Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Локомотив Мездра побди с 3:1 Левски (Чепинци)

Снимка: Петко Котларски

Локомотив Мездра в първа контрола победи с 3:1 Левски (Чепинци) в дебюта за новия старши треньор Диан Попов. Още в 4-ата минута топката  в мрежата на гостите вкара Браян Стоянов с шут по диагонала след извеждащо подаване отляво на Светослав Валериев. Половин час по-късно капитана на гостите Иван Милков посрещна отбита топка с удар от границата на наказателното поле и изравни резултата. От тук нататък  „железничарите“ владееха положението и поведоха в 37-та минута с гол на Валдемар Стоянов с глава. След удари на Гроздан Илиев и Иван Аспарухов, топката премина на сантиметри от външната страна на вратата, пазена от Цветелин Ставрев. През втората част треньорите пуснаха в игра почти всички от резервните скамейки. Именно един от тях фиксира крайното 3:1 в 68-та минута. Светослав Бонев с параболичен удар насочи топката под напречната греда.

Баражът за елита е в петък

Баражът за попълване на последното място в родния футболен елит беше преместен от събота за петък. Така вместо на 28 май, четвъртият от Втора лига Етър ще спори с 13-ия от Първа лига Ботев /Враца/ за свободната позиция. Мачът е от 20 часа на стадиона на Славия в столицата. В същото време от БФС наказаха сурово врачани след победата над Пирин в..

публикувано на 24.05.22 в 10:30
Теодор Тодоров

Волейболният Монтана продължава със звездната селекция

Теодор Тодоров подсили мъжкият волейболен тим на Монтана.  208-сантиметровият централен блокировач уточни условията си след среща с кмета Златко Живков.  През последния сезон 32-годишният волейболист спечели купата на България и титлата с Хебър /Пазарджик/.  Това ще е втория престой на Еър Теди в Монтана в последните няколко години.  Така трима..

публикувано на 23.05.22 в 17:57

ФК Кула на върха в Областната група на Видин

Отборът на ФК "Кула-04" победи с 2:0 тима на ОФК "Ружинци" – Ружинци в последния си мач на 11 кръг от пролетният дял на Областна футболна група "Видин". Срещата се игра на 22 май /неделя/ от 18.00 часа на градския стадион в град Кула. Постепенно след първите 20 минути състезателите на Пенко Йончев започнаха да напипват ритъма в играта си и..

публикувано на 23.05.22 в 15:44

Врачанин триумфира в К1

Врачанин спечели поредно отличие от международен турнир по бойни изкуства.  Носител на купата в турнира по К1 за категория до 77 кг от MAX FIGHT 50 стана бившият борец и балкански вицешампион по кикбокс от града под Околчица Михаил Велчовски.  Възпитаникът на треньора Венелин Янков победи с 2:1 съдийски гласа  варненския си опонент Христо..

публикувано на 23.05.22 в 15:23

Враца посрещна първенството по автомоделен спорт

На 21 и 22 май Враца бе домакин на първи кръг от Националното първенство по автомоделен спорт. Инициативата, която се проведе на писта „Огнян Филипов“ се организира от местния Спортно-технически моделен клуб с председател Дамян Петров и е част от програмата „Ботеви дни“ 2022.  По време на двата състезателни дни се представиха 41 пилоти с 63..

публикувано на 23.05.22 в 15:14

Дъжд от голове по монтанските терени

Дунав Цибър /Долни Цибър/ победи с 1:0 при гостуването си лидера Динамо /Мадан/ в среща от 14-ия кръг на пета монтанска футболна дивизия.  Успехът донесе Асен Славчев с гол в 78-та минута.  Железна отнесе у дома със 7:0 Партизан /Д-р Йосифово/. С хеттрик завърши Павел Димитров, два вкара Кристиян Костадинов, а по веднъж точни бяха Благой Благоев и..

публикувано на 23.05.22 в 15:08

Загуба отдалечи Ком (Берковица) от Вихър (Николово)

Ком /Берковица/ загуби с 1:2 от Вършец у дома в среща от 19-ия кръг на четвърта монтанска футболна дивизия.  Бойко Илиев донесе трите точки за тима от курортното градче с попадение в 83-та минута.  В 21-та Мартин Николов изведе напред вършечани, а в 49-та Християн Кръстев изравни за Ком.  В другата среща от кръга Миньор Кипровец /Чипровци/ взе..

публикувано на 23.05.22 в 15:06