Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Къща горя във видинското село Ново село

Снимка: Светла Бондова

Имотът се намира в гъсто заселен район зад голямата черква "Успение Богородично". Стопанката вече няколко години не живее в селото. Вчера се е върнала, буквално за една нощ, защото рано сутринта отново е напуснала населеното място, а 8.14 часа днес, съседът Андрей Димитров  е подал сигнал на дежурния по Община и на тел.112 за произшествието. Стените на паянтовата къща вече са горели, а покривът бил срутен. Доброволното формирование за защита на населението при аварии и бедствия при Община Ново село в състав от 6 човека, начело със старшия специалист по "Защита на населението при аварии и бедствия" Сашко Ангелов веднага се е включила. Отзовани са и две пожарни коли с екипите си от град Брегово. Зам. кметът на Общината Деяна Стоянова на място се запознава с щетите от пожара. Дъждът също е помогна при гасенето. В 10.30 часа стихията бе овладяна, като са продължили да горят струпани боклуци в мазето.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 28 февруари 2025 година

Изложба с творби на ученици от Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин. Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена гимназия "Димитър Добрович"..

публикувано на 28.02.25 в 18:00

Деца дариха средства за жена с онкологично заболяване

В монтанското Второ училище е традиция да се помага на хора в нужда. Този път възпитаници от начален етап изработиха собственоръчно мартеници , които продадоха на базар. Училищната инициатива е под наслов "Деца помагат" , каза директорката Елка Станева. "Той се превърна в празник на доброто и традицията...В работилничката за мартеници..

публикувано на 28.02.25 в 17:50

Изложба с картини на ученици за рождения ден на Радио ВИДИН

Изложба с творби на ученици от от художествени гимназии в страната е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин . Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена галерия "Димитър Добрович" в Сливен...

публикувано на 28.02.25 в 17:00

Видински ученици засадиха дръвчета в чест на 55-годишнината на училището

Ученици от Гимназията с преподаване на чужди езици "Йордан Радичков" във Видин днес залесиха двора с дръвчета, дарени от съдия Светла Стоянова. Инициативата е част от поредица прояви, свързани с опазване на околната среда, каза директорът Боянка Никова . "Тази година училището навършва 55 години. Всички тези инициативи ние ги свързваме. Това е..

публикувано на 28.02.25 в 15:12

Девети симпозиум по скулптура „Мездра 2025” приема заявки

Община Мездра обявява провеждането на Девети симпозиум по скулптура „Мездра 2025”, посветен на 125-годишнината от рождението на българския художник - скулптор и живописец, проф. Иван Фунев (24.07.1900 г., с. Горна Бешовица - 21.07.1983 г., София), съобщават от местната управа. Статут на Симпозиум по скулптура „Мездра 2025“: 1. Симпозиумът по..

публикувано на 28.02.25 в 14:05

Радио ВИДИН празнува 16 години с изложба на млади художници

На 1 март Радио ВИДИН навършва 16 години. По този повод, във Видин ще бъде представена изложба с творби на ученици от художествени гимназии в страната, участвали в Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР, Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" в Сливен и Община Сливен. Експозицията представя творби..

публикувано на 28.02.25 в 13:59

Мездра отбелязва 3 март с общоградско тържество и шосеен пробег

Община Мездра организира общоградско тържество по случай Националния празник на Република България 3 март . Тържеството, с което ще бъде отбелязана 147-ата годишнина от Освобождението ни от османско иго, ще се състои на 3 март 2025 г. (понеделник) от 9:30 часа на площад „България“. В празничната програма ще вземат участие Детска школа по художествено..

публикувано на 28.02.25 в 13:54