Дева-Мария Драгиева от Берковица записа национален рекорд

50-ото издание на международния турнир „Академик“, който се проведе на 16 януари в зала „Асикс арена“ в София, завърши с първи български рекорд в новата олимпийска дисциплина смесена щафета на 4х400 м.

Квартетът на „Академик“ София в състав Дева-Мария Драгиева, Алекс Василев, Мария Влахова и Йордан Гюров записа време 3:47.13. Тази дисциплина се провежда за първи път от българска щафета и затова е първото постижение в историята на българската атлетика. Дева- Мария Драгиева е от берковица, тренирала е в школата на доайена на леката атлетика в Мездра Георги Митев и Йоло Николов.

Провеждат отложени мачове от Четвърта монтанска футболна дивизия

Три отложени срещи от Четвърта монтанска футболна дивизия ще се играят в събота от 15 часа. На терена с изкуствена настилка в Ерден "Пъстрина 2012"  /Николово/ приема "Миньор Кипровец" /Чипровци/ . Главен съдия е Емилиян Тодоров с помощници Любен Цеков и Боби Петков. Делегат е Веселин Игнатов.  "Селияк" /Стубел/ - "Син стрел" /Крапчене/ ще..

публикувано на 05.03.21 в 15:07

"Монтана" отпадна от турнира за Купата на България

На 1/8 финала за Купата на България Монтана отстъпи с 4:6 след дузпи като гост на "Славия". Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Треньорът на монтанския отбор Атанас Атанасов даде почивка на голяма част от титулярите си и направи цели 9 промени от последната среща. Столичани пропиляха чистите си положения. На два пъти младият Мартин..

публикувано на 05.03.21 в 14:53

Видинчанин е главен съдия на мача "Левски" 2020 /Лом/ - "Пещера" /Галата/

Николай Недков от Видин бе назначен за главен съдия на мача "Левски" 2020 /Лом/ - "Пещера" /Галата/ от 20-ия кръг на Северозападната трета лига. Николай Щирков от Видин и Славян Бойков от Враца са помощници. Четвърти арбитър е Даниел Иванов от Видин, а делегат е Милен Бельов от Враца. Мачът е в неделя от 14:30 часа, на градския стадион в Лом...

публикувано на 05.03.21 в 13:30

"Ботев" Враца гостува на ЦСКА за Купата на България

Врачанският Ботев изтегли тежък жребий в турнира за купата на България по футбол. На четвъртфиналите тимът на Тони Здравков гостува на ЦСКА в повторение на същия мач от тази фаза на турнира преди година, когато отпадна от "армейците". Безспорно сблъсъкът на ¼ финалите изправя шампиона "Лудогорец" срещу носителя на трофея "Локомотив" (Пловдив),..

публикувано на 05.03.21 в 12:02

Митко Ценов подобри личен рекорд

На Европейското първенство по лека атлетика в зала в Торун Полша късно снощи м ездренският лекоатлет Митко Ценов зае осмо място в трета серия и свали личния си рекорд до 3:42.21 . С това постижение той подобрява с повече от две секунди досегашното си постижение от 3:44.32. Този резултат е и втори в историята на българската атлетика след..

публикувано на 05.03.21 в 11:00
Врачани очакват жребия за четвъртфиналите в турнира.

"Ботев" Враца обърнаха лошия късмет

След 8 поредни загуби за първенство "Ботев" се върна на пътя на успехите. Врачани разбиха с 3:0 втородивизионния "Черноморец" /Балчик/ в 1/8 финален мач от турнира за Купата на България по футбол.  Въпреки класическия резултат, успехът дойде в края на срещата. Даниел Генов откри в 78-та минута, а 6 минути по-късно удвои от дузпа. Крайното 3:0 оформи..

публикувано на 04.03.21 в 16:58

Станислав Тодоров свири дербито "Монтана" - "Ботев" /Враца/

На един от най-добрите съдии в България Станислав Тодоров бе поверено дербито на Северозапада в efbetЛига между "Монтана" и "Ботев" /Враца/. Двубоят ще се играе на 9 март, от 17:30 часа, на стадион "Огоста". Мартин Димитров и Мартин Ангелов са помощници. Четвърти арбитър е Станимир Тренчев, а наблюдател е Николай Ангелов. Николай Малджански от..

публикувано на 04.03.21 в 15:56