Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За баланса между спорта и работата

Снимка: Колаж на Радио Видин

Колко от нас успяват да съчетаят това да тренират някакъв вид спорт и да работят? А да преподават спорт, да работят и да учат едновременно и то на съвсем крехка възраст? Такъв е случаят на Красимир Христов от Видин, който днес навършва 22 години. Той преподава карате на деца в София на стадион "Георги Аспарухов". Освен това следва две висши образования и движи и собствена фирма за недвижими имоти - KEYG Invest. Човек трябва да прави това, което обича, за да има постоянството и волята да се задържи в него, е мнението на Красимир. Споделя, че каратето е начин на живот и му е помогнало много в изграждането му като личност и в бизнеса:
 
"Главно тренирам деца и се занимавам с деца просто, защото това ме влече. Карате не може да се пренебрегне, нито може да се забрави. На 6 годинки се зарибих по карате. Нашите казват, че съм бил доста по-малък и сам съм имал желанието. До ден днешен продължавам и не мисля и да спирам. Сега тренирам дечица и се опитвам да тренирам и себе си. Винаги оставам след тяхната тренировка да тренирам и аз. Винаги съм обичал и търговията. Три години в този бизнес не са, кои знае какво нещо, но успях да науча доста неща, така че да успея да се отделя и да направя собствена фирма за недвижими имоти. От година и половина имам собствена фирма. Карате е начин на живот и ми помогна дори за този бизнес, защото моят треньор във Видин Вартан Папикян ме е научил, да се боря с всички сили и да имам воля. Тази воля, в този бизнес, е от голяма необходимост по простата причина, че трудно стартираш с него. Имах едни 4 месеца, в които не бях изкарал една стотинка. Все пак за това се трудим, за да изкараме някакви пари, за да можем да си подсигурим добър стандарт на живот. Много пъти ставаш и се чудиш, да продължиш или не, но там опираме до волята, желанието и обичта към това, което правиш. Аз обичам търговията и затова успях да се преборя с това нещо."

Как успява да съчетае всичко това и стига ли му времето? Ето какво още сподели Красимир Христов за баланса между спорта, работата и ученето:

"Границата е много тънка и честно казано е трудно да ти остане лично време, но не е невъзможно. Ако човек има ясна представа, как да раздели деня си и задачите си в него, е възможно да ти остане лично време. Ако всичко е хаос в главата ти е невъзможно. Уча две висши образования - педагогика и треньорство. Баланса е в желанието и е много труден. Ако обичаш нещо да правиш, а аз обичам и двете неща, с които се занимавам, се старая и намирам баланс. Ако не ги обичаш е невъзможно да го намериш просто, защото няма да имаш желанието и волята да го направиш. Залата е единственото място, в което можеш да излезеш от света, защото там оставаш ти и децата. Това, как ти ще се представиш, ще представиш информацията на тези деца, и какво ще им кажеш, е от голяма значимост, по простата причина, че те приемат всичко за чиста монета. Те не са виновни за това, какви са или какви ще бъдат. Имаме вина треньорите им, родителите им и ние сме хората, които трябва да ги изградим. Да се постараем тези деца да бъдат полезни за обществото, за самите себе си и за близките около тях. Ако го нямаше карате балансите, може би щяха да ми избягат някъде във времето."

Въпреки, че Красимир е само на 22 години, продава имоти, преподава карате и следва две висши образования, той намира време и за приятелката си.

"Трудно ме търпи. Определено иска повече време за нея, което аз не и го давам, по простата причина, че нямам възможност. Тя е наясно и ме разбира напълно, което е много важно, затова и се допълваме. Помага ми, с каквото може, пък аз се старая да съм максимално продуктивен във всяко отношение. За мен най-важното и нещото, което аз съм търсил, като по-малък, е било да търсим нещата, които обичаме, за да успеем да се задържим в тях дълго време и да пожънем успехи."


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Неделник" от 16 февруари 2025 година

"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..

публикувано на 16.02.25 в 13:47

Скритият Божий образ в човека

Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..

публикувано на 16.02.25 в 08:00

Какво ще се случи, ако прочетем "Зелената тетрадка"

„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...

публикувано на 14.02.25 в 17:05

Ученици от Арчар проведоха празничен урок "Лозе, вино и веселие"

В СУ "Христо Ботев" в Арчар организираха празничен урок на тема "Лозе, вино и веселие", посветен на празника на лозаря Свети Трифон Зарезан.  В община Видин това е едно от училищата, в което има паралелка "Лозаровинарство". Взимайки доброто си настроение и готови да предизвикаме сетивата си с дегустация на вино, се отправяме към двора на..

публикувано на 14.02.25 в 16:40

Ново село отбеляза Трифон Зарезан (снимки+видео)

С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан. Под звуците на духова музика  жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба.  По повод празника в лозовите масиви отец Мариян отслужи водосвет за здраве и берекет, след което се състоя и..

публикувано на 14.02.25 в 15:49

Улични котки за късмет

Видинската поетеса Диана Сиракова се грижи за пет бездомни котки . Всеки ден те я посещават в галерията към Народно читалище "Цвят". Още една писана пък всяко лято идва да разгледа картините. У дома Диана Сиракова , която е голям любител на животните, се грижи за котарака Бари. Какво я кара да полага тази грижа и за любовта към животните на..

публикувано на 14.02.25 в 15:30

Програма на Български фонд за жените подкрепя граждански организации за противодействие на насилието

Програма "Силна" на Български фонд за жените (БФЖ) подкрепя организации, които работят на първа линия за противодействие на насилието. Няма статистика, която да сочи какъв е мащабът на проблема и за съжаление държавното финансиране не е достатъчно. Понякога напълно липсва, а са нужни навременни средства, казва Рая Раева, директор „Кампании..

публикувано на 14.02.25 в 15:18