"Левски" /Лом/ с победа в Дупница

Снимка: Любо Андреев

"Левски 2020" /Лом/ спечели с 1:0 гостуването си на "Марек" /Дупница/ в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Трите точки донесе Лука Стоянович. В 53-та минута влезлия, като резерва сърбин получи пас от ляво, напредна в наказателното поле и прати топката в обратния на вратаря Костадинов ъгъл за 0:1. В края Ваньо Илиев можеше да вкара отново, но сам срещу стража на "Марек" би покрай вратата.

"Спечелихме много важни три точки. Предвид спечелените три точки, които бяха жизнено необходими на отбора, като си направиме сметка, че преди това два кръга подред падаме в 95-а минута и игреаме добре, днес също се представихме на ниво.", каза наставникът на ломчани Ивайло Василев.

Волейболистите на Монтана победиха с 3:0 "Дея спорт"

Волейболистите на Монтана изместиха от четвъртото място Дея спорт /Бургас/. Това стана възможно, след като в зала „Младост” монтанци биха с 3:0 гейма Дея. Бургазлии са пети след 9-ия кръг на първенството на Супер Волей. Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и..

публикувано на 04.12.21 в 12:20

Монтана с тежък мача у дома

Монтана приема в неделя Марица /Пловдив/. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига е от 14 часа. След изтърпяване на наказание в игра за монтанчани се завръща капитанът Иван Михов. След успеха през седмицата с 1:0 над дубъла на ЦСКА 1948 момчетата на треньора Светлан Кондев са амбицирани да продължат успешната си серия и срещу Марица..

публикувано на 03.12.21 в 15:38

"Етър" взе трите точки в Лом след дузпа

"Левски 2020"  /Лом/ загуби с 1:2 домакинската си среща с лидера "Етър" /Велико Търново/ в мач от междинния 20-ти кръг. В 90-та минута „болярите” спечелиха дузпа, която им донесе трите точки. Ломчани пропиляха възможност за гол в 10-та минута, когато Андон Гущеров от воле от границана на наказателното поле прати топката до гредата. В..

публикувано на 03.12.21 в 15:29

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба. Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:37

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в Пловдив

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в 13-и пореден мач и затъна в Първа лига. Тимът, воден от Даниел Моралес, отстъпи с 1:2 на съименника си в Пловдив. Дориан Бабунски вкара почетното попадение за гостите. Националът на Северна Македония вкара и още едно попадение в добавеното време, което беше отменено заради засада. Врачани удариха и..

публикувано на 01.12.21 в 09:05

Ученици от Враца отиват на Световното по автомоделизъм

От 2 до 4 декември в руската столица Москва ще се проведе световно първенство по автомоделизъм. В надпреварата за хибридни модели Horizon Hydrogen Grand Prix ще вземат участие и пилоти от България, а в националния ни тим са включени двама ученици от Враца. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб Любомир Михайлов и Самуил Кулев,..

публикувано на 30.11.21 в 14:01

Внушителна победа за децата на Прециз

Децата на ДФК Прециз /Монтана/ отнесоха с 6:0 Ботев /Враца/ в отложена среща от първенството на зона „Враца” при U15.  Лъчезар Сибинов се разписа два пъти във вратата на врачани, а по един гол добавиха Стилиян Асенов, Кристиян Евгениев, Петър Тодоров и Михаил Иванов.  „Много съм доволен от представянето на децата”, категоричен бе тренорът на..

публикувано на 30.11.21 в 12:46