Играчи на "Дреновец" нападнаха съдиите след мача с "Бдин"

Снимка: Светослав Цветанов

"Бдин" Видин победи с 3 на 1 "Дреновец" на собствен терен, но победата бе помрачена от грозни сцени след края на мача,  когато играчи на гостите, недоволни от отсъжданията на съдийската бригада, са потърсили саморазправа.

Агресията не бе насочена към наши играчи и напрежението ескалира в средата на второто полувреме, когато съдията Станислав Ставров показа червени картони на играчи на гостите, коментира помощник- треньорът на "Бдин" Павел Павлов:

"След това мачът продължи, беше изнервен, не е имало някаква агресия от тяхна страна спрямо нас, ние се познаваме, уважаваме се, приятели сме... Всичко си беше нормално между двата отбора, агресията беше насочена изцяло срещу съдийската бригада- те си имат своите претенции, основание- ние нямаме нищо общо, и най-вече ескалира след края на мача. Тогава сцените бяха много грозни, полицията нахлу на терена да отървава съдията, блъскане... Опитвах се, ако мога с нещо да омилостивя участниците в мелето."

В средата на второто полувреме Георги Стоянов и Александър Кирилов са получили червени картони, червен картон е получил и треньорът на гостите- Александър Петров.

*Снимката е илюстративна

"Ботев" Грамада се откъсна начело в класирането на Областната група

"Ботев" Грамада (18 т.) води във временното класиране след 8-ия кръг на Областната футболна група на Видин с 5 точки преднина пред втория "Кула 04". В последните мачове от кръга актуалните шампиони от Грамада се наложиха с 2:1 над "Партизани" Макреш, а "Ружинци" и "Кула 04" завършиха наравно 0:0. В събота "Балкан" Белоградчик победи като гост с 3:2..

публикувано на 25.10.21 в 08:37

Пет медала за мездренските лекоатлети

Титлите при мъжете и жените на провелия се вчера Национален шампионат по крос кънтри в Пирдоп заминаха за Мездра. При мъжете на 10 км Митко Ценов победи с време 31.23.2 мин, а при жените на 8 км Милица Мирчева грабна златото с време 28.08.5 мин. Съотборничката й от СК "Атлет" Таня Димитрова остана четвърта с време 32.13.5 мин. Още два златни..

публикувано на 24.10.21 в 17:17

Монтана започна със загуба шампионата

Волейболистите на Монтана отстъпиха с 0:3 гейма, като гост на Хебър /Пазарджик/ на старта на първенството на Супер Волей. Шампионите на България им бе необходим малко повече от час, за да се поздравят с чиста победа. Отделните части хебърци ги затвориха на 18, 20 и 20 точки. Брадли Гънтър бе най-резултатен за домакините с 19 точки. За Монтана Жулиен..

публикувано на 24.10.21 в 14:32

Радостин Александров напусна "Ботев" Враца

Помощник-треньорът на футболния Ботев /Враца/ напусна клуба. Раздялата стана факт във вторник. Тя е по взаимно съгласие, призна Радостин Александров. Г-н Александров, истина ли е, че напускате Ботев? Да, разделихме се по взаимно съгласие. Днес /19 октомври/ оформихме документите. А защо се стигна до тук? Единственото, което бих казал, е, че..

публикувано на 24.10.21 в 14:28

Монтана победи с една точка Берое

Баскетболистките на Монтана спечелиха с 83:82 точки гостуването на шампиона Берое /Стара Загора/ в среща от 2-ия кръг на държавното първенство при жените. Това бе първото дерби за двата тима в родния шампионат. След равностойна игра първата четвърт приключи наравно 22:22 точки. В следващата Берое имаше превес и се оттегли на почивката с преднина от 5..

публикувано на 24.10.21 в 14:25

"Ботев" взе точка у дома срещу "Черно море"

Красимир Костов доказа максимата, че добрият вратар е равен на половин отбор. В събота стражът на Ботев „заключи“ вратата си и не позволи на Черно море да му вкара гол. 10-те спасявания, които направи вратарят на домакините са достатъчно категорично доказателство за класата му. Неслучайно Костов беше избран и за играч на мача, а вероятно в класацията на..

публикувано на 24.10.21 в 14:23

Монтана с втора поредна победа, удари Спортист

Монтана победи с 3:1, като гост Спортист /Своге/ в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Момчетата на треньора Светлан Кондев записаха втори пореден успех след 1:0 у дома срещу Ботев ІІ /Пловдив/. С два бързи гола на Владислав Цеков - Каската монтанци излязоха напред. В 12-та минута Цеков засече центриране от ляво на Леандро Мартис, а шест по-късно успя да..

публикувано на 24.10.21 в 14:12