Монтана загуби с 0:1 от Локо /Пловдив/

Снимка: Любо Андреев

Монтана отстъпи с 0:1 от Локомотив /Пловдив/ в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев от фаул донесе трите точки на "смърфовете" в 75-та минута. Цялото ръководството на пловдивчани изгледа мача от официалната трибуна на стадион "Огоста" - собственикът Христо Крушарски и неговият съветник Чавдар Цветков и спортният директор Георги Иванов – Гонзо.

Монтанци имаха възможност да открият резултата в 13-та минута, когато Давид Кики проби от ляво, стреля от малък ъгъл, но вратарят на Локомотив Илко Пиргов изби в корнер. Две по-късно ситуацията бе пред вратата на Марио Кирев, който отби удар от близо на капитана Димитър Илиев. В 42-та минута Кирев се наложи да плонжира и изчисти топката пред погледа на Маленбана. След края на първата част Парвиз Умарбаев посегна на халфа на Монтана Радослав Терзиев. Играчите на двата тима и спортно-техническите щабове се скупчиха на терена, а главният съдия Георги Давидов декорира в жълто провинилите се състезатели. В 64-та минута Стефан Каменов проби от дясно и стреля, на втора греда Кики не успя да намери мрежата на вратата на гостите. Четири по-късно Пиргов излезе извън наказателното поле, Тасев го изпревари и стреля от далеч, но покрай вратата. В 75-та минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Георги Минчев завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Кирев за 0:1.

Наставникът на Локомотив Александър Тунчев остана доволен от трите точки:

"Наистина доста трудна победа. Още преди мача подготвях моите футболисти, че няма да бъде никак лесно."

Старши треньорът на Монтана Атанас Атанасов изказа съмнение, че не е имало нарушения при изпълнението на прекия свободен удар на Минчев:

"Макар че аз не мога да твърдя, но малко се съмнявам в нарушението. В крайна сметка така е решил съдията."

До началото на плейофите Монтана има гостуване на ЦСКА – София на 21 април и мач у дома срещу Берое /Стара Загора/ на 24 април.

Монтана – Локомотив /Пловдив/ 0:1 /0:0/
0:1 Г.Минчев /75/
Монтана: Кирев, Башлиев, Михов /к/ /77-С.Георгиев/, Цонков, Кики, Терзиев /83-Айтов/, Йорданов, Тасев /89-Кръстев/, Ангелов, Минков, Каменов
Локомотив: Пиргов, Алмейда, Масоеро, Малембана /81-Гомис/, Витанов, Умарбаев /88-Николов/, Цветанов, Карагарен, Илич, Илиев /к/, Минчев /92-Мавродиев/
Жълти картони: Михов, Терзиев, Тасев, Ангелов /Монтана/, Умарбаев, Алмейда /Локомотив/

Голмайстор напуска "Ботев" Враца

Нападателят на "Ботев" /Враца/ Даниел Генов ще напусне елитния клуб в края на сезона. Според непотвърдена информация, топреализаторът на врачани ще смени зеления екип с фланелката на "Берое" /Стара Загора/. От "Ботев" донякъде потвърдиха информацията за напускането на нападателя с пост в социалните мрежи. "Дани Генов ни увери, че можем да..

публикувано на 13.05.21 в 15:32

При осезаем интерес продължава 20-ото издание на турнира на малки врати в Мездра

Снощи програмата на атрактивната спортна надпревара предложи на любителите на най-популярната игра два интригуващи двубоя, съобщават от пресслужбата на общината.  В първия от тях след драматични обрати тимът на "Община Мездра" се наложи над "ЛИВ" с 3:2. Венислав Христов изведе отбора на фамилията Лалови напред в резултата в 17-ата минута на..

публикувано на 13.05.21 в 15:19

"Монтана" се бори за оставане в Лигата

"Монтана" е домакин на "Славия" в плейофен мач за оставане в efbet Лига.   Двубоят на стадион "Огоста" в петък започва в 20 часа . В първата среща в София двата тима завършиха наравно.  "Безспорно чака ни важен мач. Програмата е тежка.  Ще се борим за това "Монтана" да запази елитния си статут с всички възможни средства. Надявам се съдиите да не..

публикувано на 13.05.21 в 15:00

"Шурданица" /Георги Дамяново/ падна от "Вихър" /Николово/

"Вихър" /Николово/ разгроми с 5:0 "Шурданица" /Георги Дамяново/ в отложена среща от четвърта монтанска футболна дивизия.  До почивката домакините отбелязаха един гол чрез Филип Илиев, който засече с глава центриране от корнер на Боби Симеонов. След подновяването на играта последваха две попадения на Кристиян Методиев – Пато. Първото след..

публикувано на 13.05.21 в 14:50

"Ботев 2000" остава в борбата за титлата по Водна топка

Шампионът "Локомотив-Никола Нанов" поведе в държавното първенство по водна топка за жени след изиграването на мачовете от първия финален кръг на столичния басейн Диана"". Възпитаничките на Васил Нанов и Андрей Сушков спечелиха и трите си мача и записаха пълен актив от точки – 9.   Втори е отборът на "Ботев 2000" с 6 пункта, трети е..

публикувано на 13.05.21 в 08:23
Веселин Вълчов и треньорът Цветан Иванов

Видинчанин гребе за олимпийска квота в Унгария

Националният състезател по кану-каяк от Видин Веселин Вълчов заедно с Радослав Стефанов достигна до финал А на двуместен каяк 1000 метра на олимпийската квалификация в Сегед (Унгария). Българите спечелиха втора квалификационна серия с 3:21.47 минути. Финалите са днес. По регламент само победителят във всеки финал печели олимпийска квота за Токио...

публикувано на 13.05.21 в 07:53