23-годишен мъж от Арчар е задържан за кражба на кола , съобщават от полицията във Видин. На 22 април жител на селото сигнализирал в полицията, че същия ден около 10 часа е установил липсата на лекия си автомобил "ВАЗ", паркиран пред дома му. Служителите на реда открили колата изоставена по пътя между селата Арчар и Мали Дреновец. При огледа..
С националната кампания "Умножи доброто" стартираха проявите, посветени на 100-годишнината на Българския младежки червен кръст. Инициативата предвижда засаждане на дръвчета в цялата страна, обясни Галина Йорданова от организацията: "С тази кампания ние от Български младежки червен кръст искаме да насочим вниманието на обществото към темата..
Челен удар между два автомобила в населено място причини средна телесна повреда на единия от пътниците, съобщават от полицията в Монтана. Инцидентът е станал на 22.04.2021 г. около 18 часа в село Мокреш, общ. Вълчедръм, с посока на движение към град Лом. 47-годишен водач от крайдунавския град внезапно навлиза изцяло в насрещната пътна лента и се удря..
1681 са новите случаи на COVID-19 у нас при направени 13 423 теста, сочат данните на Единния информационен портал. Положителни са 12,52% от направените проби. 8309 са на болнично лечение, в интензивни отделения са 781. 3192 души са излекувани, починали са 103. В българския Северозапад новите случаи на коронавирус са 86 при 125 за предходното..
Световният ден на книгата и авторското право се отбелязва на 23 април. Празникът се чества от 1995 година с решение на ЮНЕСКО. Дeнят не е избран случайно. На 23 април са починали Сервантес и Шекспир, а идеята на символичната дата е да се насърчи четенето и защитата на интелектуалната собственост, издателската дейност и авторското право. На този..
Отбелязваме Международния ден на Земята. Тази година мотото е "Възстановяване на нашата Земя". По този повод пет дръвчета червен дъб засадиха ученици на Видинската природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I" в двора на учебното заведение. Деня на Земята отбелязаха и във Враца. С един месец ще се удължи действието на извънредната..
Инициативи, свързани с Деня на Земята имаше на различни места в Северозападна България. Центърът за обществена подкрепа в Белоградчик отбеляза Деня на Земята с акция за почистване. В нея се включиха както персоналът, така и потребителите. Социалният работник Петя Желева запозна децата с правилата за разделно събиране на отпадъци:..