Новият областен управител на Монтана Валери Димитров прие властта от досегашния Росен Белчев.
"Предизвикателствата са изключително много. Целта на моя мандат беше доброто икономическо развитие на област Монтана, качественото и коректното обслужване на гражданите от административните звена на централната и местната власт. Предизвикателствата са изключително много, г-н Димитров, от гледна точка, че през последната една година - година и нещо - с настъпването на ковид епидемията живота на всички нас се обърка и включително се и промени. В провеждането на изборите съм сигурен, че с администрацията, която се занимава - и вие сте работили с нея - знаете, че са изключително коректни и най-вече са професионалисти в тази работа. Отново успех и на добър път!", каза Росен Белчев.
Валери Димитров е приел поканата за областен управител в лична среща със служебния премиер генерал Стефан Янев. Димитров е на 52 години, семеен, с две дъщери. По-голямата част от кариерата му преминава в системата на МВР, а преди 6 години се пенсионира, като директор на ОД на МВР в Монтана:
"Аз ще продължа работата на г-н Белчев в тази насока, която той очерта, дори ще продължаваме да надграждаме нещата. Ние с него споделихме някои неща тази сутрин, за което съм му много благодарен, че ме въведе в дейността на областната администрация, ние с него се познаваме много отдавна, и ви уверявам, че ще работим единствено и само за целите на обществото. Една от основните задачи, която ще бъде оттук нататък пред Областната администрация, тя е била и преди това, е сега организирането на едни честни и справедливи избори на 11 юли. Така че ще положа всички усилия, каквото зависи от мен, съвместно с органите на МВР да докажем на обществото, че ние можем да се справим с това предизвикателство и да осигурим един честен и нормален вот".
По традиция Росен Белчев предаде на новия областен управител Валери Димитров статуята на Дон Кихот:
"Като постъпих на длъжност ми я предаде господин Сергизов, аз я предавам на Вас статуята на Дон Кихот и Ви пожелавам успешни битки".
"Обещавам да я пазя и да я предам на следващия", каза Валери Димитров.
Първото което ще направи новият областен на Монтана е да проведе среща с всеки един от администрацията
Изложба с творби на ученици от Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин. Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена гимназия "Димитър Добрович"..
В монтанското Второ училище е традиция да се помага на хора в нужда. Този път възпитаници от начален етап изработиха собственоръчно мартеници , които продадоха на базар. Училищната инициатива е под наслов "Деца помагат" , каза директорката Елка Станева. "Той се превърна в празник на доброто и традицията...В работилничката за мартеници..
Изложба с творби на ученици от от художествени гимназии в страната е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин . Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена галерия "Димитър Добрович" в Сливен...
Ученици от Гимназията с преподаване на чужди езици "Йордан Радичков" във Видин днес залесиха двора с дръвчета, дарени от съдия Светла Стоянова. Инициативата е част от поредица прояви, свързани с опазване на околната среда, каза директорът Боянка Никова . "Тази година училището навършва 55 години. Всички тези инициативи ние ги свързваме. Това е..
Община Мездра обявява провеждането на Девети симпозиум по скулптура „Мездра 2025”, посветен на 125-годишнината от рождението на българския художник - скулптор и живописец, проф. Иван Фунев (24.07.1900 г., с. Горна Бешовица - 21.07.1983 г., София), съобщават от местната управа. Статут на Симпозиум по скулптура „Мездра 2025“: 1. Симпозиумът по..
На 1 март Радио ВИДИН навършва 16 години. По този повод, във Видин ще бъде представена изложба с творби на ученици от художествени гимназии в страната, участвали в Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР, Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" в Сливен и Община Сливен. Експозицията представя творби..
Община Мездра организира общоградско тържество по случай Националния празник на Република България 3 март . Тържеството, с което ще бъде отбелязана 147-ата годишнина от Освобождението ни от османско иго, ще се състои на 3 март 2025 г. (понеделник) от 9:30 часа на площад „България“. В празничната програма ще вземат участие Детска школа по художествено..