Веселинов блести за Левски с гол–шедьовър

Снимка: Радио ВИДИН

Гол със задна ножица на Александър Веселинов довърши Локомотив /Дряново/ за победата с 3:1 на Левски /Лом/, като гост. Срещата бе от 16-ия кръг на Северозападната трета лига.

В 72-та минута юношата на Монтана изненада вратаря Христо Христов и прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Срещата започна лошо за дряновчани. В 26-та минута Денчо Шапкалиев си отбеляза автогол, като пресече пас към Йордан Георгиев, но топката се отзова в мрежата за 0:1. В 55-та след центриране от корнер Тодор Чирпанов изравни. Радостта на Локо не продължи дълго. След пряк свободен удар на Мариян Огнянов вратаря Христов не изчисти топката както трябва и Васил Сапунджиев я довкара за 1:2. В 72-та страхотното изпълнение на Александър Веселинов от дузпата доведе нещата до 1:3 за Левски. След два отложени кръга, заради болни от коронавирус, тимът от Лом записа поредния си успех и вече има 36 точки начело в класирането. По 31 имат Севлиево и Спартак /Плевен/. В следващия кръг Левски приема Вихър /Славяново/.

В друга среща от кръга "Бдин" Видин победи с 1:0 "Трявна". Янек Кичуков отбеляза единственото попадение в края на първото полувреме. Това бе втора победа за видинчани от началото на сезона. "Бдин" вече има 7 точки в актива си и се отлупи от последното място в класирането, където вече е днешният им съперник.

Дреновец направи 2:2 като гост на "Пещера" Галата, а "Първа атомна" Козлодуй завърши 3:3 със Севлиево.

Късен гол повали "Монтана"

Монтана загуби с 1:2 в Турция контролната си среща от сръбския Младост /Лучани/.  Съперникът откри резултата в 10-та минута след добре организирана атака. Монтана изравни в 70-та чрез Давид Кики, които бе изведен от Владимир Айтов.  След грешно отиграване на Айтов в 87-та минута Младост вкара победния си гол.  Наставникът на Монтана Атанас..

публикувано на 26.01.21 в 07:05

Монтана приема Левски в зала "Огоста"

Волейболистите на Монтана ще играят с Левски в зала "Огоста". Мачът от 3-ия кръг на турнира за купата на България е утре на 26 януари и започва в 17 часа. Причината за смяната на залите е, че в зала "Младост" има теч на покрива. В петък двата тима играха помежду си в София в отложена среща за Суперлигата. Двубоят бе спечелен от "сините" с 3:1..

публикувано на 25.01.21 в 12:07

Ботев играе с Черно море в Балчик

Ботев /Враца/ ще играе контролата си срещу Черно море не във Варна, а на терена в Балчик, където изигра досегашните два спаринга от зимния си лагер край морето. Проверката е насрочена за сряда, съобщи старши-треньорът Антони Здравков. В лагера на врачани няма сериозно контузени играчи и всички 24 футболисти се готвят усърдно. В заниманията се..

публикувано на 25.01.21 в 09:30

Николай Николов спечели "Крета Рън 2021"

С рекордния брой от 133 участници петото издание на "Крета рън" се превърна в истински празник на планинското бягане с участници от цялата страна. Най-бърз по трасето се оказа 25-годишният Николай Николов от Севлиево: "Живея в София и се състезавам за Локомотив Дряново. По професия съм пицар, а в свободното време карам колело, бягам.....

публикувано на 24.01.21 в 16:18

Видинчанин дари състезателни екипи на медалистки от световното по самбо

Видинчанин подкрепи водещи състезателки на спортния клуб по самбо и джудо "Бъдин". Едуард Тодоров закупи три комплекта сертифицирани спортни екипи за състезания по самбо. Те са за медалистките от Световното първенство в Нови Сад, което се проведе през ноември миналата година. Тогава Надежда Любенова се пребори за среброто в категория до 75 кг,..

публикувано на 24.01.21 в 15:42

Загуби за гарнитурите на Монтана в контроли

Загуби допуснаха формациите до 15 и 17 години на Монтана в приятелски срещи със Спартак /Плевен/. Мачовете се играха на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”. U 15 отстъпи с 1:3 на връстниците си от Плевен. Анислав Милков отбеляза единственото попадение за Монтана за 1:1. Възпитаникът на треньора Бисер Ефремов проби от дясно и стреля...

публикувано на 24.01.21 в 15:10

Монтана удари Славия с 4:3, Венци Стефанов свири мача

Ръководството на Монтана победи с 4:3 в приятелско мачле колегите си от Славия. Двубоят на малки вратички се игра в Алания, където двата тима са на подготвителен лагер, и са отседнали в един и същи хотел. След тежките тренировки щабовете разпуснаха с игра на малки вратички. Президентът на Монтана Румен Панайотов направи хеттрик, а помощник..

публикувано на 24.01.21 в 15:08