Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Волейболистите на Монтана победиха с 3:0 "Дея спорт"

4
Снимка: Любо Андреев

Волейболистите на Монтана изместиха от четвъртото място Дея спорт /Бургас/. Това стана възможно, след като в зала „Младост” монтанци биха с 3:0 гейма Дея. Бургазлии са пети след 9-ия кръг на първенството на Супер Волей.

Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и домакините затвориха гейма при 25:18 точки. В тази част монтанци не позволиха на съперника да използва нито един път силния си елемент от играта – блокадата. Във втората част Монтана поведе, но Дея изравни 14:14. Това не отказа монтанци и след 25:23 точки те водеха с 2:0. Колеблива игра показаха монтанци в третата решителна част. Момчетата на треньора Даниел Пеев дръпнаха с 5 точки – 11:6. Дея успя да я намали до една – 14:13. Гостите от Бургас не можаха да се възползват от ситуацията и загубиха на 19 точки гейма. Капитанът на домакините Радослав Попов стана топ-реализатор на мача с 18 т., с една по-малко от него мача завърши Жулиен Георгиев. За гостите Тодор Вълчев се отличи с 16 т., Леон Тончев и Виталий Василиев отбелязаха по 6 т. За най-полезен MVP състезател на двубоя бе определен националът на Монтана, Стефан Чавдаров.

Монтана – Дея Спорт /Бургас/ 3:0 гейма /25:18, 25:23, 25:19/

Монтана:Радослав Попов 18, Димитър Калчев 7, Жулиен Георгиев 17, Стефан Чавдаров 10, Макимилиан Талер 2, Мартин Кръстев 6. /Любослав Симеонов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро/

Дея Спорт:Георги Братоев-кап. 1, Тодор Вълчев 16, Денис Чавдаров 4, Леон Тончев 6, Стипе Перич 4, Виталий Василиев 6 /Георги Петров 2, Борислав Николов, Гейдж Уорсли-либеро/

Съдии:Любомир Сираков, Костадин Йовчев.

Зала „Младост“: 150 зрители.

Галерия

Баскетболистките на Монтана с успех над Орлови

Баскетболистките на Монтана  победиха със 75:71 точки Орлови от Босна и Херцеговина в среща от втората фаза на Адриатическата лига. Победата бе пета за момичетата на треньора Мануел Марков. Тя не дойде лесно в зала „Младост“. Монтана бе в пълен състав след ковид карантина на част от състезателките. Марков стартира с Димана Макариева,..

публикувано на 27.01.22 в 13:58

Ботев /Враца/ започна с равенство зимните контроли

По време на лагера си в албанския град Дуръс селекцията на Даниел Моралес завърши 1:1 с отбора на Струга. Голът срещу противника, който е от Северна Македония и е участник в европейските турнири, вкара новото попълнение Хосе Трахеда , познат като гватемалският Тоти. Врачани има за какво да съжаляват в мача, тъй като пропуснаха няколко..

публикувано на 27.01.22 в 09:26
Левски 2020 - Лом

Три от три за Левски /Лом/

Левски /Лом/ записа трета победа в третата си контрола от лагера в Сандански. На стадиона в село Марикостиново момчетата на треньорите Анатоли Тонов и Венци Иванов се наложиха с 2:0 над Банско. Росен Кръстев откри резултата в 35-та минута, като засече центриране от дясно на Николай Николов. В 70-та Викторио Георгиев завърши двуходовата..

публикувано на 27.01.22 в 07:30

Дева-Мария от Берковица с два медала от международен турнир по лека атлетика

Берковчанката Дева-Мария Драгиева завоюва два медала от 51-ото издание на силния международен турнир по лека атлетика в зала "Академик". В състезанието в зала "Асикс Арена" в столицата участваха атлети от България, Гърция, Малта и Кипър. Родената в Берковица състезателка, която сега се състезава за "Академик" София, спечели бронзово отличие в бягането на..

публикувано на 26.01.22 в 15:54

Ботев /Враца/ играе днес първата контрола от зимната подготовка

Противник на врачани е северномакедонският тим Струга , а мачът е от 15.30 часа в град Дуръс.  Тимът на Даниел Моралес е единственият тим от българския футболен елит, който избра да изкара зимната си подготовка в Албания. която засега е пощадена от неочакваните капризи на зимата в Турция и Италия. Врачани ще изиграят общо пет контроли,..

публикувано на 26.01.22 в 12:35

Мохамед Сила се присъедини към Левски /Лом/

Мохамед Сила ще играе за Левски 2020 /Лом/ в контролната среща с Банско днес. Африканецът получи по-дълга почивка от останалите, но вече е в Сандански. Очаква се първи минути с новия си тим да запише Георги Манолиу. Младият атакуващ полузащитник имаше проблеми с ахилеса. Спарингът е от 14 часа на стадиона в село Марикостиново. В предишните две..

публикувано на 26.01.22 в 08:05

"Монтана" стартира с победа контролите в Турция

"Монтана" се наложи с 2:0 над косовския "Малишева". Това бе първата проверка за монтанци от лагера в Турция. Чужденци вкараха по един гол в двете полувремена. Малко преди почивката с прецизен удар Фудил Идрисс прати топката неспасяемо в сглобката на вратата. В 62-та Мехди Уамри завърши с гол самостоятелния си пробив. Заради болки в коляното за..

публикувано на 25.01.22 в 17:33