Хандбалистите на Локо (Мездра) с първа победа през сезона в А група

Снимка: Община Мездра

Мъжкият отбор на ХК Локомотив (Мездра) постигна първа победа през сезона в първенството по хандбал в А РХГ. В среща от 8-ия кръг на Шампионата момчетата на треньора Евгени Йоловски се наложиха като домакини над ХК Добруджа (Добрич) с 43:32 (на полувремето 21:14). Двубоят се игра в спортната зала на НСА "Васил Левски" в столицата.

Домакините доминираха на терена почти през целия мач и още през първото полувреме натрупаха солиден аванс от 7 гола: 3:2 в 5-ата мин., 6:5 в 10-ата мин., 11:8 в 15-ата мин., 17:10 в 20-ата мин., 19:12 в 25-ата мин. и 21:14 в 30-ата мин. През втората част мездренските "железничари" увеличиха преднината си - 26:17 в 35-ата мин., 29:21 в 40-ата мин., 35:24 в 45-ата мин., 38:28 в 50-ата мин., 43:32 в 55-ата мин. и в крайна сметка затвориха мача с 11 гола разлика - 43:32.

Най-много попадения за победителите - 12, отбеляза дясното крило Валентин Гачев. 11 гола добави руснакът Илья Буцких, а по 6 вкараха неговият сънародник Иван Бусень и Милен Валентинов. Останалите попадения реализираха Владимир Михайлов и Никола Кръстев - по 4. Най-резултатен за гостите беше Андриан Димитров, който вкара 12 гола. Останалите попадения за добричлии отбелязаха Стилян Стоянов - 6, Деян Милчев - 5, Илиян Денев - 4, Миниел Димитров - 3 Красимир Гичев - 2.

Съставът на Локомотив (Мездра): Деян Василев, Валентин Гачев, Милен Валентинов, Илья Буцких, Владимир Михайлов, Никола Кръстев, Иван Бусень (кап.), Теодор Ангелов, Георги Вълков, Владислав Андреев и Петър Ганев; треньор - Евгени Йоловски, водач на отбора - инж. Георги Валентинов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Локомотив (Горна Оряховица) - Чардафон (Габрово) 33:29 (15:11) и Осъм (Ловеч) - Спартак (Варна) 23:28 (12:11). Двубоят Шумен 61 (Шумен) - Левски (Левски) е отложен за 19 декември, a Пирин-64 (Гоце Делчев) почиваше.

Начело в класирането един кръг преди края на първия дял от шампионата е Спартак (Вн) с 17 т., следван от Пирин-64 (ГД), Шумен 61 и Локомотив (ГО) с по 10 т. Пето-шесто място делят Чардафон (Габрово) и Осъм (Ловеч) с по 7 т., а на седма позиция е Левски (Лев) с 4 т. Тъй като в последния есен кръг Локо (Мездра) почива, тимът от крайискърския град ще зимува на осмо място с актив от 2 точки и голова разлика 231:266 (-35). В дъното е Добруджа (Добрич) с 0 т. Миналата есен мездренските "железничари" отново бяха осми в есенното класиране, но с 2 точки и голова разлика 217:282 (-65).

Следващата неделя, 28 ноември, Локомотив (Мездра) гостува на втородивизионния Петър Бабев (Несебър) в среща от първия предварителен кръг на турнира Купа България 2022. Двубоят е от 14:00 часа в спортна зала "Никола Станчев" в Бургас.

Вършец вече има клуб по лека атлетика

За пръв път в спортната история на Вършец учредиха и регистрираха спортен клуб по лека атлетика "Вършец 2024". На официална церемония в многофункционалната спортна зала "Арена Вършец" кметът на общината Иван Лазаров връчи на председателя на новоучредения клуб по лека атлетика Иван Велков удостоверението за регистрация във федерацията. Преди няколко..

публикувано на 15.09.24 в 16:27

"Бдин" допусна обрат в Павликени

"Бдин" Видин допусна обрат и загуби като гост на "Павликени" с 3:4 в най-резултатната сеща Срещата бе от третия кръг на Северозападната Трета лига. Бдинци поведеха в резултата с голове на Радослав Захариев в 20-ата и Александър Соколов в 28-ата минута. Домакините обаче изравниха до края на първото полувреме с попадения на Стефан Гинчев и Александър Иванов..

публикувано на 15.09.24 в 15:34

"Локо" Мездра загуби първи точки

Локомотив /Мездра/ не успя да победи у дома  Вихър (Славяново) и  срещата  от третия кръг на Северозападната Трета лига завърши при резултат 1:1, в оспорван и нервен двубой с два червени и куп жълти картони. Гостите отбелязаха първи -  Митко Русанов с глава вкара за 0:1  в 27-ата минута...

публикувано на 15.09.24 в 15:26

"Монтана" и ЦСКА II не излъчиха победител

Монтана и дубъла на ЦСКА /София/ направиха 0:0 в среща от 9-ия кръг на Втора лига. Монтанци изпуснаха чисти положения в края на първата част. Гостите не застрашиха сериозно нито веднъж вратата на домакините. В 28-та минута диагонален удар на Мартин Сораков срещна лявата странична греда на вратата на Марин Орлинов. Стражът на столичани, който има доста..

публикувано на 15.09.24 в 15:22

Малки "железничарчета" спечелиха футболен турнир

Приключи 9-ия Футболен турнир Мемориал „Семко Горанов” организиран от Община Мездра и ОФК „Локомотив”. В тазгодишното издание на турнира участваха четири клубни формации – деца, родени след 01.01.2012 г. (U13): ОФК Локомотив (Мездра), ПФК Ботев (Враца), ДФК Видин и ДФК Атлетик (Козлодуй). Мемориал „Семко Горанов 2024“се проведе във формат „Футбол 9“...

публикувано на 15.09.24 в 15:17

"Ботев" /Враца/ вкара два гола за 1:1 у дома

Христо Янев се завърна начело на "Ботев" /Враца/ с равенство. Врачани завършиха 1:1 със силния тим на "Спартак" /Варна/ , като успяха да спечелят точка у дома. Мачът от 8-ия кръг на Първа лига завърши 1:1, като и двете попадения в мача реализираха домакините. В 56-та мин. при опит да изчисти топката пред Ахмед Ахмедов, бранителят на врачани Мартин..

публикувано на 14.09.24 в 12:00

"Монтана" победи с 20 точки "Партизан"

Баскетболистките на "Монтана" победиха с 20 точки разлика сръбския "Партизан" – 87:67. Това бе втората контрола за тима на Преслав Пешев на сръбска земя. Вчера монтанчанки паднаха от Будучност.  Във вчерашната среща "Монтана" доминира, като спечели трите четвърти, а една завърши наравно. На почивката двата тима се оттеглиха при 47:38 точки в полза..

публикувано на 14.09.24 в 10:40