Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Бабунски отива в "Рапид" Виена

Снимка: ПФК "Ботев" Враца

Дориан Бабунски напусна врачанския Ботев и тръгна в нова посока – по всяка вероятност той ще подсили атаката на австрийския гранд Рапид от Виена. Макар че засега информацията още не е потвърдена от врачанския клуб, малцина вярват, че някой на стадион „Христо Ботев“ има аргументи да задържи национала на Северна Македония.

Той пристигна преди малко повече от година във Враца след настояване на тогавашния старши-треньор Антони Здравков, който рестартира кариерата му. Бабунски изкара кратък период от няколко месеца на адаптация, но още през май започна да бележи решителни голове за Ботев.

През есента нападателят реализира 10 гола със зеления екип и се превърна в топреализатор за врачани. Това привлече вниманието на няколко наши клуба, които обаче не платиха откупната клауза от 100 000 евро, за да го имат в състава си още преди края на юни, когато изтича договора му с врачани.

А пък от Ботев не се дърпаха много, тъй като свежите пари от подобен трансфер биха напълнили и без това опразнената каса на футболния клуб преди старта на пролетния полусезон.

Според неофициална информация, силните игри на Бабунски във Враца са надули заплатата му от 2 000 евро, колкото взимаше в Ботев, на 15 000 евро, колкото се очаква да взима в Австрия.

Феновете на Ботев продължават да очакват добри новини от управата на клуба – по отношение на анонсирания, но още непотвърден лагер в Малага, който трябваше да е от 17 януари, и за преговорите с италианско-белгийски консорциум за 50% от активите на клуба.

Млади огнеборци се състезаваха във Видин

Отборът на ППМГ "Екзарх Антим I"- Видин, спечели първото място на провелото се днес във Видин областно състезание на Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец". Участие в състезанието взеха 7 отбора, сформирани в училища от общините Видин, Ружинци и Кула.  Към  спортсменска  игра апелира в началото на състезанието Георги Георгиев..

публикувано на 17.05.22 в 14:58

Ясни са полуфиналистите в турнира по футбол на малки врати в Мездра

Станаха известни полуфиналистите в 21-ото издание на общинския турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Това са: от предварителна група "А" - Балкански вихър 1933 (Руска Бела) и Диема (Върбешница ), от предварителна група "Б" - Кохонес гранде (Мездра) и Ботевъ (Брусен) .  В последната, решителна среща в предварителна група..

публикувано на 17.05.22 в 11:55

Златни медали за борци от Монтана

Златни медали спечелиха родените в Монтана борци Стефан Григоров и Дейвид Димитров. Възпитаниците на треньора Детелин Костов – Деко взеха участие с националния отбор на България по класическа борба на турнир в Тирана /Албания/. Страната ни остана на второ място по медали, след Италия, трети са домакините. Стефан Григоров и Дейвид Димитров..

публикувано на 17.05.22 в 11:52

Моделисти от Враца представят България на световните финали

Отборът на Спортно-технически моделен клуб Враца, който е носител на бронзовите медали, ще представлява България на Световните финали "Horizon Hydrogen Grand Prix" /Световна организация за екология под наслов "Водород - енергия на бъдещето"/ в Нидерландия.   На 14 май се проведе второто национално първенство за автомодели в мащаб 1/10 задвижвани с..

публикувано на 17.05.22 в 11:05

Монтана приема Спартак /Варна/ в събота

Монтана ще изиграе последната си среща от настоящото първенство на Втора лига в събота.  Домакинският мач със Спартак /Варна/ от 38-ия кръг е от 16.45 минути и ще бъде предаван пряко по един от спортните телевизионни канали. По същото време ще се изиграят и останалите седем срещи от този кръг. Двубоят за монтанци ще е за престиж, а за Спартак ще е..

публикувано на 17.05.22 в 10:25

"Ботев" изпусна шанса да се спаси от изпадане

"Ботев" и "Царско село" отложиха интригата около изпадащия от елита за последния кръг. Дербито завърши 0:0, което преди последния мач дава предимство на врачани. Те обаче ще гостуват на Пирин в 32-ия кръг, докато "царете" приемат "Локомотив" в София. Към този факт може да се добави и още един – противниците на борещите се да не изпаднат директно..

публикувано на 17.05.22 в 09:40

Медали за каратеки от Монтана

Шест медала спечелиха каратеките на Компас /Монтана/ на силния турнир купа "Алеко" в Свищов. Треньорът Георги Георгиев - Бомбата заведе 9 състезатели. Златен медал спечели о тборът по ката, момичета 2009-2010 г., в състав Сияна Тихолова, Деница Ваньова и Цветина Георгиева. В индивидуалното класиране на ката Сияна Тихолова взе сребро, а на кумите,..

публикувано на 16.05.22 в 17:38