Волейболистите на "Монтана" приемат "Аркада" в реванш за Купата на CEV

Снимка: БК Монтана

Волейболният "Монтана" приема в мач реванш от 1/16-финалите във втория по сила евротурнир - за Купата на CEV отбора на  "Аркада" /Галац/. В първата среща монтанци загубиха с 3:0 гейма. В мача-реванш днес в зала "Младост" ВК"Монтана" трябва да запише чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма. Така ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще им позволи да продължат към 1/8-финалите. Двубоят в Монтана е от 18 часа, без публика.

"Въпреки, че загубихме с 0:3 в Румъния, не сме се отказали. Ще се борим в реванша. Надявам се в нашата зала да играем по-уверено, да бъдем по-спокойни и ще търсим победа.", коментира предстоящият реванш треньора на ВК"Монтана" Даниел Пеев.

Късен гол повали "Монтана"

Монтана загуби с 1:2 в Турция контролната си среща от сръбския Младост /Лучани/.  Съперникът откри резултата в 10-та минута след добре организирана атака. Монтана изравни в 70-та чрез Давид Кики, които бе изведен от Владимир Айтов.  След грешно отиграване на Айтов в 87-та минута Младост вкара победния си гол.  Наставникът на Монтана Атанас..

публикувано на 26.01.21 в 07:05

Монтана приема Левски в зала "Огоста"

Волейболистите на Монтана ще играят с Левски в зала "Огоста". Мачът от 3-ия кръг на турнира за купата на България е утре на 26 януари и започва в 17 часа. Причината за смяната на залите е, че в зала "Младост" има теч на покрива. В петък двата тима играха помежду си в София в отложена среща за Суперлигата. Двубоят бе спечелен от "сините" с 3:1..

публикувано на 25.01.21 в 12:07

Ботев играе с Черно море в Балчик

Ботев /Враца/ ще играе контролата си срещу Черно море не във Варна, а на терена в Балчик, където изигра досегашните два спаринга от зимния си лагер край морето. Проверката е насрочена за сряда, съобщи старши-треньорът Антони Здравков. В лагера на врачани няма сериозно контузени играчи и всички 24 футболисти се готвят усърдно. В заниманията се..

публикувано на 25.01.21 в 09:30

Николай Николов спечели "Крета Рън 2021"

С рекордния брой от 133 участници петото издание на "Крета рън" се превърна в истински празник на планинското бягане с участници от цялата страна. Най-бърз по трасето се оказа 25-годишният Николай Николов от Севлиево: "Живея в София и се състезавам за Локомотив Дряново. По професия съм пицар, а в свободното време карам колело, бягам.....

публикувано на 24.01.21 в 16:18

Видинчанин дари състезателни екипи на медалистки от световното по самбо

Видинчанин подкрепи водещи състезателки на спортния клуб по самбо и джудо "Бъдин". Едуард Тодоров закупи три комплекта сертифицирани спортни екипи за състезания по самбо. Те са за медалистките от Световното първенство в Нови Сад, което се проведе през ноември миналата година. Тогава Надежда Любенова се пребори за среброто в категория до 75 кг,..

публикувано на 24.01.21 в 15:42

Загуби за гарнитурите на Монтана в контроли

Загуби допуснаха формациите до 15 и 17 години на Монтана в приятелски срещи със Спартак /Плевен/. Мачовете се играха на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”. U 15 отстъпи с 1:3 на връстниците си от Плевен. Анислав Милков отбеляза единственото попадение за Монтана за 1:1. Възпитаникът на треньора Бисер Ефремов проби от дясно и стреля...

публикувано на 24.01.21 в 15:10

Монтана удари Славия с 4:3, Венци Стефанов свири мача

Ръководството на Монтана победи с 4:3 в приятелско мачле колегите си от Славия. Двубоят на малки вратички се игра в Алания, където двата тима са на подготвителен лагер, и са отседнали в един и същи хотел. След тежките тренировки щабовете разпуснаха с игра на малки вратички. Президентът на Монтана Румен Панайотов направи хеттрик, а помощник..

публикувано на 24.01.21 в 15:08