Баскетболният "Монтана" взе националка на Литва

Санта Ококуте – Балкойне е родена през 1992 година. Висока е 175 сантиметра и играе на поста гард, съобщават от женския баскетболен тим на Монтана. През последната година е играла за отборите на Аистес /Литва/ и Лиепая /Естония/. С Аистес печели купата на Литва и е обявена за MVP на турнира.  В кариерата си е обличала екипите още на Луела Баскет, Арка Гдиния, Васербург, Умеа Баскет, Кади Ла Сеу, Судува, Тинос де Торо, Сиаулилу Рута, уточняват от БК Монтана. Ръководството на монтанчанки води преговори с още две американки на поста център.

Преместиха мача на "Бдин" с "Локомотив" Горна Оряховица

Срещата от 13-ия кръг на Северозападната Трета футболна лига между "Бдин" Видин и "Локомотив" Горна Оряховица е отложена за неделя, 31 октомври, от 14:30 часа . По програма дерби мачът на кръга трябваше да се играе ден по-рано на стадион "Георги Бенковски", но БФС уважи молбата на гостите за ден отсрочка. Причината е, че в четвъртък, 28 октомври,..

публикувано на 28.10.21 в 09:15

Ботев отстрани Берое след 20 дузпи

Ботев /Враца/ отстрани Берое /Стара Загора/ в турнира за футболната купа на България при 18-годишните. Успехът дойде драматично и след изпълнението на 20 дузпи. В редовното време врачани победиха с 1:0 с попадение на защитника Никола Нейчев. Тъй като първата среща в Стара Загора беше завършила при същия резултат за домакините от Берое, се..

публикувано на 28.10.21 в 08:10

Левски /Лом/ загуби от дубъла на ЦСКА 1948

Левски 2020 /Лом/ падна с 1:2 у дома от ЦСКА 1948 ІІ в отложена среща от 10-ия кръг на Втора лига.  Гостите от София вкараха два бързи гола. В 12-та минута след центриране и меле пред вратата на Дамян Дамянов автогол си отбеляза Деян Иванов . Малко след това Марио Топузов центрира от ляво и с глава Валентин Йосков увеличи преднината на..

обновено на 28.10.21 в 07:36

Спряха футболните шампионати в Монтанско

Заради повишената заболеваемост от коронавирус в област Монтана, футболната централа преустановява първенствата за срок от 14 дни . Решението бе взето на извънредна среща на ръководството на централата и влиза в сила от петък, каза председателят Радой Христов : "Поради извънредната  обстановка в област Монтана се реши да прекратим първенствата в А..

публикувано на 27.10.21 в 14:26

Лидерът Динамо /Мадан/ падна от Дунав

Водачът във временното класиране на Пета монтанска футболна дивизия Динамо /Мадан/ загуби с 1:4, като гост на Дунав /Долни Цибър/.  Вася Асенов вкара два гола за Дунав, а по един добавиха Благовест Асенов и Асен Славчев.  За маданчани почетния гол отбеляза Найден Славчев. В 70-та минута Калоян Тодоров от Мадан бе изгонен. Дичо /Липен/..

публикувано на 27.10.21 в 12:53

Вихър вкара 4 гола на Шурданица

Вихър /Николово/ победи с 4:0, като гост Шурданица /Георги Дамяново/ в мач от 8-ия кръг на Четвърта монтанска футболна дивизия.  Александър Александров – Вош се разписа два пъти, а по един гол добавиха Мартин Пламенов и Милен Заков.  В другия интересен мач от кръга Бойчиновци и Пъстрина 2012 /Николово/ завършиха 1:1.  Кристиян Марков..

публикувано на 27.10.21 в 12:51

"Ботев" Грамада се откъсна начело в класирането на Областната група

"Ботев" Грамада (18 т.) води във временното класиране след 8-ия кръг на Областната футболна група на Видин с 5 точки преднина пред втория "Кула 04". В последните мачове от кръга актуалните шампиони от Грамада се наложиха с 2:1 над "Партизани" Макреш, а "Ружинци" и "Кула 04" завършиха наравно 0:0. В събота "Балкан" Белоградчик победи като гост с 3:2..

публикувано на 25.10.21 в 08:37