Отстраниха защитник от Ботев Враца за 2 седмици

Снимка: Жоро Александров

Централният защитник на Ботев Аласан Н`Диайе беше наказан от ръководството на врачани с отстраняване за 2 седмици от тима. Това стана броени дни, след като бранителят допусна фрапантни грешки и си изкара червен картон при гостуването на Арда в Кърджали. Врачани изгубиха срещата с 2:3 след късен гол и след като 10 от играчите на гостите наваксаха пасив от 2 гола.

Това е вторият червен картон в актива на защитника с френски паспорт, който е изиграл 15 мача за елитния тим. Във втория кръг от настоящата кампания той също не завърши мача.

"Локомотив" Мездра посреща съименника си от Дряново

Днес от 17.00 часа ОФК "Локомотив" Мездра ще посрещне съименниците си от Дряново в дерби от 27 кръг на Северозападната трета лига. "Железничарите" са 9-ти с актив от 37 точки и голова разлика 37:29, а "Локомотив 1927" Дряново са 10-ти с 33 точки и голова разлика 43:50. След издънката във Велико Търново мездренчани трябва задължително да спечелят..

публикувано на 18.04.21 в 08:47

Волейболният "Монтана" се раздели с двамата руснаци

220-сантиметровият диагонал Максим Сапожков и разпределителят Максим Крескин си тръгнаха от волейболния тим на "Монтана". Договорите им са до края на април, но те заминаха за Русия по-рано. От клуба им благодариха за добрите игри. Останалите състезатели на Даниел Пеев продължават да тренират, тъй като имат контракти с отбора до 30 април. Най-вероятно..

публикувано на 17.04.21 в 14:38

"Монтана" загуби от "Берое" на старта на финалите

Баскетболистките на "Монтана" загубиха със 76:79 точки от "Берое"/Стара Загора/ в първи мач от финалните плейофи. Гостенките бяха в пълен състав и стартираха с 4:0 срещата в зала "Младост". Монтанчанки бързо направиха обрат и на почивка водеха с 12 точки – 44:32. След подновяването на играта "Берое" стабилизира защитата. С два коша от..

публикувано на 17.04.21 в 14:34

"Ботев" взе точка във Велико Търново

"Ботев"/Враца/ спечели точка при гостуването си на "Етър" на стадион "Ивайло". Дербито на борещите се да не изпаднат отбори от елита завърши 0:0. И двата тима могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от срещата, която беше от програмата на 24-ия кръг. След срещата домакините запазиха 11-ата си позиция с 21 точки, а врачани..

публикувано на 17.04.21 в 08:23

Габровци свирят Левски – Първа атомна

Съдийско трио от Габрово ще ръководи регионалното дерби от 27-ия кръг на Северозападната трета лига в Лом между Левски 2020 и Първа атомна /Козлодуй/. Двубоят в неделя е от 17.00 часа. Станимир Тодоров е главен арбитър с помощници Петър Михов и Илиян Семов. Четвърти арбитър е Ивайло Благоев, а делегат е Пенчо Моллов, двамата от Плевен. За тима..

публикувано на 16.04.21 в 16:38

Ботев гостува на Етър

Ботев гостува на Етър днес в мач от поредния кръг на Първа футболна лига. Срещата започва в 17.15 часа на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Двубоят е определен като дерби на дъното, тъй като врачани са 14-и с 18 точки, а домакините имат 2 пункта повече и заемат 11-ото място във временното класиране.  Международният рефер Никола Попов получи..

публикувано на 16.04.21 в 14:05

Монтана загуби с 0:1 от Локо /Пловдив/

Монтана отстъпи с 0:1 от Локомотив /Пловдив/ в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев от фаул донесе трите точки на "смърфовете" в 75-та минута. Цялото ръководството на пловдивчани изгледа мача от официалната трибуна на стадион "Огоста" - собственикът Христо Крушарски и неговият съветник Чавдар Цветков и спортният директор Георги Иванов –..

публикувано на 16.04.21 в 10:00