"Локо" Мездра допусна тежка загуба от лидера в класирането

„Локомотив” Мездра претърпя тежка загуба у дома от „Локомотив” Горна Оряховица с 0:4 в срещата от 11 кръг на Северозападната Трета лига. Гостите явно бяха по-класният отбор и не дадоха шанс на мездренчани. Янислав Цачев наниза два гола в 5-ата и 24-ата минути през първото полувреме. След почивката Георги Колев в 53-тата мин. отбеляза за 0:3, в 85-ата мин. Ивайло Велчев оформи крайното  0:4.

За мездренчани срещата започнаха: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров, Васислав Димитров, Стоян Иванов, Митко Милчев, Петьо Петков, Николай Ганчев, Пламен Валериев, Лианел Матадос, Ивайло Златев

Също в събота „Скала 2015” Зверино-Оселна затрудни здраво „Искър 1923” Роман в мач от 5-ия кръг на Врачанската  „А” Областна група и срещата завърши 1:1 . Обичайният заподозрян Иван Крумов откри за домакините в 21-та мин., Камен Каменов изравни за романчани в 53-та мин.

Волейболистите на Монтана победиха с 3:0 "Дея спорт"

Волейболистите на Монтана изместиха от четвъртото място Дея спорт /Бургас/. Това стана възможно, след като в зала „Младост” монтанци биха с 3:0 гейма Дея. Бургазлии са пети след 9-ия кръг на първенството на Супер Волей. Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и..

публикувано на 04.12.21 в 12:20

Монтана с тежък мача у дома

Монтана приема в неделя Марица /Пловдив/. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига е от 14 часа. След изтърпяване на наказание в игра за монтанчани се завръща капитанът Иван Михов. След успеха през седмицата с 1:0 над дубъла на ЦСКА 1948 момчетата на треньора Светлан Кондев са амбицирани да продължат успешната си серия и срещу Марица..

публикувано на 03.12.21 в 15:38

"Етър" взе трите точки в Лом след дузпа

"Левски 2020"  /Лом/ загуби с 1:2 домакинската си среща с лидера "Етър" /Велико Търново/ в мач от междинния 20-ти кръг. В 90-та минута „болярите” спечелиха дузпа, която им донесе трите точки. Ломчани пропиляха възможност за гол в 10-та минута, когато Андон Гущеров от воле от границана на наказателното поле прати топката до гредата. В..

публикувано на 03.12.21 в 15:29

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба. Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:37

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в Пловдив

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в 13-и пореден мач и затъна в Първа лига. Тимът, воден от Даниел Моралес, отстъпи с 1:2 на съименника си в Пловдив. Дориан Бабунски вкара почетното попадение за гостите. Националът на Северна Македония вкара и още едно попадение в добавеното време, което беше отменено заради засада. Врачани удариха и..

публикувано на 01.12.21 в 09:05

Ученици от Враца отиват на Световното по автомоделизъм

От 2 до 4 декември в руската столица Москва ще се проведе световно първенство по автомоделизъм. В надпреварата за хибридни модели Horizon Hydrogen Grand Prix ще вземат участие и пилоти от България, а в националния ни тим са включени двама ученици от Враца. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб Любомир Михайлов и Самуил Кулев,..

публикувано на 30.11.21 в 14:01

Внушителна победа за децата на Прециз

Децата на ДФК Прециз /Монтана/ отнесоха с 6:0 Ботев /Враца/ в отложена среща от първенството на зона „Враца” при U15.  Лъчезар Сибинов се разписа два пъти във вратата на врачани, а по един гол добавиха Стилиян Асенов, Кристиян Евгениев, Петър Тодоров и Михаил Иванов.  „Много съм доволен от представянето на децата”, категоричен бе тренорът на..

публикувано на 30.11.21 в 12:46