Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

4
Снимка: Любо Андреев

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба.

Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха смени, но не намериха вярната формула. Първите 10 минути завършиха при 24:18 за Монтана. Втората четвърт започна с 4:0, а преднината за Монтана стана 12 точки.

Партизан наложи преса по цялото игрище. След два успешно изпълнени наказателни удари сръбкините се оттеглиха на почивката с една точка изоставане – 39:38.  Двата тима подновиха играта със здрава битка. Партизан изравни 48:48 точки. Домакинките отговориха със 7:0. След тройка и кош Партизан доведе резултата до 57:55 точки преди заключителната четвърт. В нея баскетболистките на Монтана показаха, че са по-класният тим и заслужено спечелиха срещата с 13 точки разлика.

Най-резултатна за победата бе капитанката Димана Макариева с 23 точки, Христина Иванова добави 18. В събота в зала „Младост“ е дербито от българския шампионат с Берое /Стара Загора/. Мачът е от 18 часа.

Галерия

Локомотив (Мездра) излъга Дреновец с 1:0

ОФК „Локомотив” Мездра спечели втората си контрола с новия треньор Диан Попов  с 1:0 в Мездра срещу „Дреновец” в приятелска среща.  Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът Генади Петров с глава след центриране на Гроздан Илиев в 61-ата минута. Домакините пропуснаха да бият с повече, а вратарят на гостите Юлиян Весков, успя да спаси..

публикувано на 22.01.22 в 16:29

Волейболистите на Монтана на 1/4 финал за Купата

Волейболистите на Монтана се класираха за ¼ финалната фаза на турнира за купата на България.  В Севлиево момчетата на треньора Даниел Пеев не срещнаха трудност и отстраниха с 3:0 гейма домакините от Раковски.  Отделните части Монтана ги затвори на 23, 22 и 19 точки.  Младежкият национал на Куба в състава на монтанци Виктор Рамон бе..

публикувано на 22.01.22 в 14:54

С две нови попълнения футболният Монтана стартира подготвителен лагер

Отборът на Монтана замина днес на обяд за Турция с чартърен полет от летището в Пловдив.  Наставникът Тони Здравков – Сухия заведе група от 20 футболисти., от които трима вратари. Привлеченият от Пирин /Благоевград/ вратар Петър Л. Петров и крилото от ЦСКА 1948  Боби Дамянов са двете нови попълнения.  Защитниците Тони Борисов /Локомотив София/ и..

публикувано на 22.01.22 в 14:33

"Бдин" вкара седем гола на "Пъстрина" в контрола

"Бдин" Видин разгроми със 7:1 "Пъстрина" Николово (четвърто място в Областната футболна група на Монтана)  в контролна среща, играна на стадион "Георги Бенковски". Тежкият терен и ниските температури не позволиха на двата отбора да покажат красив футбол, а още през първото полувреме новият централен нападател на видинчани Андрей Атанасов получи контузия..

публикувано на 22.01.22 в 14:06
Левски 2020 - Лом

Левски /Лом/ с втора контрола в Сандански

Две от новите попълнения на Левски 2020 /Лом/ ще направят дебют за отбора днес. Росен Кръстев и Георги Манолиу са възстановени от травми и ще бъдат на разположение на треньорското дуо Анатоли Тонов - Венци Иванов за мача с Марек /Дупница/. Проверката е от 14 часа и ще се играе на стадиона в Марикостиново. В първата си контрола, в сряда, Левски..

публикувано на 22.01.22 в 08:45

Обявиха контролите на "Монтана" в Турция

Четири контролни срещи ще изиграе футболният Монтана по време на подготвителния си лагер в Турция. Утре преди обяд монтанци летят с чартърен полет от Пловдив за Алания. Те ще останат на турска земя до 4 февруари. Първите две проверки са срещу отбори от Суперлигата на Косово. На 25 януари е мачът срещу Малишева, а три дни по-късно срещу Улпиана..

публикувано на 21.01.22 в 17:25

Баскетболният "Монтана" гостува на "Берое" /Стара Загора/

Девет здрави баскетболистки събра Монтана за гостуването на Берое /Стара Загора/ утре, 22 януари. Дербито на 3-ия кръг на Първата тройка при жените  е от 15.30 часа. Заради болни от коронавирус монтанчанки отложиха срещата с Будучност от Адриатическата лига в сряда. За Берое това ще е първи мач от първата тройка, след отложената среща със Славия...

публикувано на 21.01.22 в 17:03