2 080 000 пенсионери ще получат добавка от 50 лв. към пенсиите си за месец юли. Решението бе взето на днешното заседание на Министерски съвет. Допълнителната сума ще се изплаща на всички пенсионери, независимо от размера на техните пенсии.
За изплащането на добавките за месец юли правителството ще отпусне допълнителни 104 000 000 лева по бюджета на държавното обществено осигуряване. Средствата са осигурени за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2021 г.
Изплащането на добавка от 50 лв. към пенсиите всеки месец е мярка в подкрепа на пенсионерите, която стартира през месец август 2020 г.
Успешен старт на кампания за местните данъци и такси отчитат от община Монтана . През януари са събрани 890 000 лева, което е с 280 000 лева повече от януари на миналата година, съобщи Валерия Филипова , началник отдел „Местни приходи": "Кампанията започна засега успешно, без проблем, събираемостта върви добре." Хората с намалена..
59-годишна жена от Монтана е задържана за 24 часа за нанесен побой над 79-годишната си майка . Сигналът е подаден на 5 февруари в 20:41 ч. на тел. 112. Криминалистите са установили, че след семеен скандал възрастната жена е с множество хематоми и кръвонасядания по лицето, ръцете и гърба. По случая са снети сведения от свидетел и е образувано..
Врачанската Симфониета ще започне по атрактивен начин новия творчески сезон зима-пролет. Откриващото събитие е концерт от цикъла "Виртуози на клавишите" , който е на 7 февруари от 19.00 часа в Градската концертна зала. Гостува пианистът Симеон Гошев, артист на прочутия световен бранд "Бьозендорфер", с когото местният симфоничния оркестър "ще разходи"..
Пожар в заблатено място край монтанското село Сливата е възникнал вчера следобед. Огънят се е разпространил върху 20 декара, става ясно от полицейския бюлетин. Не е имало опасност за населеното място, каза кметският наместник Димитър Иванов . Той обясни, че в района гори пожар всяка година: "Вчера следобед, към 15:00, запалиха блатото, което е..
Мобилни полицейски екипи започват срещи с жителите на област Монтана от днес. Първите две села, които ще бъдат посетени, са Долна и Горна Вереница. Полицаите ще посетят до края на февруари жителите на 8 малки населени места на територията на областта. В състава на мобилните екипи влизат служители от криминална, икономическа, охранителна и пътна..
От днес – 6 февруари, до средата на юни се ограничава движението на МПС над 3,5 т в посока София по направлението: път III-103 Мездра – Роман – път III-308 Роман – /Хубавене/ - път III-3082 Роман – Батулци , съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Шофьорите на МПС над 3,5 т, пътуващи в посока Монтана ще могат да ползват този маршрут..
Скулпторът Александър Пройнов откри в Монтана изложба, наречена "Българи - аз съм част от вас!" . Тя е финал на цикъла, който творецът започнал преди 27 години. В художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана са показани 35 скулптури, изработени от бронз през последните 27 години. Именно тогава Александър Пройнов дава начало на изложбата..