На 29 септември започва Адриатическата лига

Снимка: Любо Андреев

Баскетболистките на Монтана са в група “Б” в Адриатическата лига. Заради отказването на Берое /Стара Загора/ бе теглен нов жребий.

Момичетата на треньора Мануел Марков са в група с отборите на Бановичи /Босна и Херцеговина/, Партизан /Белград/, Цинкарна Целе /Словения/, Бадел 1862 /Северна Македония/ и Пламен Пожега от Хърватия. В група “А” са съставите на: КАМ Баскет /Северна Македония/, Орлови /Босна и Херцеговина/,Триглав /Словения/,Будучност /Черна гора/,Феникс /Босна и Херцеговина/ иВойводина /Сърбия/.

Редовният сезон в турнира започва на 29 септември, като отборите ще се срещнат всеки срещу всеки на разменено гостуване. В първия кръг Монтана е домакин на Бадел. Първите четири тима от всяка група ще формират т.нар. Суперлига, а най-добрите от нея ще се класират за Финалната четворка.

Гол в заключителните секунди порази дубъла на Ботев

Вихър /Славяново/ победи дубъла на Ботев с 2:1 насред Враца в мач от Северозападната Трета лига. Двубоят се изигра в понеделник. В 10-ата минута Тони Паликрушев от гостите нацели гредата. В средата на полувремето Христиан Петков центрира и се стигна до автогол на на Любомир Борисов за 1:0. В 36-ата минута настана меле пред вратата на..

публикувано на 28.09.21 в 14:33

Монтана остана без новата си звезда в навечерието на старта на Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана стартират участието си в Адриатическата лига при жените.  В сряда момичетата на треньорите Мануел Марков и Николай Господинов гостуват на северномакедонския Бадел.  Мачът в Скопие е в 19 часа българско време. На 10 състезателки  ще разчитат треньорите.  В Монтана останаха възстановяващата се от травма в коляното..

публикувано на 28.09.21 в 14:30

Монтана загуби на собствен терен от Етър

Монтана отстъпи с 0:2 на Етър /Велико Търново/ в среща от 11-ия кръг на Втора лига. От играта, показана преди дни при отстраняването на ЦСКА 1948 за купата на България, нямаше и помен. Индивидуални грешки донесоха успеха на "болярите”. В  3-та минута пред домакините се откри шанс, но далечния удар на Фудил Идрисс бе избит под гредата в корнер от..

публикувано на 27.09.21 в 15:18

Монтана гостува на Бадел

Баскетболистките на Монтана ще гостуват в сряда на Бадел /Скопие/ в първи мач от Адриатическата лига при жените. "По програма в тази среща трябваше да сме домакини, но заради ковид мерките, в Северна Македония сменихме домакинствата”, съобщи треньорът на Монтана Мануел Марков - Мъни Така Монтана ще приеме Бадел в 6-ия кръг на лигата. Първата..

публикувано на 27.09.21 в 10:50

18 гола в четири мача от областната група на Видин

Изиграха се срещите от 4-ия кръг на Областната футболна група на Видин. В най-резултатния мач "Кула 04" победи като гост "Тимок" Брегово с 4:2. В други две срещи паднаха по пет гола. "Балкан" Белоградчик надигра "Дуло" Видин с 4:1, а "Ботев" Грамада разгроми "Рациария" Арчар с 5:0. "Пластик" Старопатица и "Ружинци" завършиха наравно 1:1. В този кръг..

публикувано на 27.09.21 в 10:31

Познат опитен бранител решава проблемите в отбраната на Ботев

Централният защитник Деян Иванов започна тренировки с елитния Ботев (Враца) и може да бъде картотекиран в скоро време, за да реши проблемите в отбраната на клуба. 25-годишният софиянец, който е и юноша на Левски, е добре познато име в Северозападна България, тъй като има на стадион Христо Ботев два периода под наем. Най-напред сините го преотстъпиха..

публикувано на 26.09.21 в 17:21

Враца се включва в Европейската седмица на спорта

За поредна година Община Враца се присъединява към инициативата „Европейската седмица на спорта“.  На 28 септември /вторник/, от 17:30 часа, в спортен комплекс „Христо Ботев“, местните клубове ще демонстрират различните видове спорт.  Тазгодишната кампания е под мотото „Време е да бъдеш активен отново, нищо не може да те спре“.  Събитието..

публикувано на 26.09.21 в 16:51