултатен мач от 12-ия кръг. Иван Иванов вкара 2 гола, по един път се разписаха Бетино Георгиев, Юлиян Димитров, Пламен Вутов, Цветослав Божинов и Георги Янев. Гостите с 2 попадения отчете Росен Григоров.

Монолит победи в Бяла Слатина Септември /Гложене/ с 4:2 в интригуващ двубой. Домакините поведоха с 2:0 след 2 гола на Цветелин Цанков, но гостите стигнаха до 2:2 след попадения на Калоян Венков и Цветелин Стефанов. Победата за белослатинчани донесоха Цветан Петров от дузпа и Силвестър Станиславов.

Бутан срази Ботевъ /Брусен/ с 5:0 в среща от 12-ия кръг на първенството във Врачанско. Домакините поведоха още във 2-та минута след хубав гол с глава на Емануил Борисов. До почивката се стигна до класика, дело на Дениз Петров и Милен Цветанов. През втората част Дениз Петров и Иван Дилянов оформиха разгромното 5:0.

Искър 1923 пък постигна минимална победа над Миньор 2017 /Згориград/ с 1:0. Цветелин Лазаров реализира единственото попадение за отбора от Роман.

Възраждат клуб по лека атлетика във Враца

Атлетически клуб Павел Павлов има нов президент и отново привлича звезди в редиците си, за да се завърне сред най-силните в страната. Врачанският тим вече се ръководи от бизнесмена Николай Езекиев, който е родом от града под Околчица и вече привлече няколко ключови треньори и атлети в клуба. Стожерът на клуба – треньорът Румен Павлов продължава..

публикувано на 04.12.20 в 13:24

"Ботев" срещу "Локомотив" на Никулден

Един от най-добрите български съдии - Никола Попов, получи наряд за домакинството на Ботев. В неделя врачани посещат носителя на купата Локомотив /Пловдив/, а двубоят от Първа футболна лига е от 12.15 часа на градския стадион във Враца. Мартин Венев и Петър Митрев ще помагат на главния съдия, а наряд за четвърти рефер получи Георги Иванов...

публикувано на 04.12.20 в 13:20

Увеличаване на точковия актив преследва "Левски" в отложена среща

Левски /Лом/ приема в неделя Етър ІІ /Велико Търново/ в отложена среща от 15-ия кръг на Северозападната трета лига. Мачът не се игра по програма, заради заразени с коронавирус играчи на Левски. Двубоят в неделя е от 14 часа на стадиона в Чипровци. Мачът е поверен на Ивайло Благоев от Плевен с помощници Венцислав Банчев и Тихомир Маринов от Ловеч...

публикувано на 04.12.20 в 13:17

Съдии от Монтана свирят мач край морето

Николай Михайлов от Монтана е назначен за помощник арбитър на срещата Созопол – Локомотив /София/ от 16-ия кръг на Втора лига. Мачът е утре от 12 часа.  Четвърти съдия ще бъде неговият съгражданин Николай Малджански.  Главен арбитър е Георги Гинчев, а другият асистент е Здравко Николов. Домакинът в класирането е на 12 позиция с 15 точки, докато..

публикувано на 04.12.20 в 13:12

Футболист на "Кариана" е с положителна проба за COVID-19

Една положителна проба за коронавирус има в "Кариана" /Ерден/. Тя е на футболист. Името не се съобщава, но той е добре и няма признаци. В следващите две седмици ще остане под домашна изолация. "Кариана" отказа контролната среща със "Септември" /София/, след като стана ясно, че тимът от село Ерден след Нова година няма да продължи участието си във..

публикувано на 04.12.20 в 12:40

Отрицателни са пробите за COVID-19 в отбора на "Монтана"

Отрицателни са пробите за коронавирус във ФК "Монтана". Нито един от направените задължителни PCR тестове на играчи и спортно-техническия щаб не е дал положителен резултат. В понеделник "Монтана" приема "Царско село" в среща от 15-ия кръг на елита. Мачът ще е дебютен за новия наставник Атанас Атанасов - Орела. Заради наказание двубоя пропуска Янко..

публикувано на 04.12.20 в 11:20

Трима атлети от Мездра са сред най-добрите у нас

Трима мездренски атлети намериха място сред най-добрите атлети у нас в традиционната анкета "Атлет на България за 2020 г.", организирана от списание "Атлетика". Състезателката на СК "Атлет" (Мездра) Милица Мирчева (бягания на дълги разстояния) беше определена за Атлет №6 на нашата страна, нейният съотборник Митко Ценов (бягания на средни и дълги..

публикувано на 03.12.20 в 15:27