Безапелационна републиканска титла за Инна Цветкова от "Бдин" Видин

Снимка: БК "Бдин" Видин

Състезателката на видинския боксов клуб "Бдин" Инна Цветкова отново спечели шампионска титла от Държавния личен шампионат за девойки. Републиканското състезание се състоя в Ботевград, а възпитаничката на старши-треньора Кирил Бушев не даде никакви съмнения на съдиите и спортните специалисти, че е най-добрата в своята категория (57 кг.). Инна победи безапелационно своите съпернички Катерина Тончева и Мария Георгиева, като отказа съпротивата и на двете състезателки още в първия рунд на срещите. Това е пореден златен медал за националната състезателка от Видин в държавните първенства.

Областна футболна група - Видин

В събота и неделя ще се изиграят срещите от 4-и кръг на Областна футболна група-Видин. Утре от 17:00 часа "Балкан" - Белоградчик приема "Дуло" - Видин, "Тимок" - Брегово играе с "Кула-04" - Кула, а "Пластик" - Старопатицае домакин на "Ружинци" - Ружинци. В неделя също от 17:00 часа "Ботев" - Грамада домакинства на лидера в класирането "Рациария" -..

публикувано на 24.09.21 в 11:53

"Ботев" отпадна от турнира за купата на България

"Ботев" отстъпи с 2:3 като гост на "Локомотив" в Горна Оряховица. "Железничарите" се превърнаха във втория аматьорски тим, стигнал до 1/8 финалите и отстранил елитен клуб след "Левски" /Крумовград/, който се справи с "Царско село" след продължения. Поражението на врачани дойде логично на фона на показаното на терена. Домакините дръпнаха с три..

публикувано на 24.09.21 в 10:00

Мездренскит хандбал се подсилва с руснаци

Мъжкият отбор на ХК Локомотив (Мездра), който за втори пореден сезон ще се състезава в най-високо ниво на българския хандбал - „А“ РХГ, привлече две нови попълнения от Русия. Това са 27-годишният ляв гард Иван Бусень и 24-годишният пивот Илья Буцких. Иван Владимирович Бусень е роден е на 12 април 1994 г. в гр. Челя̀бинск, Челябинска област...

публикувано на 23.09.21 в 15:05

Монтана отстрани ЦСКА 1948 за купата на България

Монтана отстрани ЦСКА 1948 от турнира за купата на България. Победата с 1:0 на 1/16 финала над елитния тим донесе резервата Атанас Карачоров. Мачът за гостите не тръгна добре. В 5-та минута Емил Мартинов получи контузия в коляното и бе заменен от Ивайло Чочев. По-чистите положения станаха в последните минути на първата част. В 40-та..

публикувано на 22.09.21 в 09:05

Хванаха футболист на Монтана с наркотик

Нападателят на Монтана Стефан Христов е хванат да кара кола под въздействието на наркотик. В неделя сутринта, в района на кръстовището на булевард "Трети март" и улица "Генерал Столетов" в Монтана, патрул на полицията спрял за проверка лек автомобил. При направената проба за наркотици уредът отчел наличието на кокаин. При направеното претърсване..

публикувано на 21.09.21 в 17:27

Четири победи за врачански тенисист на Балканиада

4 победи на Балканското първенство по тенис на маса направи състезателят от Враца Пламен Върбанов . При своя дебют в националния отбор, той победи Томазо Джованети от Италия с 3:2 гейма, а след това постигна успехи и срещу тенисисти от Албания и Босна и Херцеговина. Тежък жребий го изправи на осминафинала на индивидуалната надпревара срещу..

публикувано на 21.09.21 в 12:27

"Ботев" Враца остана без защитници за Купата

Врачанският "Ботев" остана без защитници преди гостуването за купата на България. В четвъртък тимът на Даниел Моралес пътува до Горна Оряховица за среща с местния "Локомотив". В мача от 1/16 финалите в турнира за футболната купа врачани ще се лишат от услугите на централния бранител Костадин Ничев. Той се контузи при домакинството срещу..

публикувано на 21.09.21 в 12:23