Монтана започна със загуба шампионата

Снимка: ВК "Хебър"

Волейболистите на Монтана отстъпиха с 0:3 гейма, като гост на Хебър /Пазарджик/ на старта на първенството на Супер Волей. Шампионите на България им бе необходим малко повече от час, за да се поздравят с чиста победа. Отделните части хебърци ги затвориха на 18, 20 и 20 точки. Брадли Гънтър бе най-резултатен за домакините с 19 точки. За Монтана Жулиен Георгиев отбеляза 15.

Хебър /Пазарджик/ - Монтана 3:0 гейма /25:18, 25:20, 25:20/

Хебър: Иван Станев 1, Якопо Масари 12, Виктор Йосифов 7, Тодор Алексиев-кап. 7, Брадли Гънтър 19, Николай Къртев 4 /Пламен Шекерджиев 5, Стойко Нешев, Теодор Салпаров-либеро, Петър Каракашев-либеро/

Монтана: Радослав Попов 8, Димитър Калчев 5, Жулиен Георгиев 15, Стефан Чавдаров 6, Максимилиан Талер 1, Мартин Кръстев 4 /Любослав Симеонов 1, Луис Видал 1, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро/

Дейвид Димитров ще се бори за ЦСКА

Роденият в Монтана борец Дейвид Димитров от 2022 година ще се състезава за ЦСКА. През последните две години Дейвид премина от "Слава"/Монтана/ в "Миньор"/Перник/. Сега Гриша Ганчев премества отбора по борба в ЦСКА.  Дейвид Димитров три пъти е определян за спортист №1 на родния си град Монтана. Чуйте интервюто в звуковия файл.

публикувано на 08.12.21 в 17:18

Ивайло Иванов е джудист №1 за 2021 година

Възпитаникът на "Слава 83"/Монтана/ Ивайло Иванов бе определен за джудист №1 на Българската федерация за настоящата година. Състезателят на ЦСКА завоюва исторически първи медал от "Мастърс" турнир, а след това и стигна до челната петица на европейско първенство и турнир от Големия шлем в Ташкент. На Олимпийските игри в Токио Иванов записа една..

публикувано на 08.12.21 в 16:52

ЦСКА привлече двама борци от Северозапада

ЦСКА придърпа асовете в борбата в Северозападна България, след като благодетелят на червения клуб Гриша Ганчев реши да възроди клуба. Трикратният победител в анкетата "Спортист на Монтана" (2016, 2017, 2018) Дейвид Димитров от началото на следващата година става състезател на армейския клуб. От два сезона 24-годишният национал носи трикото на..

публикувано на 08.12.21 в 09:10
Дориан Бабунски

Феновете избират най-добрите футболисти във Враца

Дориан Бабунски е фаворит за футболист №1 на Враца тази година. Допитването, което се прави от феновете, вече е в ход. Номинирането е до 19:21 часа днес , като цифрите в часа са посветени на годината на създаването на клуба. По традиция в годишната си класация Община Враца отличава най-добрия футболист. Това се очаква да се случи и тази..

публикувано на 07.12.21 в 15:13

Левски /Лом/ падна от Созопол

Левски /Лом/ отстъпи с 0:3 при гостуването си на Созопол в среща от 21-ия кръг на Втора лига.  След като наставникът Анатоли Тонов – Тоци заведе 14 играчи, се очакваше негативен резултат.  До почивката домакините успяха да отбележат един гол, чрез Иван Тренчев в 34-та минута. В последните 20 минути на два пъти Борис Тютюков порази..

публикувано на 06.12.21 в 16:52

Баскетболистките на Монтана с първа загуба за сезона

Баскетболистките на Монтана допуснаха първа загуба в първенството на страната. В зала "Младост" монтанчанки отстъпиха със 75:79 точки на Берое /Стара Загора/. Дербито бе от 7-ия кръг. Така двата тима си размениха по една загуба. До почивката срещата вървеше равностойно. Берое имаше преднина от 2 точки – 46:42. Веднага след подновяване на игра..

публикувано на 06.12.21 в 16:49

Левски /Лом/ гостува на Созопол само с три резерви

Само на трима резервни състезатели ще разчита за днешния мач наставникът на Левски /Лом/ Анатоли Тонов – Тоци. Заради контузени и наказани играчи групата за мача в Созопол е от 12 полеви играчи и двама вратари. Двубоят от 21-ия кръг на Втора лига е днес от 14 часа. Заради наказание срещата край морето пропускат капитанът Николай Христов и Деян..

публикувано на 06.12.21 в 10:00