Спряха футболните шампионати в Монтанско

Снимка: Радио ВИДИН

Заради повишената заболеваемост от коронавирус в област Монтана, футболната централа преустановява първенствата за срок от 14 дни. Решението бе взето на извънредна среща на ръководството на централата и влиза в сила от петък, каза председателят Радой Христов:

"Поради извънредната  обстановка в област Монтана се реши да прекратим първенствата в А футболна група, в Детско - юношеската група, за срок от 14 дни, считано  от 29.10.2021 до 12.11 2021.  Решението се взе се предвид усложнената обстановка в самите отбори..."

Голям успех за врачански моделисти

Грандиозен успех записа българският отбор по време на световното първенство по автомоделизъм, което се проведе от 2 до 4 декември в Москва. Двама ученици от Враца бяха в състава , който се класира трети в руската столица. Добрата новина съобщи мениджърът на нашите – Дамян Петров. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб..

публикувано на 05.12.21 в 14:38

Трета победа на "Град" Белоградчик

Тимът на "Град" Белоградчик записа втори пореден и общо трети успех за сезона. В среща от петия кръг на Висшата волейболна лига белоградчишките момчета надиграха "Тетевен волей" с 3:0 гейма (26:24; 25:22; 25:15) и се изкачиха до трето място във временното класиране на Западна група. Следващата среща на "Град" отново ще е домакинство- срещу отбора на..

публикувано на 05.12.21 в 14:34

"Ботев" Враца се върна на победния път

Ботев /Враца/ победи с 1:0 на  Берое в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Това не бе се случвало от 6 август насам и 13 поредни мача. Успехът позакрепи малко разклатеното самочувствие на домакините, които имаха 5 равенства и 8 загуби преди да се върнат отново на пътя на победите. Единственото попадение в мача вкара националът на Северна..

публикувано на 05.12.21 в 14:27

Волейболистите на Монтана победиха с 3:0 "Дея спорт"

Волейболистите на Монтана изместиха от четвъртото място Дея спорт /Бургас/. Това стана възможно, след като в зала „Младост” монтанци биха с 3:0 гейма Дея. Бургазлии са пети след 9-ия кръг на първенството на Супер Волей. Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и..

публикувано на 04.12.21 в 12:20

Монтана с тежък мача у дома

Монтана приема в неделя Марица /Пловдив/. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига е от 14 часа. След изтърпяване на наказание в игра за монтанчани се завръща капитанът Иван Михов. След успеха през седмицата с 1:0 над дубъла на ЦСКА 1948 момчетата на треньора Светлан Кондев са амбицирани да продължат успешната си серия и срещу Марица..

публикувано на 03.12.21 в 15:38

"Етър" взе трите точки в Лом след дузпа

"Левски 2020"  /Лом/ загуби с 1:2 домакинската си среща с лидера "Етър" /Велико Търново/ в мач от междинния 20-ти кръг. В 90-та минута „болярите” спечелиха дузпа, която им донесе трите точки. Ломчани пропиляха възможност за гол в 10-та минута, когато Андон Гущеров от воле от границана на наказателното поле прати топката до гредата. В..

публикувано на 03.12.21 в 15:29

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба. Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:37