Монтана гласува доверие на резервите за Купата

Снимка: ПФК Монтана фейсбук

Монтана приема елитния ЦСКА 1948 в среща от 1/16 финала на турнира за купата на България. Двубоят на стадион „Огоста” е, във вторник, от 18 часа.

Със сигурност наставникът Светлан Кондев няма да разчита на капитана Иван Михов. Централният защитник претърпя отново операция на минискус на левия крак

"Това е един мач бонус, така се казва. Идеална възможност за футболистите, за момчета, които по-малко са били на терена. За нас Купата не е цел, важно ни е първенството. Имаме проблеми с травми, групата ни е малка. Един мач, ще го изиграем за публиката, дано стане добър мач. Ако победим, ще продължим, но няма да правим драми при отпадане".

Победителят се излъчва в една среща. Мачът е поверен на Димитър Димитров, Драгомир Милев и Станислав Станев. Оценка на съдиите ще дава Геро Писков.

.

Спряха футболните шампионати в Монтанско

Заради повишената заболеваемост от коронавирус в област Монтана, футболната централа преустановява първенствата за срок от 14 дни . Решението бе взето на извънредна среща на ръководството на централата и влиза в сила от петък, каза председателят Радой Христов : "Поради извънредната  обстановка в област Монтана се реши да прекратим първенствата в А..

публикувано на 27.10.21 в 14:26

Лидерът Динамо /Мадан/ падна от Дунав

Водачът във временното класиране на Пета монтанска футболна дивизия Динамо /Мадан/ загуби с 1:4, като гост на Дунав /Долни Цибър/.  Вася Асенов вкара два гола за Дунав, а по един добавиха Благовест Асенов и Асен Славчев.  За маданчани почетния гол отбеляза Найден Славчев. В 70-та минута Калоян Тодоров от Мадан бе изгонен. Дичо /Липен/..

публикувано на 27.10.21 в 12:53

Вихър вкара 4 гола на Шурданица

Вихър /Николово/ победи с 4:0, като гост Шурданица /Георги Дамяново/ в мач от 8-ия кръг на Четвърта монтанска футболна дивизия.  Александър Александров – Вош се разписа два пъти, а по един гол добавиха Мартин Пламенов и Милен Заков.  В другия интересен мач от кръга Бойчиновци и Пъстрина 2012 /Николово/ завършиха 1:1.  Кристиян Марков..

публикувано на 27.10.21 в 12:51

"Ботев" Грамада се откъсна начело в класирането на Областната група

"Ботев" Грамада (18 т.) води във временното класиране след 8-ия кръг на Областната футболна група на Видин с 5 точки преднина пред втория "Кула 04". В последните мачове от кръга актуалните шампиони от Грамада се наложиха с 2:1 над "Партизани" Макреш, а "Ружинци" и "Кула 04" завършиха наравно 0:0. В събота "Балкан" Белоградчик победи като гост с 3:2..

публикувано на 25.10.21 в 08:37

Пет медала за мездренските лекоатлети

Титлите при мъжете и жените на провелия се вчера Национален шампионат по крос кънтри в Пирдоп заминаха за Мездра. При мъжете на 10 км Митко Ценов победи с време 31.23.2 мин, а при жените на 8 км Милица Мирчева грабна златото с време 28.08.5 мин. Съотборничката й от СК "Атлет" Таня Димитрова остана четвърта с време 32.13.5 мин. Още два златни..

публикувано на 24.10.21 в 17:17

Монтана започна със загуба шампионата

Волейболистите на Монтана отстъпиха с 0:3 гейма, като гост на Хебър /Пазарджик/ на старта на първенството на Супер Волей. Шампионите на България им бе необходим малко повече от час, за да се поздравят с чиста победа. Отделните части хебърци ги затвориха на 18, 20 и 20 точки. Брадли Гънтър бе най-резултатен за домакините с 19 точки. За Монтана Жулиен..

публикувано на 24.10.21 в 14:32