Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Монтана победи с 4:1 Сливнишки герой

Снимка: Любо Андреев

Волейболистите на Монтана победиха с 471 гейма Сливнишки герой /Сливница/ в контролна среща. Мачът се игра в зала „Младост” пред празни трибуни, като треньорите се разбраха за 5 гейма. Редовните три монтанци ги спечелиха на 18, 20 и 19 точки. Последва един за гостите след 25:17. Петата част бе за Монтана на 15 точки. Кубинецът Виктор Рамон бе най-резултатен за Монтана с 15 точки.

Днес от 16 часа Монтана играе контрола в Пазарджик срещу Хебър.

Приключи футболният турнир на малки врати в Мездра

Отборът на "Кохонес гранде" стана победител в XXI Общински турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. На финала миналогодишният шампион се наложи над "Балкански вихър 1933" /Руска Бела/ с 3:1 и за втора поредна година триумфира в спортната надпревара. Челната тройка допълни "Ботевъ" /Брусен/, който в двубоя за третото място записа..

публикувано на 25.05.22 в 15:39

Наказаха млад играч на "Монтана"

Дисциплинарната комисия на БФС спря правата на Ивелин Георгиев за един мач. 16-годишният играч на "Монтана" получи червен картон в добавеното време в домакинската среща със "Спартак"/Варна/. Крилото трябва да заплати и парична глоба от 50 лева. Старши треньорът на Монтана Тони Здравков защити Ивко и хвърли вината върху съдията за червения картон:..

публикувано на 25.05.22 в 13:47

Баражът за елита е в петък

Баражът за попълване на последното място в родния футболен елит беше преместен от събота за петък. Така вместо на 28 май, четвъртият от Втора лига Етър ще спори с 13-ия от Първа лига Ботев /Враца/ за свободната позиция. Мачът е от 20 часа на стадиона на Славия в столицата. В същото време от БФС наказаха сурово врачани след победата над Пирин в..

публикувано на 24.05.22 в 10:30
Теодор Тодоров

Волейболният Монтана продължава със звездната селекция

Теодор Тодоров подсили мъжкият волейболен тим на Монтана.  208-сантиметровият централен блокировач уточни условията си след среща с кмета Златко Живков.  През последния сезон 32-годишният волейболист спечели купата на България и титлата с Хебър /Пазарджик/.  Това ще е втория престой на Еър Теди в Монтана в последните няколко години.  Така трима..

публикувано на 23.05.22 в 17:57

ФК Кула на върха в Областната група на Видин

Отборът на ФК "Кула-04" победи с 2:0 тима на ОФК "Ружинци" – Ружинци в последния си мач на 11 кръг от пролетният дял на Областна футболна група "Видин". Срещата се игра на 22 май /неделя/ от 18.00 часа на градския стадион в град Кула. Постепенно след първите 20 минути състезателите на Пенко Йончев започнаха да напипват ритъма в играта си и..

публикувано на 23.05.22 в 15:44

Врачанин триумфира в К1

Врачанин спечели поредно отличие от международен турнир по бойни изкуства.  Носител на купата в турнира по К1 за категория до 77 кг от MAX FIGHT 50 стана бившият борец и балкански вицешампион по кикбокс от града под Околчица Михаил Велчовски.  Възпитаникът на треньора Венелин Янков победи с 2:1 съдийски гласа  варненския си опонент Христо..

публикувано на 23.05.22 в 15:23

Враца посрещна първенството по автомоделен спорт

На 21 и 22 май Враца бе домакин на първи кръг от Националното първенство по автомоделен спорт. Инициативата, която се проведе на писта „Огнян Филипов“ се организира от местния Спортно-технически моделен клуб с председател Дамян Петров и е част от програмата „Ботеви дни“ 2022.  По време на двата състезателни дни се представиха 41 пилоти с 63..

публикувано на 23.05.22 в 15:14