"Дреновец" падна тежко във Враца, "Бдин" започна с равенство

Снимка: ALPORTAL.NET

Сериозно подмладеният състав на дубъла на Ботев Враца отнесе с 5:1 Дреновец в първия мач от пролетната кампания на Северозападната трета лига. С 4 попадения за врачани се отчете Виктор Василев, един добави Мирослав Маринов.

Средната възраст на играчите, на които заложи старши-треньорът на Ботев 2 – Радостин Александров, беше 19 години.

Дебют за втория състав на врачани пък направи 15-годишният Любомир Василев.

Припомням, че още с идването си във Враца наставникът Александров оповести новата линия – подмладяване на отбора и залагане на таланти от местната детско-юношеска школа. За сравнение през есента в същия тим играеха хора, навършили отдавна 30 години.

В друга среща от първия пролетен кръг "Бдин" Видин завърши наравно 1:1 със "Спартак" Плевен и се изкачи с една позиция в класирането. "Павликени" и "Локомотив" Мездра не си отбелязаха гол за крайното 0:0. Лидерът в класирането "Левски" Лом надигра с 2:1 "Янтра" Полски  Тръмбеш. "Първа атомна" Козлодуй загуби с 1:3 от "Локомотив" Дряново.

18. Трявна (Трявна) 8

Следващата неделя "Бдин" Видин гостува на дубъла на "Ботев" Враца. "Дреновец" е домакин на "Партизан" Червен бряг, "Локомотив" Мездра приема "Левски" Лом, а "Първа атомна" Козлодуй гостува на "Вихър" Славяново.

Нов успех за мездренските хандбалисти

На провелата се Квалификация за държавен финал- младежи 19 години в Спортната зала във Вършец, ХК”Локомотив” Мездра с треньор Евгени Йоловски, победи всички съперници и се класира на първо място в групата. Така отборът отива на  финалите. Железничарите победиха ХК "Полюс-ТМ" 30:22 (13:12), ХК "Шумен-61" 28: 22 /14:12/  и ХК "Левски с 20:13 /10:7/...

публикувано на 08.05.21 в 13:00

Втора квота за олимпиадата в Токио за Враца

Мими Христова спечели четвърта олимпийска квота за националния отбор по борба за жени, след като надви с категоричното 12:2 Адела Ханзличкова от Чехия на полуфинал в категория до 68 кг на последната квалификация. Тя се провежда в софийската зала "Арена Армеец". Врачанката игра агресивно и много технично в продължение на турнира и това даде отличен..

публикувано на 08.05.21 в 10:11

Монтанска бригада за дербито във Видин

Трио от Монтана ще ръководи срещата "Бдин"  /Видин/ - "Локомотив "  /Мездра/ от 30-ия кръг на Северозападната трета лига. Главен съдия е Петър Милков с помощници Даниел Цолов и Деян Филипов. Четвърти арбитър е Даниел Иванов от Видин, а делегат е Радой Христов, председател на ОС на БФС в Монтана. Ивайло Тодоров и Николай Михайлов от Монтана..

публикувано на 07.05.21 в 15:41

"Ботев" приема "Монтана" в дербито на Северозапада

"Монтана" гостува в понеделник на "Ботев"  /Враца/ в дербито на Северозапада. Мачът от 29-ия кръг на елита е от 18 часа. Двата тима влизат в срещата от различни позиции. Врачани загубиха с 0:2 гостуването си на "Славия". "Монтана" пък би с 1:0 у дома "Етър "  /Велико Търново/. Голът на стадион “Огоста” вкара Росен Кръстев. Ето и неговите..

публикувано на 07.05.21 в 15:37

Монтана с важни 3 точки срещу Етър

Победа с 1:0 спечели Монтана у дома срещу Етър /Велико Търново/ в битката за оставане в елита. Трите точки донесе Росен Кръстев. За нападателя това бе първия гол в efbet Лига. До почивката домакините бяха по-настоятелни, но бившият страж на Монтана Христо Иванов не допусна гол. Николай Минков, Стефан Каменов и Владимир Айтов..

публикувано на 07.05.21 в 07:30

Поредно спортно предизвикателство в Берковица

За втора поредна година Берковица продължава да е на мини футболната карта на България. От 7-ми до 9-ти май ще се проведе състезание по мини футбол. Градският стадион "Мрамор" ще събере 16 отбора от цялата страна. Спортното събитие е част от спортния календар на Община Берковица за 2021 година. Според регламента отборите ще бъдат разделени в 4 групи..

публикувано на 06.05.21 в 14:21

Турнир по футбол на малки врати започна в Мездра

С първите срещи от предварителните групи в навечерието на Гергьовден стартира XX общински турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Атрактивната спортна надпревара беше открита от кмета Иван Аспарухов, който благодари на участниците, на организаторите и на публиката и пожела на всички "На добър час!".  В тазгодишното юбилейно..

публикувано на 06.05.21 в 10:15