Глобиха "Ботев" - Враца след победата над "Левски"

Привържениците на Ботев (Враца) имаха куп поводи за радост при победата срещу Левски
Снимка: sportal.bg

Дисциплинарната комисия към БФС глоби с 1 300 лева врачанския "Ботев" след победата му с 2:0 над "Левски". По традиция от последните шампионатни мачове, заради използването на нерегламентирани димки по време на срещата клубът е санкциониран с 300 лева. Още 1 000 лева клубът ще внесе в касата на БФС, заради използването на обидни и нецензурни скандирания.

В петък врачани гостуват на "Царско село" в мач от 3-ия кръг на Първа лига. В първите си два мача "Ботев" спечели 4 точки и се утвърди като приятната изненада в родния футболен елит.

Мездренскит хандбал се подсилва с руснаци

Мъжкият отбор на ХК Локомотив (Мездра), който за втори пореден сезон ще се състезава в най-високо ниво на българския хандбал - „А“ РХГ, привлече две нови попълнения от Русия. Това са 27-годишният ляв гард Иван Бусень и 24-годишният пивот Илья Буцких. Иван Владимирович Бусень е роден е на 12 април 1994 г. в гр. Челя̀бинск, Челябинска област...

публикувано на 23.09.21 в 15:05

Монтана отстрани ЦСКА 1948 за купата на България

Монтана отстрани ЦСКА 1948 от турнира за купата на България. Победата с 1:0 на 1/16 финала над елитния тим донесе резервата Атанас Карачоров. Мачът за гостите не тръгна добре. В 5-та минута Емил Мартинов получи контузия в коляното и бе заменен от Ивайло Чочев. По-чистите положения станаха в последните минути на първата част. В 40-та..

публикувано на 22.09.21 в 09:05

Хванаха футболист на Монтана с наркотик

Нападателят на Монтана Стефан Христов е хванат да кара кола под въздействието на наркотик. В неделя сутринта, в района на кръстовището на булевард "Трети март" и улица "Генерал Столетов" в Монтана, патрул на полицията спрял за проверка лек автомобил. При направената проба за наркотици уредът отчел наличието на кокаин. При направеното претърсване..

публикувано на 21.09.21 в 17:27

Четири победи за врачански тенисист на Балканиада

4 победи на Балканското първенство по тенис на маса направи състезателят от Враца Пламен Върбанов . При своя дебют в националния отбор, той победи Томазо Джованети от Италия с 3:2 гейма, а след това постигна успехи и срещу тенисисти от Албания и Босна и Херцеговина. Тежък жребий го изправи на осминафинала на индивидуалната надпревара срещу..

публикувано на 21.09.21 в 12:27

"Ботев" Враца остана без защитници за Купата

Врачанският "Ботев" остана без защитници преди гостуването за купата на България. В четвъртък тимът на Даниел Моралес пътува до Горна Оряховица за среща с местния "Локомотив". В мача от 1/16 финалите в турнира за футболната купа врачани ще се лишат от услугите на централния бранител Костадин Ничев. Той се контузи при домакинството срещу..

публикувано на 21.09.21 в 12:23

Френски нападател акостира на стадион "Огоста"

Мехди Уамри идва от белгийския аматьорски тим Патро Айсден. Той е на 22 години. Мехди може да играе и по двете крила и на върха на атаката. Очаква се днес ръководството на Монтана да го картотекира в БФС, за да може да вземе участие в 1/16 финала за купата на България с ЦСКА 1948. Срещата започва в 18 часа.  Със сигурност мача пропуска..

публикувано на 21.09.21 в 08:50

Монтана все пак надделя над ПАОК във втората среща

Баскетболистките на Монтана спечелиха със 72:60 точки втората си контролна среща в Гърция с ПАОК.  В отделните части 22:16; 13:14; 14:16; 23:14.  На почивката преднината на българките бе от 5 точки. Последните 10 минути бяха изключително сили и резултатни за монтанчанки, които ликуваха с успех с 12 точки разлика срещу участника в квалификациите за..

публикувано на 20.09.21 в 17:35